فهرست
یادداشت: قدرت خامس و مودریچ، قدرت رئال
یادداشت: قدرت خامس و مودریچ، قدرت رئال

یادداشت: قدرت خامس و مودریچ، قدرت رئال

آی اسپورت - اعتبار این بازی اصلا با ال ‌کلاسیکو قابل مقایسه نبود و به هیچ وجه ارزش 32 صفحه ویژه را نداشت اما اگر روی یک بازیکن زوم کنیم، قابلیت چنین چیزی را دارد. مارکا روز جمعه با اشاره به بازگشت خامس رودریگس از مصدومیت و حضور در ترکیب رئال مادرید برابر گرانادا تیتر زد:«خامس ژله ‌کننده است.»

این تنها یکی از چهار تیتر اصلی بود که به این کلمبیایی اختصاص یافت همان طور که رسانه‌های مادریدی لقب پسر طلایی آنچلوتی را به او داده اند.

تیتر مارکا بعد از گل او به سویا که دقایقی قبل از مصدومیتش رخ داد نیز این بود:«خداحافظی طلایی با گل خامس» همین روزنامه در ادامه توضیح داد که خامس تا زمان مصدومیت ستاره جدید لالیگا بود.

بعد آ‌اس فیلمی را روی سایتش گذاشت که گلزنی او را نشان می داد و شنبه که شد پیام مادریدی‌ها آسان بود:«خامس در بازی با گرانادا در ترکیب اصلی قرار می گیرد»

حتی اگر شما طرفدار فوتبال هم نباشید اگر در چند روز اخیر به مادرید رفته باشید خیلی سریع می فهمید خامس رودریگس چه کسی است.

مشارکت او در پیروزی درخشان رئال واقعا غیرقابل تردید بود. در کمتر از شش ماه، پدیده جام جهانی در نظر هواداران پرتوقع رئال از یک مهره غیرلازم به ضروری تغییر وضعیت داده. این بازیکن چند پسته، سختکوش و خوش‌ تکنیک، آخرین کهکشانی مادرید تا فوریه و حتی قبل از آن دل هواداران رئال را برده بود. اما بعد در بازی خانگی با سویا دچار شکستگی استخوان پای راست شد؛ رئال آن بازی را برد و چهار امتیاز از بارسلونا در صدر جدول لالیگا پیش افتاد.

خامس مجبور شد به حاشیه برود و در کنار لوکا مودریچ بنشیند. و به همین راحتی و نه کاملا اتفاقی، خط میانی رئال دچار افت شدید شد. گل‌ها کم شدند و فرم تیم به طرزی باورنکردنی به هم ریخت.

عجیب نبود که وقتی قرار شد رودریگس در بازی با گرانادا رئال را همراهی کند، مارکا اساس کار خود را به خامس اختصاص داد.

آاس هم به مثلث خامس، کروس و مودریچ اشاره کرد و اثرگذاری این مثلث را یادآور شد که از ماه نوامبر در کنار هم بازی نکرده‌اند. تاثیرگذارترین اضلاع این مثلث در تیم رئال رودریگس و مودریچ بودند. نخستین بازی در کنار هم بعد از پنج ماه و برد فوق‌العاده یک-9 برابر گرانادا نشان می دهد چرا.

این اواخر زیاد دیدیم که قهرمان اروپا در بازی‌هایش به زحمت بسیار می افتد و ایده، خلاقیت و از همه مهمتر و حساس‌ تر یک برنامه بازی کم می آورد. همین طور که فصل پیش می رود، کروس به نظر خسته می رسد. سامی خدیرا در این سیستم بازی مازاد به نظر می رسد، آسیر ایارامندی استمرار لازم را ندارد و لوکاس سیلوا به اندازه کافی اثرگذار نیست.

بدون رودریگس و مودریچ، ایسکو تنها بازیکن خلاق تیم محسوب می شد و البته تحسین‌برانگیز نقش خود را ایفا کرد هرچند بی‌عیب نبود.

و وقتی شما با سه مهاجم مثل کریستیانو رونالدو، گرت بیل و کریم بنزما همبازی هستید هافبک‌ها باید بی‌نهایت تاثیرگذار باشند تا آن ارتباط فوق‌العاده را برقرار کنند. در حقیقت باید مثل ساعت کار کند، همان طور که در بازی با گرانادا این طور بود.

از دقیقه اول، توپ دورتادور زمین زیر پای بازیکنان سفیدپوش می چرخید، جلو و عقب، در طول و عرض و گوشه به گوشه زمین. بازی رئال مادرید به رهبری خامس و مودریچ خیلی زود ریتم پیدا کرد. هیچگاه توپ به پای هیچ بازیکنی نچسبید. هرگز تعادل تیم به هم نخورد. هیچ وقت بی‌هدف به سمت 18 قدم گرانادا حرکت نکردند. در عوض تمام حرکات بازیکنان رئال اندک و به جا بود. چشمان مهاجمان باز بود و بعد از یکی دو ضربه توپ به آنها می رسید نه پنج شش ضربه.

قابل توجه‌ترین بخش کار این بود که توپ‌ها به سرعت به رونالدو و بیل می رسید. هر جا که مارسلو و سرخیو راموس پاس را به خط میانی می رساندند، رودریگس و مودریچ توپ را به خطرناک ‌ترین سلاح‌های رئال می رساندند.

نتیجه؟

فضا، بهترین دوست رئال مادرید.

در واقع این همان چیزی است که در ابتدای فصل در رئال زیاد دیده شد. وقتی بین سپتامبر تا نوامبر تیم ها یکی پس از دیگری مقابل رئال در هم کوبیده می شدند و رونالدو ویرانگر بود و بیل بی‌وقفه می تاخت.

چند وقتی از آن تیم خبری نبود. اما بازی برابر گرانادا نشان داد دوباره همان تیم در راه است. رودریگس و مودریچ بی‌اندازه تاثیرگذار و کارآمد هستند، آنها به دو ضربه برای متعادل شدن نیاز ندارند. آنها سه شروع لازم ندارند تا یک توپ دفاع‌ بازیکن را صادر کنند.

قدرت این دو قدرت رئال مادرید خواهد بود. به خاطر اینکه اعمال و تصمیمات آنها نمونه است. آنها روان‌کننده‌های بی‌ نظیر بازی تیم هستند به خاطر سرعتی که با آن بازی می کنند.

همانطور که فرم رئال در نبود آنها به شدت افت کرد، برد بهت‌آور تیم با 9 گل در بازگشت آنها رخ داد و این اصلا تصادفی نیست.

 

تیم کالینز

بلیچر ریپورت

     
آی اسپورت
2015-04-05 23:09:49
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر