فهرست
پیش بازی هفته نوزدهم لیگ یک؛ فولاد نوین یک قدم تا صعود
پیش بازی هفته نوزدهم لیگ یک؛ فولاد نوین یک قدم تا صعود

پیش بازی هفته نوزدهم لیگ یک؛ فولاد نوین یک قدم تا صعود

آی اسپورت- سوت آغاز هفته‌ی نوزدهم لیگ دسته اول عصر امروز در شهرهای مختلف کشور به صدا در خواهد آمد. در حساس‌ترین دیدار گروه الف فولاد نوین در اردبیل به مصاف شهرداری این شهر خواهد رفت. فولادی که با این پیروزی در این بازی به لیگ برتر صعود خواهد کرد.  در حساس‌ترین دیدار گروه ب نیز مس رفسنجان مصاف سختی را با صنعت نفت در آبادان خواهد داشت. نگاهی بر بازی‌های این هفته لیگ یک:

 

گروه \"الف\" :

 

شهرداری اردبیل – فولاد نوین اهواز

اهوازی‌ها یک قدم تا صعود

اگر شاگردان کوروش موسوی در این بازی مهم پیروز از زمین خارج شوند در واقع حکم صعود خود به لیگ برتر را در 3 هفته مانده به پایان امضا خواهند کرد. اما آنها در اردبیل جدالی سخت با شهرداری خواهند داشت. تیمی که نیم فصل دوم با محمد ربیعی حسابی اوج گرفته و اکنون خود را در جایگاه سوم می‌بیند. شهرداری در زمین خود به کمتر تیمی باج داده و همانند فولاد نوین حداکثر امتیازات خانگی را کسب کرده است.

 

ایرانجوان بوشهر – مس کرمان

آخرین فرصت ایرانجوان

ایرانجوان هفته‌ی قبل با 4 گل شکست سنگینی را مقابل فولاد نوین پذیرا شد و به رده‌ی ششم سقوط کرد. این بازی می‌تواند آخرین فرصت آنها برای ماندن در جمع مدعیان این گروه باشد. در آنسو شاگردان اکبر میثاقیان در نیم فصل دوم از حداکثر 21 امتیاز ممکن، 19 امتیاز را کسب کرده‌اند و امید اول برای صعود به پلی‌آف محسوب می‌شوند و اکنون با 29 امتیاز پشت سر فولاد نوین صدر نشین قرار دارند.

 

نساجی مازندران – نفت و گاز گچساران

نساجی در اندیشه‌ی پلی‌آف

نساجی که تا دو بازی قبلی خود در جایگاه دوم جدول هم حضور داشت از سه دیدار قبل خود فقط  یک امتیاز کسب کرد تا امید هواداران این تیم برای صعود کمرنگ‌ تر از قبل نیز شود. اگر نساجی این بازی را به سود خود به پایان ببرد فقط باید چشم انتظار دیگر بازی‌ها باشد. چه بسا بعد از این بازی نساجی به رده‌ی دوم هم بازگردد. حریف این هفته نساجی تیم نفت و گاز است که فقط چند قدم تا سقوط فاصله دارد. شاگردان سنجری اگر در این بازی هم شکست بخورند کم کم باید خود را برای سقوط به لیگ دو آماده کنند.

 

آلومینیوم هرمزگان – گیتی پسند اصفهان

این دو تیم به پلی‌آف می‌روند؟!

این دو تیم در جدول تنها یک امتیاز با هم اختلاف دارند و با توجه با اوضاع پیچیده گروه الف هم شانس پلی‌آف برای صعود را دارند و هم رفتن به پلی‌آف برای سقوط به لیگ دو! گیتی پسند این شانس را دارد تا با پیروزی در این بازی حتی خود را تا رده‌ی سوم نیز بالا بکشد البته شاگردان نامجو مطلق که هفته‌ی گذشته شکست سختی را مقابل شهرداری اردبیل تحمل کردند، حداقل برای فرار از سقوط هم که شده در این بازی دم به تله حریف نخواهند داد.

 

فجر سپاسی شیراز – نیروی زمینی تهران

دیدار تیم‌های نظامی

انتظارات از فجر سپاسی به عنوان تیم که تازه از لیگ برتر سقوط کرده بیش از اینها بوده که اکنون در رده‌ی هشتم حضور داشته باشد. فجر از بازی قبلی خود یک امتیاز کسب کرده‌است و اگر دیر بجنبد خود را در جمع سقوط کننده‌ها خواهد دید کمااینکه با توجه به امتیازات به دست آمده این تیم به همراه نیروی زمینی جزو کاندیداهای سقوط به شمار می‌روند. نیروی زمینی با پیروزی هفته گذشته خود امیدوارانه‌تر پا به این دیدار خواهد گذاشت تا بتواند با دشت امتیازات این دیدار تنها سهمیه ارتش جمهوری اسلامی را در لیگ یک را حفظ کند.

 

استقلال اهواز – تربیت نوین یزد

استقلال، تربیت را در سقوط همراهی می‌کند؟!

استقلال اهواز نیم فصل اول را با رده‌ی دومی به پایان رسانده بود اما بعد از جدایی داریوش یزدی اوضاع این تیم کاملا بهم ریخت. اکنون استقلال با حضور در رده‌ی نهم خطر سقوط را بیخ گوش خود احساس می‌کند. آبی‌های اهوازی که روزگاری در لیگ برتر توپ می‌زدند، پس از اینکه با حردانی نتیجه نگرفتند از این بازی سید حسین سید صالحی، سرمربی سابق اتکا، را بالای سر خود می‌بینند. در آنسو تربیت نوینی‌ها تنها برای حفظ آبرو پا به این میدان خواهند گذاشت تا بلکه بتوانند جمع امتیازات خود را دو رقمی کنند. این تیم با شکست هفته‌ی گذشته، سقوط خود را به لیگ دو قطعی کرد.

 

 

گروه \"ب\" :

 

صنعت نفت آبادان – مس رفسنجان

فرصت طلایی نفت

با توجه به اینکه مس در هفته‌های آینده یک بازی را به استراحت می‌پردازد این بهترین فرصت برای نفت خواهد بود تا با شکست مس در خانه علاوه بر جبران یک امتیاز، اختلاف خود با این تیم را در هفته‌های آینده بیشتر هم کند و خود یکه تاز صدر جدول شود. مس هفته‌ی گذشته مقابل پاس شکست خورد و حالا موقعیت خود را در جدول متزلزل‌تر از همیشه می‌بیند. آنها اگر در این بازی هم شکست بخورند، دیگر باید به فکر حضور در پلی‌آف باشند.

 

راهیان کرمانشاه – پاس همدان

حساس برای هر دو تیم

راهیان یکی از مدعیان سقوط مستقیم از این گروه است و تمام تلاش خود را می‌کند تا از این بازی خانگی دست پر از میدان خارج شود. در آنسوی میدان شاگردان مهابادی که هفته‌ی قبل موفق شدند مس رفسنجان را شکست دهند بهترین فرصت را دارند تا با شکست راهیان مس را هم پشت سر بگذراند. با توجه به استراحت هفته‌ی آینده پاس، آنها اگر در اندیشه‌ی صعود به لیگ برتر هستند باید حتما از این بازی با پیروزی زمین را ترک کنند.

 

پارسه تهران – سیاه جامگان مشهد

پنچمین برد متوالی پارسه؟

دو تیم فقط به دلیل تفاضل گل در رده‌های چهارم و پنجم حضور دارند و هر دو شانس صعود مستقیم را هم دارند. پارسه در حالی قدم به این میدان می‌گذارد که 4 برد متوالی کسب کرده اما سیاه جامگانی‌ها که با احتساب یک هفته استراحت دقیقا یک ماه است در هیچ بازی رسمی به میدان نرفتند، بی صبرانه منتظر این بازی هستند تا با کسب حداقل یک امتیاز از این دیدار سخت و نفس‌گیر راهی مشهد شوند و خود را برای هفته‌های آینده آماده کنند.

 

فولاد یزد – شهرداری بندرعباس

شهرداری در لبه‌ی پرتگاه

هرچند فولاد یزد با 21 امتیاز در رده‌ی ششم حضور دارد و با توجه به اختلاف امتیاز ایجاد شده نمی‌تواند به رده‌ی های بالاتر هم امیدوار باشد، اما خطر سقوط همچنان این تیم را تهدید می‌کند. در تعطیلات نوروز سرمربی کروات این تیم هم برکنار شد تا شیردل، مربی دروازه‌بان های این تیم، هدایت فولاد را بر عهده بگیرد. شهرداری بندر عباس اگر از این بازی هیچ امتیازی نگیرد این احتمال وجود دارد که با نتایج این هفته دومین تیمی از این گروه باشد که مستقیما به لیگ دو سقوط می‌کند.

 

گل گهر سیرجان – داماش گیلان

رقابت نزدیک دو تیم در انتهای جدول

گل گهر هفته قبل در خانه نفت آبادان مدعی را شکست داد تا فقط کمی بتواند خود را از خطر سقوط مستقیم جدا کند، خطری که همچنان و بطور جدی هم آنها و هم داماش را تهدید می‌کند. داماش فصل قبل در لیگ برتر حضور داشت و با عملکردش در این فصل حالا در آستانه‌ی سقوط قرار دارد. این تیم هفته قبل در خانه مساوی کرد و اکنون با 19 امتیاز در رده نهم حضور دارد، جایگاهی که تیم های نائل آمده به این رده باید در دیدار پلی‌آف سقوطی‌ها به مصاف هم بروند.

     
آی اسپورت
2015-04-06 10:28:27
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر