فهرست
به بهانه‌ی جنجال جدید: تمام دردسرهای سوشا مکانی
به بهانه‌ی جنجال جدید: تمام دردسرهای سوشا مکانی

به بهانه‌ی جنجال جدید: تمام دردسرهای سوشا مکانی

آی اسپورت - سوشا مکانی در جدیدترین حاشیه خود در اعتراض به قرارنگرفتن در ترکیب پرسپولیس مقابل راه‌آهن اردوی این تیم را در روز بازی ترک کرد تا درخشان بعد از بازی اعلام کند دیگر به این بازیکن احتیاجی ندارد تا این بازیکن در آستانه‌ی اخراج از این تیم قرار گیرد.

سوشا مکانی که از از دیدار سال 90 پرسپولیس مقابل استیل آذین حسابی سر زبان‌ها افتاده بود، در این فصل با لباس پرسپولیس در چند مورد باعث شد تا آتش حاشیه پرسپولیس شعله ورتر شود. نگاهی به سرگذشت سوشا در پرسپولیس در 3 بخش:

 

1 - سوشای آقای گل:

سوشا مکانی در این فصل به طرز عجیبی اشتباهات فاجعه‌آوری مرتکب شد تا امتیازات زیادی را خود تقدیم به حریفان کند. هرچند در نیم فصل دوم سوشا به مراتب عملکرد بهتری نسبت به نیم فصل اول داشت اما به سادگی نمی‌توان از اشتباهات بزرگش در گل‌های دریافتی مقابل نفت، تراکتورسازی، گسترش فولاد و مخصوصا فولاد و استقلال خوزستان گذشت.

 

2 - رقیبی به نام نیلسون کوریا:

از ابتدای فصل خیلی‌ها علی دایی را مورد نقد قرار دادند که چرا دو دروازه‌بان سطح بالا در لیست بازیکنان خود قرار داد. بازی‌های نوبتی نیلسون و سوشا نیز نتوانست مشکل را حل کند و هر دو این دروازه‌بان‌ها با اشتباهاتشان هر بازی جایگزین یکدیگر می‌شدند، اشتباهاتی که البته با چربش بیشتر نسبت به سوشا همراه بود. با رفتن دایی سوشا هم دم از رفتن می‌زد اما درخشان با پرو بال دادن به مکانی و سرمایه ملی خواندن او، در نیم فصل او را در تیم نگه داشت و نیلسون را از لیست تیم خارج کرد و همچنین مسعود همامی را به جمع پرسپولیسی‌ها اضافه کرد. نیلسونی که در همین مدت کم به یکی از محبوب ترین بازیکنان پرسپولیس تبدیل شده بود و با کلین شیت‌هایش در فصل قبل علاوه بر ثبت رکوردی جدید یکی از ارکان مهم نائب قهرمانی پرسپولیس به حساب می‌آند.

 

3 – مشکل با سرمربی تیم:

با وجود همه‌ی این مسائل اما همچنان درخشان به سوشا اعتماد داشت و او را درون دروازه قرار می‌داد تا سوشا بعد رفتن نیلسون مرد شماره یک پرسپولیس درون دروازه باشد. اما او باز هم قدر موقعیت خود را ندانست و روز بازی با راه‌آهن اردوی تیمش را ترک کرد تا پل‌های بازگشتش را هم لغزان کرده باشد. داستان از این قرار است که پس از حضور سوشا در اردوی تیم ملی و همراهی ملی پوشان در اتریش و سوئد و بازگشتش به کشور و نزدیکی این فاصله زمانی، حمید درخشان در یک حرکت منطقی تصمیم گرفت به سوشا استراحت دهد تا به مسعود همامی هم بازی برسد و سوشا مکانی را آماده‌تر به مصاف النصر بفرسد.

 

 


اما مشکلات و حواشی سوشا مکانی به همین‌ها هم خلاصه نمی‌شود. در همین چند بازی گذشته پرسپولیس به دلیل آنچه اتلاف وقت توپ جمع کن می‌دانست با توپ ضربه‌ی محکمی را به سمت آن توپ جمع کن و تابلو‌های تبلیغاتی روانه کرد تا نشان دهد به راحتی نمی‌تواند بر اعصاب خود کنترل کند و ممکن است دست به هر کاری بزند. اما ماجرای اعتراض‌های سوشا به مربیان خود هم به درخشان ختم نمی‌شود. فصل قبل در اعتراض به نیمکت نشینی در نفت تهران توسط یحیی گل محمدی، در نقل و انتقالات نیم فصل این تیم را ترک کرد و به فولاد رفت و البته یک نیم فصل فوق العاده را با فولاد پشت سر گذشت. شاید بتوان این تصمیم را تاکنون بهترین تصمیم سوشا در عمر فوتبالی اش دانست. جایی که با پیوستن به فولاد هم خود عملکردی خوب از خود بجا گذاشت و هم باعث شد دروازه‌بان آینده‌داری بنام علیرضا بیرانوند بدون حاشیه به کارش در نفت تهران ادامه دهد و با شایستگی به مرد شماره یک این تیم تبدیل شود و سپس به تیم ملی دعوت شود.

     
آی اسپورت
2015-04-04 19:02:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر