فهرست
در جام‌جهانی به بیرانوند اعتماد کنیم؟
در جام‌جهانی به بیرانوند اعتماد کنیم؟

در جام‌جهانی به بیرانوند اعتماد کنیم؟

آی اسپورت – 5 کلین شیت بیرانوند در 6 دیدار آسیایی.این آمار درخشان علیرضا بیرانوند در پرسپولیس است.آماری که شاید هر کسی نتواند آن را کسب کند.اما آنچه که مشخص است بیرانوند در چند وقت اخیر افت شدیدی کرده است.خروج های ناموفق و عدم تمرکز کافی،پرخاشگری و از همه مهمتر آنچه که توی چشم می زند نشستن های او درون دروازه به سبک دروازه بان های فوتسال است!

 یک عیب دیگر هم که بیرانوند دارد این است که در دفع توپ هایی که مهاجمان به چارچوب می زنند چندان خوب عمل نمی کند.گاهی هم مثل مانکن ها فقط توپ را مشایعت می کند و اگر خوش شانس باشد آنها توپ را به بیرون بزنند!

 در بازی با السد بیرانوند خیلی خوش شانس بود که گلی را دریافت نکرد.حتی یک بار هم تیر دروازه به کمکش آمد تا بتواند پنجمین کلین شیت خودش در آسیا را ثبت کند.اما او در این بازی به تعداد توپ هایی که گرفت گل نخورد.بیرانوند چند خروج نا موفق داشت و در یک صحنه هم توپ را گم کرد و نزدیک بود با بی دقتی بازی را به تساوی بکشاند!جالب اینجاست که خیلی از رسانه ها روی بسته نگه داشته شدن دروازه این دروازه بان مانور می دهند و از این می گویند که خیال کی روش برای جام جهانی می تواند آرام باشد.اما آیا واقعا همین طور است؟صرف اینکه بیرانوند کلین شیت می کند،توپ به تیر دروازه اش می خورد یا مدافعان عملکرد فوق العاده ای دارند می تواند خیال کی روش را راحت کند؟آیا دربازی با اسپانیا،پرتغال و حتی مراکش مهاجمان آنها هم مثل خیلی از مهاجمان لیگ برتری بی دقت هستند و آیا تیرهای دروازه در آن جام هم به کمک علیرضا خواهند آمد؟به نظر می رسد که بیرانوند از جایگاه خودش در تیم ملی مطمئن است و احساس اینکه رقیب ندارد او را بی انگیزه کرده است!در این که بیرانوند در مجموع دروازه بان خوبی است شکی وجود ندارد اما چه خوب است که او کمی حواسش را جمع کند چون در جام جهانی باید از دروازه 80 میلیون ایرانی دفاع کند.

 

احسان خراسانی / خبرآنلاین

 

۶ ۱۴  
آی اسپورت
2018-04-18 11:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۴ نظر
Amir
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۴۶
استاد! آقای نویسنده توپ به تیر خورد؟‌شما عکس العمل بیرانوند رو ندید که با نوک انگشت مسیر توپ رو منحرف کرد؟‌ نمایش بیرو در چند بازی اخیر بی نقص بوده به خصوص بازی با تونس و الجزایر. تحلیل آبکی و رنگی نکنید.
بهزاد
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۵۲
بیرو؟!!!!!!!!!!
۴
Me
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۰۰
بیرو ،خخخخخخ
۱
Kian
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۹:۰۶
آره دقیقا،بخصوص بازی با الجزایر که بسیار بی نقص بود،فقط یه توپ اومد رو دروازه ایران،بیرو! تو هوا رفت نمیدونم مرغ دریایی بگیره چی بگیره که همون توپ هم رفت تو گل ،کاملا بی نقص بود بازیش!!تقصیر مرغ دریایی بود،هی میگیم نزدیک دریا بازی نذارن گوش نمیکنن،شما کااااااااملا درست میگید :|
۲
علي
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۵۳
نه بابا
اخه اينم آدمه
هنوز هم بهترين دروازبان عليرضا حقيقيه
۲
علی
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۲:۵۶
شما که چشم به دهان کیروش هستید! تردید در انتخاب ارباب؟ حاشا و کلا. بعید بود از شما.
۳
حمید
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۲۱
چرند نگو.
همون دو صحنه ای که بونجاح به شکل مشابه شوت زد که یکیش هم به تیر شد رو برو دوباره ببین بعد بیا حرف مفت بزن. اگه هر کدوم از اون دو شوت رو تو چارچوب زده بود بیرانوند گرفته بودش.
فکر کردی ما هم مثل شما با چشم و گوش بسته قضاوت می کنیم. اتفاقا بیرانوند روی بسیاری از توپ هایی که در چارچوب نبوده هم واکنش های بسیار خوبی داشته.
۷
محمد
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۲۸
هرکی دسترسی داره میاد یه چرتی مینویسه ، نتیجه هم همین متن های آبکی و بی ارزش میشه
توپ به تیرک رو مگه بیرانوند نگفت و در ادامه خورد به تیر
بعد هم مستر کیروش با این همه ادعا نمیتونه مثل بازی با آرژانتین دفاع کنه که از حالا همه شروع کردن از ضعف های بازیکنا گفتن ؟
نکنه قرار هست عقاب های ترکیب استقلال برن بازی کنن ؟
۱
پنگوین آسیا
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۳:۲۹
نه من رو بزارند دروازه گل خوردم گریه میکنم
۶
Ava_86
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۰۱
تا چند وقت پیش اسم رمز حمله به بیرانوند حسینی بود. باند رسانه ایی عقاب تازه!! هر روز یه مطلب تحلیل افسانه ای در مورد اینکه حسینی باید فیکس جام جهانی باشه می نوشتن اما حالا که اون دروازه بان خودش نیمکت نشین رحمتی ۳۷ ساله تو استقلال شده مدل حمله به بیرانوند عوض کردن. جالبه دوستان رسانه ایی تو بقیه موارد با تصمیمات حضرت کیروش موافقن اما با انتخاب دروازه بانش مخالف!!
۵ ۱
Me
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۵۷
رحمتی ۳۷ ساله هنوز هم بهترین دروازه بان ایرانه،مطمئنا از همین بیرانوند بسیار بسیار بهتره،اگه اون اتفاقات ۵ سال پیش نبود هنوزهم فیکس تیم ملی بود،در ضمن حسینی و رحمتی به تناوب درون دروازه وایمیستن،حسینی بود که با فوق واکنش هاش رحمتی رو نیمکت نشین کرد،از اول قرار بود لیگ حسینی بازی کنه،حذفی رحمتی،آسیا هم به صلاحدید شفر مثلا بازی با الهلال رفت و برگشت رحمتی بود ولی بقیه حسینی،کشته مرده آمار دادنای شما قرمزام،یکی میگه «الهلال ضعیفترین تیم آسیا بود،»پیش خودش احتمالا استنباط کرده الوصل درسته امتیاز نگرفت ولی چون ما باهاش بازی داشتیم قویترین تیم امارات و از قدرتهای آسیاست،یکی میگه «رفت و برگشت نتونستید به العین حتی گل بزنید» اینو دیگه نمیدونم چی فک کرده پیش خودش،یکی میگه« بهترین بازیکن الهلال اون سوریه ایه نبود صعود کردید و گرنه هیچ برتری نداشتید به تیمای گروهتون» من فکر میکنم خربین رو میگفت ،حالا دیگه روش نشده اسمشو بگه من کاری ندارم،حالا اینم میگه حسینی نیمکت نشین رحمتیه،همه اینا از کامنتای همین آی اسپورت بود که دوستان قرمز به نگارش در آوردن و هزاران کامنت جذاب دیگه که در این مقال نمیگنجد ،کلا اینا به آمار و اتفاقاتی که رخ داده و رخ میده اعتقاد ندارن⁦ و هرچی دلشون بخواد رو جزو آمار میدونن هرچی به نفعشون نباشه از آمار حذف میکنن །༄༅ོ
۱
Sam
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۴:۳۳
ما به علیرضا حقیقی که نیمکت نشین باشگاهی بودی اجبارا اعتماد کردیم...بیرانوند که خیلی سرتر از بچه پولدار بی استعداد حقیقی هست.
۳
اشکان4
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۵:۲۰
واقعا روی شوت های از راه دور چالش مانکن اجرا می کنه،و بعضی وقت ها گل های ساده ای دریافت می کنه،کلا گلر شش دنگی نیست
۵
عمر آسوده بخواب که بغداد بیدار است
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۴۶
دیوانگی محض
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر