فهرست
گزارش روز: بارسا بیش از همیشه محتاج لاماسیا
گزارش روز: بارسا بیش از همیشه محتاج لاماسیا

گزارش روز: بارسا بیش از همیشه محتاج لاماسیا

آی اسپورت- 20 اکتبر 2011، گواردیولا، پویول و آمور، خوش بینانه به این حرف های ساندرو روسل، رئیس سابق بارسلونا در روز افتتاح مجدد آکادمی لاماسیا گوش می‌کردند:« روز بزرگی در تاریخ باشگاه شکل گرفته چون قرار است آنچه در خون و تاریخ بارسلونا وجود دارد، تظاهر بیرونی داشته باشد؛ سازندگی برای خودمان و جهان فوتبال.»

 چند ماه قبل تر، عکسی از ژاوی، مسی و اینیستا که 3 مرد اول فوتبال جهان نام گرفته بود،«عروسی درلاماسیا» توصیف شده بود.موازی با این تصویر، تیتو ویلانوای فقید از آرزوی فرستادن ترکیبی متشکل از 11 بازیکن ساخته شده درلاماسیا حرف می‌زد. حالا چندین سال از آن روزهای جذاب گذشته و وجهه کمپ دوست داشتنی بارسلونا به دلیل تخلف دربه خدمت گرفتن بازیکنان زیر 18 سال زیر سوال رفته است. حتی درمورد مدل پرورش اعضای فعلی تیم اصلی در لاماسیا هم تردیدهایی وجود دارد.

 از زمان محرزشدن تخلف بارسلونا، تیم  ب باشگاه درخطرسقوط قرار دارد و باشگاه هم دچارنوعی تغییر درسیاست های قبلی خود شده است؛ خرید بازیکنان گرانقیمتی مانند نیمار و سوارس به جای پرورش جوانان کمپ! 

 ازطرفی محروم شدن ازحضور در 2 پنجره نقل و انتقالات، نوعی توفیق اجباری است چون باشگاه تا زمان پایان محرومیت در ژانویه 2016،محکوم به برطرف کردن نیازهایش ازطریق مدرسه فوتبال لاماسیاست؛ هرچند دیگرهیچ بازیکن خارجی حاضر درمدرسه فوتبال مجاز نیست تا زمان رسیدن به سن قانونی با تیم اصلی قراردادحرفه ای امضا کند.

 به هرحال مسلما باشگاه در مقطع فعلی و در روزهای پرفشار پایانی فصل جاری لالیگا و با توجه به شرایط فعلی بیش از پیش نیازمند تامین سوخت لازم از سوی مدرسه فوتبالش است؛ اتفاقی که اگر به درست ترین شکل ممکن رخ دهد، باشگاه را در صدر جدول فصل فعلی لالیگا نگه می‌دارد. 

     
آی اسپورت
2015-04-04 18:17:35
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر