فهرست
پیچِ اشتباهی فرکی/ آخرین آلترناتیو ایرانی کی روش در بحران
پیچِ اشتباهی فرکی/ آخرین آلترناتیو ایرانی کی روش در بحران

پیچِ اشتباهی فرکی/ آخرین آلترناتیو ایرانی کی روش در بحران

آی اسپورت- دستیاری برانکو در تیم ملی، نتایج ایده آل با نفت تهران و قهرمانی لیگ برتر با فولاد، بهانه های مناسبی بودند تا حسین فرکی، جدی ترین آلترناتیو ایرانی کارلوس کی روش برای نیمکت تیم ملی باشد. فرکی، بعد از رقابت های جام جهانی گزینه وزارت ورزش برای تیم ملی بود و حتی تا پای مذاکره های اولیه پیش رفت اما در نهایت حاضر نشد جای سرمربی پرتغالی در تیم را بگیرد. چند ماه بعد، او به عنوان سرمربی پرستاره ترین تیم این روزهای فوتبال ایران معرفی شد تا شاید موفقیت تازه ای را روی نیمکت سپاهان تجربه کند.

سپاهانِ فرکی در فاصله 6 هفته تا پایان لیگ برتر، به اندازه 7 امتیاز از صدر جدول دور شده و بعید به نظر می رسد شانس چندانی برای قهرمانی لیگ داشته باشد. نگرانی مهم تر آن ها اما، تمدید مدت دوری این تیم از آسیاست. سپاهان، استقلال، فولاد و حتی ذوب آهن را به عنوان رقبای جدی اش برای کسب سهمیه سوم پیش رو می بیند و با روند فعلی، احتمالا حتی کسب سهمیه نیز برای این تیم میسر نخواهد شد. نکته مهم تر این که سپاهانی ها، حتی در روزهای برد نیز غالبا فوتبال جذابی ارائه نکرده اند و علیفم در اختیار داشتن ترکیبی سرشار از ستاره، نتوانسته اند هوادارهای شان را راضی نگه دارند.

ناکامی فرکی در سپاهان، آخرین کاندیدای ایرانی جانشینی کی روش را نیز برای حضور در تیم ملی بسیار کم شانس کرده است. در بین مربیان ایرانی این فصل لیگ البته علی منصوریان و یحیی گل محمدی شرایط خوبی را تجربه می کنند اما مربیگری تیم ملی برای آن ها بسیار زود خواهد بود. پس، از بین همه آن هایی که دارند در فوتبال ایران کار می کنند، فعلا تنها یک نفر از استقبال عمومی برای جانشینی کی روش بهره می برد؛ دراگان اسکوچیچ!

     
آی اسپورت
2015-04-05 16:25:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر