فهرست
پاسخ شریفات به قلعه‌نویی: ربطی به قد ندارد، جاگیری‌ام خوب بود
پاسخ شریفات به قلعه‌نویی: ربطی به قد ندارد، جاگیری‌ام خوب بود

پاسخ شریفات به قلعه‌نویی: ربطی به قد ندارد، جاگیری‌ام خوب بود

ستاره بی‌چون و چرای بازی فولاد مقابل استقلال بود. گل زد و برای هم‌تیمی‌اش گل‌سازی کرد. در سایر دقایق بازی هم از هیچ تلاشی برای ارائه یک بازی تماشاگرپسند دریغ نکرد. در واقع اسماعیل شریفات در دیدار فولاد و استقلال زننده گل اول و پایه گذار گل دوم فولاد شد تا تیم سرخ پوش اهواز پس از هشت مسابقه متوالی رنگ پیروزی را ببیند و دراگان اسکوچیچ از فشار هفته‌های اخیر نجات پیدا کند. شریفات در گفت‌وگویی که با خوزستان اسپورت داشته، درباره این مسابقه و اولین گلش به استقلال حرف‌های جالبی زده است.


اولین بار بود به استقلال گل می‌زدی!
 راستش چند بار مقابل استقلال در استادیوم آزادی بدشانسی آوردم. تا الان سه بار در آزادی توپ را به تیر دروازه استقلال زده ام. البته در دو بازی قبلی که فولاد در اهواز به استقلال باخت، من در ترکیب نبودم و فقط در دقایق آخر به میدان می‌آمدم. در این بازی برای اولین بار بود که در اهواز با پیراهن فولاد روبه‌روی استقلال در ترکیب ثابت قرار داشتم وگل هم زدم.


برعکس پرسپولیس که راحت به آن گل می‌زنی.
 روبه‌روی پرسپولیس توپ هایم داخل دروازه می‌رود.


نیمه دوم، فولاد به شدت متحول شد. اسکوچیچ بین دو نیمه به شما چه گفت؟
 اسکوچیچ از نحوه بازی بچه‌ها راضی بود. او در بین دو نیمه گفت وظایفی که به شما داده بودم را به خوبی انجام دادید و فقط در نتیجه گیری موفق نبودید که در نیمه دوم باید جبران کنید.


چرا شادی گل نکردی؟
 چون حدود یک سال و نیم در تهران بودم و باشگاه استقلال و هوادارانش به من احترام گذاشته بودند. با شادی نکردنم قصد داشتم جواب احترام آنها را بدهم. مهم این است که برای تیمم بجنگم و اگر توانستم گل هم بزنم. اینکه شادی کنم یا نکنم، خیلی مهم نیست.


اینکه با وجود مدافعان بلند قامت استقلال با ضربه سر گل زدی، برای استقلالی‌ها گران تمام شده!
 چون می‌دانستم که محسن مسلمان توپ را کجا ارسال می‌کند، جاگیری خوبی داشتم و خدا کمک کرد که در آن لحظه پرش بلندی داشته باشم و ضربه محکمی به توپ بزنم. شما اگر یک بار دیگر فیلم بازی را ببینید، متوجه حرف من می‌شوید و این صحنه ارتباطی به قد بازیکنان نداشت.


قبلاً هم با ضربه سر گل زده بودی!
 این بار اول نبوده که با ضربه سر برای فولاد گل زده ام. برای استقلال تهران و استقلال اهواز هم با ضربه سر گل زده بودم.


در صحنه گل دوم هم جاگیری خوبی داشتی و یک توپ بلند را پشت سر بیک زاده تصاحب کردی و گل دوم فولاد را ساختی.
 در آن لحظه ارسال بلندی انجام شد و دیدم بهتر است چند متر عقب‌تر از
بیک زاده قرار بگیرم و صاحب توپ شوم. بعد از آن هم چون ماتیاس چاگو فرصت خوبی برای شوتزنی داشت، توپ را به او دادم تا پاس خوبی که در نیمه اول به من داده بود را جبران کنم.


قلعه‌نویی اعتقاد داشت که فولاد با کمک فحاشی و لیزر انداختن تماشاگران پیروز شده است. با این صحبت موافق هستی؟
 نه اینطور نیست. من که داخل میدان بودم، نشنیدم تماشاگران به بازیکنان استقلال توهین کنند. شاید در کنار زمین یا نیمکت اتفاقاتی افتاده باشد ولی داخل زمین مسابقه هیچ موردی وجود نداشت. اتفاقاً بازی خیلی خوبی از سوی دو تیم به خصوص فولاد انجام شد و تیم ما مستحق پیروزی بود.


جو استادیوم و حضور تماشاگران فولاد را چطور دیدی؟
 با توجه به تعطیلات نوروزی و نتایجی که در هفته‌های گذشته گرفته بودیم، فکر نمی‌کردم جمعیت زیادی به استادیوم بیایند ولی خدا را شکر هواداران آمدند تا بازی جذاب‌تر شود. این پیروزی بهترین عیدی بود که می‌توانستیم به هواداران فولاد بدهیم.


آینده فولاد را در ادامه فصل چگونه می‌بینی؟
 تیم فولاد شش بازی در لیگ برتر و سه بازی در لیگ آسیایی دارد که این 9 مسابقه مثل 9 فینال است، همانطور که بازی با استقلال برای ما حکم فینال را داشت. فولاد در این فصل مشکلات زیادی را تحمل کرده و بازیکنان خوب می‌دانند که این 9 بازی به اندازه تمام فصل ارزش دارد و می‌تواند تیم ما را چه در لیگ برتر و چه در لیگ آسیایی در رده‌های خوبی قرار دهد.


پیش‌بینی‌ات درباره بازی حساس فولاد مقابل الهلال چیست؟
 بازی با الهلال دومین فینال در سال 94 برای فولاد خوزستان است. شکست دادن الهلال می‌تواند راه صعود تیم ما را هموار کند.


وضعیت سربازان فولاد هم که همچنان نامشخص است.
 حالا که فولاد به‌عنوان نماینده ایران در لیگ آسیا بازی می‌کند، امیدوارم اجازه بدهند بازیکنان سرباز تیم فولاد مثل بازی رفت در اختیار تیم قرار بگیرند. اگر چهار- پنج بازیکن سرباز فولاد به تیم ما اضافه شوند، می‌توانیم نتیجه بهتری کسب کنیم. همچنین امیدوارم مصدومیت کمر مهرداد جماعتی برطرف شود و در ریاض به تیم کمک کند.


فدراسیون فوتبال قبل از اردوی تیم ملی در اتریش و سوئد برای سومین بار در یک سال اخیر پاسپورت شما را گرفت و ویزای این سفر را تهیه کرد. چه شد که هنگام اعلام لیست تیم ملی، اسم شما مثل دفعات قبلی از لیست بازیکنان دعوت شده ناپدید شد؟
 اگر درباره این موضوع صحبت نکنیم بهتر است.

     
آی اسپورت
2015-04-05 13:17:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر