فهرست
وعده سردار با منتقدان: ۲۴ مهر، ورزشگاه آزادی
وعده سردار با منتقدان: ۲۴ مهر، ورزشگاه آزادی

وعده سردار با منتقدان: ۲۴ مهر، ورزشگاه آزادی

آی اسپورت - درباره سردار آزمون و خداحافظی‌اش از تیم ملی، حرف و حدیث فراوان است. گروهی که منتقد او هستند از رفتار دوگانه کی‌روش درباره سردار و بازیکنانی نظیر مهدی رحمتی و هادی عقیلی صحبت می‌کنند و عده‌ای که حامی آزمون هستند، از رفتار سرمربی تیم ملی حمایت می‌کنند. رفتار کی‌روش درباره آزمون، رحمتی و عقیلی به هیچ وجه دوگانه نیست. این ادعا را می‌توان با دلایل مختلف و پاسخ‌های گوناگون اثبات کرد. بخصوص اگر زمان دو خداحافظی را کنار هم قرار بدهیم و البته دلایل‌شان را نیز همینطور. آزمون بعد از جام جهانی، به دلیل ناراحتی و سرخوردگی، در حالی که تنها 23 سال داشت از تیم ملی خداحافظی کرد. انتقاد از او در آن مقطع فراوان بود. هم به سبک بازی‌اش و هم ناکامی در گلزنی به حریفان. ناراحتی از این انتقادها که بعضا غیر منطقی هم بود، دلیل اصلی تصمیم آزمون بود.

خیلی از بازیکنان، وقتی از تیم ملی خداحافظی می‌کنند که یا در ترکیب ثابت قرار ندارند و یا فکر می‌کنند اجحافی درباره آن‌ها صورت می‌گیرد. پشت خداحافظی سردار، هیچ کدام از این دلایل نبود. او در ترکیب ثابت تیم ملی قرار داشت و البته کی‌روش هم بارها اعلام کرد که او یکی از بهترین بازیکنان فوتبال ایران است. حالا چرا می‌گوییم خیلی از انتقادها منطقی نبود؟ کی‌روش براس سردار در جام جهانی، نقشی متفاوت در نظر گرفت. او از مهاجم نوک تیم ملی، نه گلزنی می‌خواست و نه نزدیک شدن به دروازه حریفان. کی‌روش از سردار انتظار دیگری داشت و آن هم تأخیر در بازی حریف و ایجاد موجی برای جلوگیری از بازیسازی‌شان بود.

سردار تدابیر کی‌روش را به بهترین شکل ممکن در زمین اجرا کرد. به عنوان نمونه مقابل پرتغال، بیشتر از اینکه به دروازه حریف نزدیک شود، با ویلیام کاروالیو- هافبک دفاعی و شماره 14 پرتغال- من تو من یارگیری کرد. تا جایی که فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال بعد از بازی نام شماره 20 ایران را به زبان آورد که مانع اجرای برنامه‌های تیمش شده است. تشخیص اینکه سردار در جام جهانی موفق بود یا نه، نه بر عهده ما است و نه مردمی که با چشم غیرمسلح بازی‌ها را تماشا کردند. چون نه ما می‌دانیم کی روش از سردار چه خواسته و نه منتقدانی که انگار فوتبال را فقط می‌بینند و از آنالیز آن بیزارند. کی‌روش بهترین قاضی برای قضاوت درباره عملکرد سردار است. او خوب می‌داند از مهاجم تیم ملی چه خواسته و او تا چه حد توانسته این خواسته‌ها را اجرا کند. بنابراین دعوت دوباره از آزمون، به این معنی است که او موفق شده برنامه‌های کی‌روش را در زمین و مو به مو انجام بدهد.

خداحافظی آزمون برگرفته از غرور یا پشت پا زدن به پیراهن تیم ملی نبود. او ناراحت بود و نگران. از اینکه خواسته‌های سرمربی را اجرا کرده اما مورد انتقاد قرار گرفته. نه تنها خودش بلکه خانواده آزمون هم از انتقادها در امان نماندند تا سردار تصمیم به خروج از تیم ملی بگیرد. کی‌روش هم وقتی دلایل آزمون را شنید و البته دید که او آینده‌ای طولانی در تیم ملی ایران خواهد داشت، باز هم نام سردار را در فهرست خود نوشت و او را به اردو دعوت کرد. از نظر کی‌روش و آن‌هایی که منطقی به قضیه نگاه می‌کنند، خداحافظی سردار با بازیکنانی چون مهدی رحمتی و هادی عقیلی زمین تا آسمان تفاوت دارد. رحمتی در روزهایی از تیم ملی رفت که فاصله‌اش با دروازه‌بان دوم، به اندازه فاصله ما تا کره ماه بود. تصور او این بود که اگر برود، برای بازگشت‌اش پیغام و پسغام می‌فرستند اما اینطور نشد و رحمان احمدی هم توانست فاصله‌ها را جبران کند و با عملکردی درخشان، یکی از دلایل صعود ایران به جام جهانی 2014 بود. هادی عقیلی همینطور. او وقتی دید جایی در ترکیب ثابت تیم ملی ندارد، چمدان خود را بست و برای همیشه رفت. کی‌روش هم حتی در روزهای آمادگی این مدافع، نام او را در فهرست خود ننوشت تا خداحافظی عقیلی از تیم ملی دائمی شود.

برای سردار اما هیچ‌یک از این اتفاق‌ها رخ نداد. همین باعث شده تا کی‌روش از نام او نگذرد. مهاجمی که از نظر سرمربی تیم ملی، همراه با سون هیونگ مین و عادل احمدوف، یکی از سه بازیکن برتر فوتبال آسیا است. آزمون، بعد از شنیدن همه این انتقادها، انگیزه بالایی برای موفقیت دوباره در تیم ملی دارد. او جمعه در بازی درون‌تیمی، دو گل به ثمر رساند و حالا هم هدفش این است که برابر بولیوی این اتفاق را تکرار کند. سردار با گل‌هایش- در روسیه و تمرین تیم ملی- به منتقدانش وعده‌ای دوباره داده. اینکه 24 مهر در ورزشگاه آزادی منتظر او باشند. شاید با گل به استقبال آن‌ها برود، دروازه بولیوی را فتح  و ثابت کند که این همه انتقاد از او، بازیکنی با انگیزه ساخته است.

ایران ورزشی

۳ ۷  
آی اسپورت
2018-10-14 01:37:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
امید
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۰۶:۱۷
اینقدر این بیشعور بی شخصیت بچه ننه بچه بابا را هو کنید تا برای همیشه بره
شاهین
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۰۷:۱۵
"رفتار کی‌روش درباره آزمون، رحمتی و عقیلی به هیچ وجه دوگانه نیست. این ادعا را می‌توان با دلایل مختلف و پاسخ‌های گوناگون اثبات کرد. بخصوص اگر زمان دو خداحافظی را کنار هم قرار بدهیم و البته دلایل‌شان را نیز همینطور. آزمون بعد از جام جهانی، به دلیل ناراحتی و سرخوردگی، در حالی که تنها 23 سال داشت از تیم ملی خداحافظی کرد. انتقاد از او در آن مقطع فراوان بود. هم به سبک بازی‌اش و هم ناکامی در گلزنی به حریفان. ناراحتی از این انتقادها که بعضا غیر منطقی هم بود، دلیل اصلی تصمیم آزمون بود."
پاچه خوار های ماله کش کیروش
حتمن اینم ساروخانیان نوشته:)))
۸
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۰۷:۱۷
سردار با گل‌هایش- در روسیه و تمرین تیم ملی- به منتقدانش وعده‌ای دوباره داده. اینکه 24 مهر در ورزشگاه آزادی منتظر او باشند. شاید با گل به استقبال آن‌ها برود، دروازه بولیوی را فتح و ثابت کند که این همه انتقاد از او، بازیکنی با انگیزه ساخته است.
چقدر چرت و پرت
زاااااااااااااااااااااااااااااااااارت خخخخخخخخخخخخخخخ
محسن
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۰۸:۳۹
من هم طرفدار کیروشم هم از سردار حمایت میکنم اما یه خواهش از همه دارم بیایم قبل از اینکه به کیروش و فوتبال و سردار برسیم به این برسیم که چرا این اتفاق و خیلی اتفاقای دیگه افتاده ؟
چرا ما عادت داریم روی گند کاری خودمون ماست مالی کنیم بابا تقصیر از بی فرهنگی ماها طرفدارای فوتبال هست
اون از ورزشگاه هامون اینم از این که از یکی از اعضای تیم ملیمون با فوش ناموس استقبال میکنیم
۲
امیدیار
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۰۹:۱۵
تیم ملی مال شما ولی به شعور مردم توهین نکنید
۳ ۱
قارتال
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۳۲
به شعور نداشته ات.
۲
.
يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷، ۱۱:۴۷
باز نری بیرون زمین گل بزنی
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر