فهرست
ششمین پنالتی هدر رفته دربی؛ به نفع پرسپولیس
ششمین پنالتی هدر رفته دربی؛ به نفع پرسپولیس

ششمین پنالتی هدر رفته دربی؛ به نفع پرسپولیس

آی اسپورت - ضربه پنالتی بهترین فرصت برای گلزنی یک تیم در جریان بازی است.در طول تاریخ دربی 21 بار این فرصت نصیب تیمها شده که فرشید اسماعیلی ششمین بازیکنی است که در به ثمر رساندن پنالتی ناکام مانده است.به همین بهانه بازیکنانی که در تاریخ شهرآورد این فرصت طلایی را از دست داده‌اند مرور شده است.

اولین پنالتی خراب شده:مجید نامجومطلق

در 28 دربی نخست هیچ پنالتی‌ای از دست نرفت تا اینکه در دربی سال 67 در چارچوب جام باشگاههای تهران، استقلال روی خطای سعید نعیم آبادی به روی محسن گروسی صاحب ضربه پنالتی شد و مجید نامجومطلق که در ابتدای فصل با سر و صدای زیاد به استقلال پیوست در گل کردن پنالتی ناکام ماند و ضربه او توسط وحید قلیچ مهار شد تا اولین پنالتی خراب‌کن تاریخ دربی قرار گیرد.

دومین پنالتی خراب شده:مهرزاد معدنچی

پس از ناکامی نامجومطلق در گل کردن به مدت 19 سال تمام پنالتی های دربی به گل تبدیل شد تا اینکه در دربی برگشت لیگ ششم پرسپولیس برای نخستین بار توفیقی در گل کردن پنالتی نداشته باشد.مهرزاد معدنچی در روزی که موقعیتهای متعددی را برابر استقلال خراب کرد توفیقی در گل کردن پنالتی نداشت و ضربه او توسط وحید طالب لو مهار شد.

سومین پنالتی خراب شده: مهدی شیری

در دربی برگشت لیگ نهم پرسپولیس در ابتدای نیمه دوم توسط هادی نوروزی به پنالتی دست یافت که ضربه مهدی شیری توسط وحیدطالب لو مهار شد هرچند که در برگشت عادل کلاه کج دروازه حریف را باز کرد تا تنها گل روی برگشت پنالتی در تاریخ شهرآورد شکل گیرد.وحید طالب لو با مهار 2 پنالتی، پنالتی‌گیرترین دروازه‌بان تاریخ دربی محسوب می‌شود.

چهارمین پنالتی خراب شده: محمد نوری

روند پنالتی خراب کردن پرسپولیس در لیگ یازدهم ادامه یافت و این بار در دربی رفت محمد نوری در شرایطی که پرسپولیس با یک گل از حریف عقب بود ضربه پنالتی اش را به بیرون زد تا اولین پنالتی اوت شده تاریخ دربی شکل گیرد.این بازی با نتیجه 2 بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.

پنجمین پنالتی خراب شده:مهدی طارمی

در دربی برگشت لیگ پانزدهم در روزی که پرسپولیس بسیار طوفانی آغاز کرد و تا دقیقه 35 با 2 گل از حریف پیش بود صاحب یک ضربه پنالتی شد و مهدی طارمی برای کامل کردن هت تریک خود در نیمه اول پشت ضربه پنالتی قرار گرفت ولی در مصاف با رحمتی ناکام ماند.در پایان این بازی پرسپولیس با نتیجه 4 بر 2 به پیروزی رسید تا برای اولین بار تیمی که پنالتی از دست داده به پیروزی رسیده باشد.

ششمین پنالتی خراب شده:فرشید اسماعیلی

در دربی برگشت لیگ هجدهم فرشید اسماعیلی با زدن یک پنالتی جیپ به خارج از چارچوب باعث شد تا پس از 31 سال استقلال در گل کردن پنالتی در شهرآورد ناکام باشد و استقلال بازنده میدان لقب گیرد.

پنالتی‌های اشاره شده تنها پنالتی هایی بوده که در جریان بازی شکل گرفته در طول تاریخ تنها یک بار بازی دو تیم به ضربات پنالتی کشیده که به جام حذفی سال 67 برمی‌گردد که پرسپولیس هر 4 پنالتی خود را به گل تبدیل کرد ولی پنالتیهای استقلال توسط قلعه نویی و شکورزاده به هدر رفت.

نود

۶ ۱  
آی اسپورت
2019-03-30 21:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
آرش6
شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸، ۲۲:۴۹
خدا جای حق نشسته -این رو امروز بیرانوند هم به همه یاد آوری کرد
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر