فهرست
برای حمید درخشان و تصمیم اش/ دیر؛ اما درست!
برای حمید درخشان و تصمیم اش/ دیر؛ اما درست!

برای حمید درخشان و تصمیم اش/ دیر؛ اما درست!

آی اسپورت- از همان روزِ عجیب حضور ناگهانی در درفشی فر برای تمرین دادن تیمی که بازیکنان اش هنوز علی دایی را به عنوان سرمربی می شناختند، قابل حدس بود که عمارتِ ساخته شده روی این ویرانه، از همان خشت های اول، در مسیر ویرانی قرار خواهد گرفت. دو روز قبل از حادثه، سیاسی و درخشان جلسه دونفره ای برگزار کرده بودند اما نه هوادارها و نه حتی بازیکن ها، انتظار نداشتند همه چیز با سرعتی جنون آمیز رقم بخورد و دایی بعد از یکی از بهترین نمایش های فصل پرسپولیس(که البته منجر به شکست شده بود) برکنار شود و در فاصله چند صدم ثانیه، درخشان به عنوان سرمربی انتخاب شود و هر دو مربی به صورت همزمان به درفشی فر برسند. آن روزها شاید، درخشان باید کمی طمانینه به خرج می داد و این فرصت را ایجاد می کرد که برکناری دایی در فضایی منطقی تر و آرام تر صورت بگیرد و خود او نیز کمی دیرتر به نیمکت تیم اضافه شود. عطش بازگشت به پرسپولیس اما فرصت فکر کردن را از درخشان گرفت و او، تبدیل به جانشینی شد که روی سکوها از مربی ناکام قبلی اش هم مغضوب تر بود!

حتی با وجود استراتژی اشتباه در گام های نخست، حمید درخشان هنوز فرصت داشت آسمان رابطه خودش و پرسپولیسی ها را آفتابی کند. اگر روند خوب چند مسابقه نخست تیم ادامه پیدا می کرد، اگر تیم کم رمق و بی انگیزه نشان نمی داد، اگر همه معترضان درونِ تیم به ساده ترین شکل ممکن بخشیده نمی شدند و البته اگر حمید خان می توانست در فصل نقل و انتقالات کمی بهتر عمل کند. دوران حضور دوباره درخشان در پرسپولیس نه فقط در ابتدا، بلکه در میانه و انتها نیز سرشار از اشتباه بود و این روزهای اشتباهی، در نهایت به یک تصمیم درست ختم شد. به نوشیدنِ جام زهر استعفا.

بدون تردید آخرین تیشه درخشان به ریشه جایگاهش در پرسپولیس، به هنگام تعطیلات طولانی لیگ زده شد. جایی که آقای مربی به حای تمرکز روی پرسپولیس، مدام مشغول مصاحبه علیه کارلوس کی روش بود و به جای خریدن بازیکنان به دردبخور، سراغ تادئو، خالقی فر، مبین میردورقی و ... رفت تا برخی او را با اتهام تلاش برای جبران ضررهای مالی سال های گذشته اش از طریق نقل و انتقالات روبرو کنند!درخشان همچنین با توجیه ایرانی بودن سوشا، برگه جدایی نیلسون کوریا از باشگاه را امضا کرد و کمی بعد، خودش هم از این اتفاق پشیمان شد.

آخرین روزهای موفق مربیگری درخشان، به اولین مقطع هدایت پرسپولیس در دهه هفتاد برمی گردد. او در دهه هشتاد با راه آهن، پیکان و شهرداری تبریز ناکام شده و در دهه نود نیز نتایجی گرفته که شاهینی ها و داماشی ها هنوز هم دست از موضع گیری علیه این مربی برنداشته اند. او حالا در آستانه دیدار حساس پرسپولیس در آسیا، از این تیم می رود تا شاید روند ناامیدکننده روزها و هفته های قبل در این باشگاه به پایان برسند. به نظر می رسد این، تنها تصمیم درست درخشان در همه روزهای حضور دوباره در جمع سرخ ها باشد. تصمیمی که البته شاید کمی دیر گرفته شده است.

آی اسپورت/ محمدحسین عباسی

     
آی اسپورت
2015-04-06 11:32:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر