فهرست
عادات عجیب شفر از زبان یکی از شاگردانش
عادات عجیب شفر از زبان یکی از شاگردانش

عادات عجیب شفر از زبان یکی از شاگردانش

آی اسپورت - وینفرد شفر سرمربی استقلال عادت‌های جالبی دارد. او اگر بازیکنی را برای ترکیب ثابت تیمش بخواهد، باید برای تیم بازی کند. یکی از بازیکنان استقلال لبخند می‌زند و می‌گوید: «مثلاً اگر مصدوم باشیم هم گیر می‌دهد و می‌گوید من نمی‌دانم، باید به بازی برسی. او سراغ دکتر‌ها می‌رود و می‌گوید چه‌کار می‌کنید؟ 

البته این به آن معنا نیست که او بازیکنان را با مصدومیت بازی دهد. شفر اجازه می‌دهد تست‌های پزشکی تعیین‌کننده همه چیز باشد ولی وقتی تست منفی باشد و بازیکن مورد نظر او در ترکیب قرار نگیرد، شروع به غرولند می‌کند.» آن بازیکن ادامه می‌دهد: «مثلاً یک بار یکی از بازیکنان را شدیداً نیاز داشت. می‌گفت: باید در ترکیب باشد. وقتی او به بازی نرسید، سراغ پزشک‌ها رفت و گفت پایش خوب بود که!» 

حالا تصور کنید وینفرد شفر به بازیکنی نیاز نداشته باشد، آن وقت حتی تو صورت آن بازیکن هم نگاه نمی‌کند، مخصوصاً اگر آن بازیکن مصدوم هم باشد. بازیکن استقلال با خنده می‌گوید: «باورتان نمی‌شود، در این شرایط حتی به قیافه آن بازیکن هم نگاه نمی‌کند. اگر هم از کنارش رد شود، انگار او اصلاً وجود خارجی ندارد!» این بازیکن برای‌مان تعریف می‌کند: «قشنگ خاطرم هست. یکی از بازیکنان مصدوم شده بود. کلاً شفر هم از کارش راضی نبود. بعد از چند روز که بازیکن مصدوم به تمرین برگشت، شفر اصلاً با او سلام و علیک هم نکرد! آن بازیکن به جمع ما آمد و گفت: مربی با من قهر کرده؟ چون اصلاً جواب سلامم را هم نداد.» آن بازیکن با خنده ادامه می‌دهد: «به او گفتیم پس زیاد تو باغ نیستی و از عادت‌های شفر خبر نداری. گفتیم این مسئله عادی است، چون برای هر کدام از ما هم این اتفاق بیفتد و جایی در ترکیب نداشته باشیم، تحویل‌مان نمی‌گیرد. (خنده)» 

با وجود این رفتار، تا به حال نشده بازیکنان از دست شفر ناراحت یا دلخور شوند. او مثل پدر برای‌شان می‌ماند و این‌قدر با شفر راحت هستند که با او شوخی می‌کنند و خلاصه طرفین ناراحت نمی‌شوند. آن بازیکن استقلال هم این را تأیید می‌کند: «دقیقاً همین‌طور است. واقعاً رفتارش طوری نیست که شما ناراحت شوید. مثلاً یک وقتی احساس می‌کنید او از دست تان شاکی است، بعد یکهو شما را می‌بیند و یک شوخی بانمک می‌کند. گاهی هم اتفاق می‌افتد یک سؤال را چندین و چند بار از ما می‌پرسد. مثلاً چند بار از یکی از بازیکنان پرسیده بود تو در جام جهانی برزیل بودی درست است؟» 

شفر معمولاً در اردو به بازیکنان سخت نمی‌گیرد. در تمرین سختگیر است ولی خارج از آن، سعی می‌کند بیشتر با بازیکنان رفاقت کند. بازیکن استقلال می‌گوید: «واقعاً همین‌طور است. او به هر حال سال‌ها در فوتبال بوده و تجربه زیادی دارد. می‌داند باید چطور رفتار کند.»

خبر ورزشی

۷ ۱  
آی اسپورت
2018-10-22 19:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
كسري
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۷
بابا طرف اصلا ثبات اخلاقي و رفتاري نداره با اين چيزهايي كه اينجا گفتين حتي به نظر الزايمر هم حقيقتا داره.خلايق هر چه لايق براي ناندرتالهاي كيسه اين شوفر از سرشون هم زياده اشخاصي مثل سعيد و ژانوالژان و ... بي سوادهاي كيسه كش.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر