فهرست
چلسی، بی رقیب در جزیره
چلسی، بی رقیب در جزیره

چلسی، بی رقیب در جزیره

آی اسپورت- در دیدار در ورزشگاه بریتانیا دیگو کاستا بارها مورد ضرب و شتم قرار گرفت و آسیب دید، اما باز هم به تیمش کمک کرد تا در دیداری حساس برنده شود. بازیکنان تاتنهام و منچسترسیتی باید به او نگاه کنند و از او باید بگیرند. باید ببینند که چطور هفته به هفته با انگیزه تر می شود.

بدون توجه به این که مقابل چه تیمی قرار می گیرد و بازی خودشان را ارائه می دهند، آبی ها در دیدار مقابل استوک هم یک بار دیگر نشان دادند که می دانند چطور می توانند مقبل تیمی که سعی می کند آن ها را قفل کند قرار گیرند. بعد از منچستریونایتد این استوک بود که سعی کرد با قفل کردن بازی از چلسی امتیاز بگیرد که این تیم هم موفق نبود.
مقابل چشمان هوادارنی که با شدت تیمشان را تشویق می کردند، رو به روی تیمی که بازیکنانش با جدیت و سخت کوشی برای امتیاز گرفتن و متوقف کردن صدرنشین آمده بودند، ستاره اسپانیایی چلسی حتی بهتر از آنچه در هفته های قبل از او دیده بودیم کار کرد. در تمام مدت بازی بورنو مارتینز ایندی او را مهار کرده بود و سایه به سایه اش حرکت می کرد. بارها هم روی او خطا کرد و با خط متوقفش کرد. اما کاستا حالا یک جانور آرام تر نسبت به فصل های گذشته شده و همین موضوع باعث شد استوک هیچ راه حلی برای مهارش نداشته باشد. البته که کونته هم شایسته تمجید است چون در بین دو نیمه مطمئنا صحبت های درگوشی با او داشته که باعث شده راحت تر آرامشش را حفظ کند و از واکنش نشان دادن و اخراج احتمالی فرار کند. او بارها نشان داده که می تواند این بازیکن را آرام کند و در همین بازی هم در کنفرانس مطبوعاتی درباره ستاره اش صحبت کرد:«به نظرم تلاش برای عصبانی کردن بازیکن حریف یک روند طبیعی و منطقی است، اما دیگو آرام بود و نشان داد که بازیکن بزرگی است».
در حالی که چلسی هازارد را هم در اختیار نداشت، کار برای کونته بسیار دشوار شده بود و مجبور بود نسبت به ترکیب معمولش در طول فصل تغییراتی برای این بازی اعمال کند. او در غیاب ستاره بلژیکی اش از زوج ویلیان و پدرو استفاده کرده بود که نتیجه هم گرفت. ویلیان گل اول را برای چلسی زد و با ضربه کاشته بی نظیری که زد لی گرانت را سورپرایز کرد. چلسی همچنین بارها این شانس را داشت که گل های بیشتر بزند که لبته از شانس هایش استفاده نکرد. همین موضوع باعث شد استوک به بازی بازگردد. گری کیهیل پنالتی داد و بازی به تساوی کشیده شد، اما دوباره خودش توانست گل برتری تیمش را بزند.
حالا چلسی با 13 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم صدرنشین است و 10 بازی تا پایان فصل مانده است. بازی بعدی آن ها بازی خانگی مقابل کریستال پالاس است و بعد از آن نوبت به منچسترسیتی گواردیولا می رسد، دیداری که می تواند آخرین نفس ها برای کورس قهرمانی باشد.
سرمربی کاتالانی قبلا اعتراف کرده بود که چلسی تقریبا توقف ناپذیر است، اما بعد از بازی مقابل استوک به راحتی می توانیم کلمه تقریبا را از گفته های او حذف کنیم. قهرمانی چلسی به نظر مسجل می رسد و فقط سوالی که در اذهان می ماند این است که آیا تیمی توانایی متوقف کردن آبی های لندن در این فصل را دارد یا نه.

۴    
آی اسپورت
2017-03-19 16:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر