فهرست
چهره روز: آندو تیموریان؛ وزیر امور خارجه!
چهره روز: آندو تیموریان؛ وزیر امور خارجه!

چهره روز: آندو تیموریان؛ وزیر امور خارجه!

آی اسپورت- مدت کوتاهی بعد از آن که ایران با موضوعِ «گفتگو» مورد توجه رسانه های جهان قرار گرفت و به خاطر «توافق» تصویر تازه ای از خودش را در دنیا به نمایش گذاشت، حالا روزنامه های ورزشی مطرح دنیا، به یک بهانه تازه به سراغ ایران آمده اند و تیترهای شان را به یک اتفاق خاص در تیم ملی اختصاص داده اند.

با جدایی جواد نکونام، آندرانیک تیموریان به عنوان کاپیتان جدید تیم ملی معرفی شده است. سامورایی دوست داشتنی و جنگجوی احساساتی فوتبال ایران، به عنوان آخرین بازمانده از تیم ملی جام جانی 2006، از حالا وظیفه سنگین کاپیتانی تیم ملی در میانه میدان را بر عهده خواهد داشت. کاپیتانی او در روزنامه آ.اس اسپانیا و چند روزنامه ایتالیایی بازتاب های زیادی داشته است. آن ها آندو را به عنوان اولین کاپیتان مسیحی تاریخ تیم ملی معرفی کرده اند. ستاره شماره 14 البته با احتساب دیدارهای دوستانه، بعد از مارکار دومین کاپیتان مسیحی تاریخ فوتبال ایران به شمار می رود اما به زودی تبدیل به اولین نفری خواهد شد که این اتفاق را در بازی های رسمی تجربه می کند.

بعد از جوادِ ظریف و مذاکره بی عصبانیت و خستگی ناپذیرش، حالا نوبت به آندو تیموریان رسیده است که برای ساعاتی، وزیر خارجه ایران باشد و نشان دهد تصویر ساخته شده از این کشور در غرب، با دقیق بودن فاصله زیادی دارد. کاپیتانی ستاره شماره 14 تیم ملی از دل یکی از اقلیت های مذهبی، ثابت می کند که بخش عمده ای ادعاها در مورد رفتار با پیروان ادیان دیگر در ایران، هرگز صحیح نیستند. جالب اینکه خود تیموریان نیز این روزها در مصاحبه ای مفصل، به شرایط داخلی ایران پرداخته و با اشاره به آرامش کشور، از تصویری که رسانه های آنطرف آب از ایران می سازند انتقاد کرده است.

     
آی اسپورت
2015-04-05 14:33:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر