فهرست
اتفاق روز:جنجال ست چاقوی اسنایدر؛ عذرخواهی ستاره هلندی
اتفاق روز:جنجال ست چاقوی اسنایدر؛ عذرخواهی ستاره هلندی

اتفاق روز:جنجال ست چاقوی اسنایدر؛ عذرخواهی ستاره هلندی

 

آی اسپورت - در پنجم آوریل 2000 و قبل از دیدار رفت مرحله نیمه نهایی جام یوفا بین لیدز و گالاتاسرای کوین اسپایت و کریستوفر لوفتوس دوهوادار تیم انگلیسی در میدان تقسیم استانبول مورد اصابت ضربات چاقوی هواداران تیم میزان قرار گرفتند و بر اثر جراحات وارده جان سپردند.

حالا در پانزدهمین سالگرد این اتفاق ناگوار، وسلی اسنایدر یک ست چاقو را به نمایش عموم گذاشت و امروز صبح در توییتر خود نوشت:«بالاخره ست چاقوی گالاتاسرای من آماده شد و همه می توانند آن را تهیه کنند.»

 این ست چاقو به رنگ پیراهن گالاتاسرای طراحی شده و توسط شرکت هلندی Senvi تولید شده و 22 پوند قیمت دارد. البته با واکنش های تندی که به پست اسنایدر نشان داده شده او پستش را حذف کرده و نوشت:«خیلی متاسفم، واقعا نمی دانستم این قدر ناراحت شده‌اید و و تبلیغ برای کارد آشپزخانه را حذف کردم.» یک هوادار عصبانی هم گفته:« اگر تو نمی‌دانستی تیمت خیلی خوب می دانست و باید از خودشان خجالت بکشند»

شواهد نشان داد چهار نفر در طول یک هفته به اتهام این ضرب و شتم دستگیر شدند از جمله اومید درمیر که در خانه‌اش چاقویی آغشته به خون هر دو قربانی پیدا شد.

رسانه‌های ترکیه خواستند هواداران انگلیسی را به خاطر شعارهای تحریک‌آمیز و بی‌احترامی به پرچم ترکیه مقصر این واقعه نشان دهند.

هواداران لیدز قصد داشتند در بازی این هفته برابر بلکبرن راورز یاد دو هوادار مقتول را زنده نگه دارند و عکس‌هایشان را در دست بگیرند.

در ماه مه 2000 دمیر که به چاقوزدن اعتراف کرد به 15 سال حبس محکوم شد و چهار نفر هر یک سه ماه زندانی شدند. دمیر یک سال بعد با فرجام خواهی آزاد شد اما در ژوئن 2007 دوباره محکوم شد و این بار با 80 ماه حبس روبرو شد.

     
آی اسپورت
2015-04-04 17:53:05
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر