فهرست
ویلیامز پرافتخارترین زن تنیس‌ جهان
ویلیامز پرافتخارترین زن تنیس‌ جهان

ویلیامز پرافتخارترین زن تنیس‌ جهان

آی‌اسپورت- سرینا ویلیامز با قهرمانی در اوپن استرالیا از رکورد اشتفی گراف، تنیس‌باز آلمانی عبور کرد و با قهرمانی در ۲۳ گرند‌اسلم پرافتخارترین زن تاریخ تنیس حرفه‌ای دنیا شد. سرینای ۳۵ ساله در بازی فینال به مصاف خواهرش ونوس رفت و توانست با پیروزی ۴-۶ و ۴-۶ مقابل او برای هفتمین بار قهرمان اوپن استرالیا شود. او با این قهرمانی همچنین عنوان نخست رده‌بندی جهانی را نیز از آنژلیک کربر، تنیس‌باز آلمانی پس خواهد گرفت. مسابقات گرند‌اسلم از سال ۱۹۶۸ به این سو به صورت "اوپن" برگزار می‌شود و بازیکنان حرفه‌ای در آن پذیرفته می‌شوند. اما اگر قبل از این دوران را هم در نظر بگیریم تنها یک بازیکن جلوتر از سرینا ویلیامز قرار دارد: مارگارت کورت استرالیایی با قهرمانی در مسابقات انفرادی ۲۴ گرند‌اسلم.

ونوس ویلیامز که با ۳۶ سال تبدیل به مسن‌ترین بازیکن حاضر در فینال اوپن استرالیا شد، گفت: "شماره ۲۳ را به سرینا تبریک می‌گویم. خیلی به تو افتخار می‌کنم و تو دنیای من هستی."

این اولین حضور ونوس ویلیامز در فینال یک گرنداسلم در هشت سال گذشته بود. سرینا هم پس از بازی با تقدیر از خواهرش گفت: "امکان نداشت بدون او به ۲۳ (گرنداسلم) برسم. او الهام‌بخش من بود و بدون ونوس یک گرنداسلم هم نمی‌بردم. او تنها دلیلی است که من حالا اینجا ایستاده‌ام. او تنها دلیل وجود خواهران ویلیامز است... در این هفته هر بار که ونوس برنده شد احساس می‌کردم خودم پیروز شده‌ام."

۲    
آی اسپورت
2017-01-29 15:04:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر