فهرست
از عالیشاه تا شریفات/ دفاع استقلال، قربانی کوتاه قامت ها
از عالیشاه تا شریفات/ دفاع استقلال، قربانی کوتاه قامت ها

از عالیشاه تا شریفات/ دفاع استقلال، قربانی کوتاه قامت ها

آی اسپورت- گل زودهنگام رضا عنایتی، می توانست استقلال را به سه امتیاز حیاتی مسابقه با فولاد برساند. حتی دقایق ابتدایی نیمه دوم نیز، نشان از کام بک احتمالی فولادی ها نداشتند اما مسیر مسابقه از یک جایی به بعد عوض شد و آنچه این مسیر را عوض کرد، ضربه سر غیرمنتظره اسماعیل شریفات بود. اسی مسی اهوازی ها با آن قد و قامت کوتاه، روی سر دفاع بلندقامت و دروازه بان استقلال هد زد و این موضوع، چه در جلسه کنفرانس مطبوعاتی و چه در تمرین روز بعد از مسابقه استقلالی ها، تبدیل به دستاویزی شد تا امیر قلعه نویی مهره های دفاعی تیمش را به واسطه آن، مورد سرزنش تند قرار دهد.

اسماعیل شریفات، اولین بازیکن کوتاه قامتی نیست که در این فصل، موفق به باز کردن دروازه استقلال با ضربه سر می شود. پیش تر، امید عالیشاه نیز توانسته در دربی تهران، با یک ضربه سر متحورانه توپ را به تور دروازه محسن فروزان برساند. هر دوی این گل ها، برای استقلال گران تمام شده اند و البته در هر دو مورد، مشکل جاگیری مدافعان و انتخاب زمان نامناسب خروج دروازه بان، موجب گل خوردن تیم آبی پایتخت شده اند.

به نظر می رسد حتی بعد از جدایی سیدمهدی رحمتی، مشکل استقلال روی توپ های ارسالی هنوز برطرف نشده است. آن ها یک هفته قبل نیز روی توپ ارسالی نفتی ها و ضربه سر پادوانی گل بسیار حساسی دریافت کردند تا در مقابل نفت تهران با شکست مواجه شوند. این گل نیز درست به مانند گل شریفات، ضربه مهلکی برای استقلال بود. حتی اگر امیر قلعه نویی به خاطر قد بلند پادوانی، بعد از مسابقه کمتر به آن پرداخته باشد.

     
آی اسپورت
2015-04-06 14:03:39
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر