فهرست
سرخابی‌ها خواهان لیگ؛ سپاهان و تراکتور مخالفند
سرخابی‌ها خواهان لیگ؛ سپاهان و تراکتور مخالفند

سرخابی‌ها خواهان لیگ؛ سپاهان و تراکتور مخالفند

آی اسپورت – تعدادی از باشگاه‌های لیگ برتری فوتبال امیدوارند پس از کاهش روند ابتلا به ویروس کرونا و کنترل این بیماری در ایران، لیگ برتر با هر شکل و شمایلی ادامه یافته و ۹ هفته باقی‌مانده از فصل برگزار شود، اما در سمت مقابل، ادامه بازی‌ها هم مخالفان زیادی دارد.

در حال حاضر، پرسپولیسی‌ها که فقط چند گام کوتاه تا رسیدن به قهرمانی دوباره در این رقابت‌ها فاصله دارند، دو راهکار را به سازمان لیگ پیشنهاد می‌دهند؛ یا بازی‌ها ادامه پیدا کند یا در صورت اعلام پایان لیگ، جام قهرمانی به این تیم صدرنشین برسد.

در سمت مقابل استقلالی‌ها که در صورت کسب برد در بازی عقب مانده خود مقابل فولاد خوزستان، به رده دوم جدول صعود می‌کنند، اعتقاد دارند اگر لیگ لغو شود، حق آنها که در راه قهرمانی قدم برمی‌دارند ضایع می‌شود.

از سوی دیگر، بازیکنان استقلال می‌گویند بابت امسال ۵۰ درصد دریافتی هم نداشته‌اند و تعطیل شدن لیگ باعث می‌شود آنها دیگر به پول‌شان نرسند. حتی آنها قصد داشتند اعتصاب کنند که بحث ممنوع‌المصاحبه شدن در روز‌های پایان سال، مانع از این اتفاق شد.

با این حال، مدیران سپاهان و تراکتور معتقدند شرایط برای ادامه دادن به لیگ مهیا نیست و باید باشگاه‌ها به فکر فصل آینده باشند. آنها در مصاحبه‌های خود از مسئولان سازمان لیگ درخواست دارند تا مسابقات را در همین نقطه لغو کنند تا تیم‌ها برای فصل آینده زمان کافی داشته باشند و از سوی دیگر، بیماری کرونا هم از بین برود.

چند باشگاه ته جدولی که احتمال سقوط به دسته پایین‌تر را حس می‌کنند، در صف مخالفان ادامه لیگ قرار دارند. آنها عجیب‌ترین طرح ممکن را ارائه کرده‌اند و می‌گویند؛ فصل نوزدهم در همین جا تمام شود، از لیگ یک، دو تیم بالای جدولی به لیگ برتر صعود کنند و فصل آینده با ۱۶ تیم فعلی و ۲ تیم از لیگ یک یعنی با ۱۸ تیم آغاز شود!

به هر حال، بحث بر سر ادامه یا تعطیلی کامل لیگ همچنان داغ است آن هم در شرایطی که هیچ یک از لیگ‌های معتبر جهان تعطیل نشده، اما در مقابل یورو ۲۰۲۰ به سال آینده موکول شد و المپیک ۲۰۲۰ هم به تعویق افتاده است.

 

میزان آنلاین 

۲    
آی اسپورت
2020-03-30 13:40:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر