فهرست
علت قهر سرمربی فاش شد: به کی‌روش گفتند «دلال» است
علت قهر سرمربی فاش شد: به کی‌روش گفتند «دلال» است

علت قهر سرمربی فاش شد: به کی‌روش گفتند «دلال» است

آی اسپورت- کمتر ایرانی‌ای رفتن کی‌روش را باور می‌کند. همه به‌دنبال علت خداحافظی ناگهانی سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران هستند. گزارش‌ها و تحلیل‌های بسیاری نوشته شده است اما نه علی کفاشیان و نه کارلوس کی‌روش درباره علت این خداحافظی توضیحی ندادند. همه توضیحات کلی است. برای نخستین‌بار، یکی از اعضای هیات‌رییسه فدراسیون فوتبال از ماجرا پرده برداشته است، احتمالا حواسش نبوده است! شهرام دبیری درباره ماجرای کی‌روش گفته است: « در آخرین جلسه‌ای که هیات رییسه فدراسیون فوتبال داشت، مقرر شد تا آقای کی‌روش به کارش در تیم ملی ادامه بدهد. اتفاقات بعد از آن و صحبت‌هایی که در روزهای گذشته صورت گرفته، اظهارنظر شخصی است چون وقتی هیات رییسه تصمیمی را می‌گیرد فدراسیون فوتبال موظف است همان مصوبات را به سرمربی تیم ملی منتقل کند نه چیز دیگری را.» عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال با انتقاد از «اظهارنظرهای شخصی» درباره کارلوس کی‌روش گفت: «باید از کی‌روش حمایت شود نه اینکه لحظه به لحظه او را زیر سوال ببریم.»
روی سخن او به اسدی، دبیرکل فدراسیون فوتبال ایران است: «به نظرم نباید در جلسات خصوصی اظهارنظرهای شخصی شود آن هم از طرف فدراسیون فوتبال. اعضای فدراسیون فوتبال موظف هستند تا نقطه نظرات هیات رییسه را به سرمربی تیم ملی منتقل کنند نه اظهارنظرهای شخصی را. بله این اختلافات ضربه می‌زند. حرف من این است که اگر خواستیم صحبتی کنیم در مصاحبه‌های‌مان بگوییم نظر من این است. افرادی مثل علی کفاشیان یا علیرضا اسدی فقط باید نقطه نظرات هیات رییسه را به کی‌روش منتقل کنند نه اینکه نظر شخصی‌شان را بگویند.» اوج صحبت‌های دبیری مربوط به علت ناراحتی سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران است: « من در سفر به آلمان با کی‌روش همسفر بودم. او از برخوردهایی که شده بود، ناراحت بود. سرمربی تیم ملی گفت که در یک جلسه رسمی به او اتهام دلالی و دزدی زده‌اند. من هم گفتم هیات رییسه از شما حمایت می‌کند. هیات رییسه فدراسیون موافق است که کی‌روش بماند. ممکن است شرایطی برای کی‌روش داشته باشیم؛ اینکه باید به تیم‌های پایه کمک کند یا همراهی بیشتری داشته باشد ولی در مجموع موضع ما حمایت از کی‌روش است. ما موافق ادامه همکاری سرمربی تیم ملی هستیم مگر اینکه خودش نخواهد. »
مشخص نیست ماجرا به چه موضوعاتی بازمی‌گردد. در آخرین روزهای سال گذشته، روزنامه ایران ورزشی در گزارشی به ماجرای پیچیده قرار گرفتن علیرضا حقیقی درون دروازه تیم‌ملی در جام‌جهانی برزیل پرداخته بود و شایبه‌هایی را مطرح کرد. اما هنوز چیزی ثابت نشده است. دبیری اعتقاد دارد: «به نظرم کی‌روش می‌خواهد بماند. از صحبت‌های او در هواپیما این‌طور بر می‌آمد که دوست دارد با تیم ملی ایران ادامه بدهد ولی ایشان واقعا از یکسری برخوردها ناراحت بود. نظر هیات رییسه نظر فدراسیون فوتبال است که باید در جلسات منتقل شود نه نظر شخصی دبیر یا رییس. اعضای فدراسیون نباید نظر خودشان را از طرف فدراسیون به کی‌روش بگویند. هر چیزی که هیات رییسه مصوب کرده است، باید عملی شود. » همزمان آندرانیک تیموریان هم از رفتار با کی‌روش ابراز ناراحتی کرده است: «من فوتبالم را بازی کرده‌ام. ١٢ سال در تیم ملی بوده‌ام، اما وقتی می‌بینم که چنین رفتارهایی با کسی می‌شود که به تیم ملی در این چهار سال شخصیت داده، ناراحت می‌شوم. خواهش می‌کنم بعد از این مصاحبه نیایند و بگویند که بازیکنان تیم ملی پشت کی‌روش در آمده‌اند. هیچ کس به من آندرانیک تیموریان نمی‌تواند بگوید چه بگویم و چه نگویم. من باورهای شخصی‌ام را می‌گویم. با تجربه‌ام درباره کسی قضاوت می‌کنم. تیم ملی با کارلوس کی‌روش شخصیت پیدا کرده است. می‌خواهند کی‌روش برود تا بتوانند روی تیم اشراف داشته باشند. می‌دانند که اگر کی‌روش برود دست‌شان بیشتر باز می‌شود. می‌خواهند همان اتفاقاتی که در گذشته در تیم ملی می‌افتاد با رفتن کی‌روش دوباره اتفاق بیفتد. همان‌طور که گفتم من ١٢ سال پیراهن تیم ملی را پوشیده‌ام و همه‌چیز تیم ملی را می‌دانم. می‌دانم که در گذشته بعضی‌ها بوده‌اند که ٢٠ نفر را به تیم ملی می‌آوردند اما کی‌روش همه جای دنیا را دیده و اجازه نمی‌دهد کسی در کارش دخالت کند. او نظم خودش را دار‌د. با من بمیرم و تو بمیری کار نمی‌کند. او با این سیستم بزرگ شده و با همین سیستم می‌خواهد از فوتبال خداحافظی کند. اینها واقعیت‌هایی است که باید مردم بدانند.
  ۲  
آی اسپورت
2015-04-07 00:47:56
نظر دهید

۲ نظر
-
يكشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۴، ۱۸:۴۰
حقیقی رو گذاشت تو دروازه تا فروخته بشه به یه تیم پرتقالی و درصدشو از دلالا
بگیره. کیروش و فردوسی پور و نکونام کثیف ترین مافیای فوتبال کثیف ایران هستند
-
چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴، ۱۷:۵۶
واااا چه حرفا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر