فهرست
خاطرات تلخ کتک‌کاری‌ها در اصفهان
خاطرات تلخ کتک‌کاری‌ها در اصفهان

خاطرات تلخ کتک‌کاری‌ها در اصفهان

آی اسپورت - رویارویی‌های دو تیم استقلال و سپاهان در فولادشهر و نقش جهان همواره کلی حاشیه داشته و متأسفانه گاهی اوقات کار به کتک‌کاری هم کشیده شده است. حالا دو تیم دوباره در دیار نقش جهان به مصاف همدیگر می‌روند و همین مسئله سوژه خوبی است تا به بهانه آن اتفاقات مهمی که طی رویارویی‌های سپاهان و استقلال در اصفهان رخ داده را به اتفاق یکدیگر مرور کنیم.

اولین بازی طالب‌لو

بازی دو تیم در پاییز سال ۸۲ اتفاق حاشیه‌ای نداشت، ولی در آن مسابقه امیر قلعه‌نویی ریسک بزرگی کرد و به جای پرویز برومند باتجربه، یک گلر کاملاً گمنام و جوان به نام وحید طالب‌لو را بازی داد. وحید هم کار را قاپید تا در نهایت سنگربان بزرگی شود و حضور در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا را تجربه کند. جالب این که یکی از بازیکنان آن زمان استقلال وقتی فهمید طالب‌لو فیکس است، هنگام صرف ناهار در روز مسابقه مدعی بود که اسم دروازه‌بان جدیدشان را نمی‌داند! البته در نهایت طالب‌لو مسافر جام جهانی شد، ولی آن بازیکن...

کتک کاری‌ها

سهم زیادی از حواشی دیدار‌های استقلال و سپاهان به کتک‌کاری‌های اطراف زمین معطوف می‌شود. اتفاق تلخی که اولین بار در بهار سال ۱۳۸۳ رخ داد. جدال رفت فینال جام حذفی که استقلال بازی ۲ بر صفر باخته را ۲-۲ کرد، اما ناگهان عده‌ای در جایگاه ویژه روی سر امیر قلعه‌نویی ریختند (سرمربی وقت استقلال در آن بازی اخراج شده بود) و کار به درگیری فیزیکی کشیده شد. این اتفاق در زمستان سال ۱۳۸۳ هم تکرار شد. مسابقه دوباره ۲-۲ تمام شد، ولی در خاتمه مسابقه حوالی رختکن استقلال کتک‌کاری شد و این بار منصوریان و کاظم اولیایی در متن کار بودند و کار آنقدر بالا گرفت که دوربین‌ها هم تصویرش را گرفتند. در پاییز سال ۸۶ نیز در حالی که بازی دو تیم تا دقایق پایانی با تساوی یک- یک دنبال می‌شد، ناگهان کنار زمین کتک‌کاری شد و در همان لحظات سپاهان به گل دوم خودش رسید و بازی را برد. البته بازیکنان داخل زمین سپاهان در آن اتفاق نقشی نداشتند.

اون تیمه!

داستان رویارویی دو تیم در پاییز سال ۸۸ هم جالب بود. قلعه‌نویی از استقلال جدا شده و به سپاهان پیوسته بود تا صمد مرفاوی سرمربی آبی‌ها شود و رابطه‌اش با امیر دیگر اصلاً مثل سابق گرم نبود. بازی با برتری ۲ بر صفر سپاهان تمام شد و مرفاوی که به شدت از عملکرد تیم داوری ناراضی بود، در برنامه ۹۰ به جای انتقاد مستقیم از سپاهان می‌گفت: «داوری به نفع اون تیمه است.»

دعوای منصوریان و رحمتی

یکی از پرحاشیه‌ترین بازی‌های سپاهان و استقلال به زمستان سال ۹۵ برمی‌گردد. مسابقه‌ای که به لحاظ فنی خیلی قشنگ بود و اتفاق بدی در داخل آن رخ نداد. اتفاقاً حسین حسینی سنگربان ثابت کنونی استقلال نیز در جدال فوق خودش را به عنوان یک دروازه‌بان با آتیه به رخ کشید، اما همه چیز در خاتمه آن رخ داد و به یک موضوع مهم داخلی برای استقلال بدل شد. رابطه علیرضا منصوریان با مهدی رحمتی قبل از این سفر شکرآب شده بود و در پایان این بازی هنگام بازگشت، کار در فرودگاه اصفهان به جایی رسید که طرفین در آستانه قطع همکاری قرار گرفتند. سرمربی وقت استقلال بعد از این بازی در برنامه ۹۰ اعلام کرد رحمتی می‌تواند رضایتنامه‌اش را بگیرد و برود! البته در نهایت قضیه حل و فصل شد، اما رابطه منصوریان با سنگربان استقلال هرگز به گرمی سابق نشد و الان هم که...

فرشته نجات

... و بالاخره می‌رسیم به آخرین بازی دو تیم در اصفهان. جدالی که بهار امسال انجام شد و استقلال با گلی که آیاندا پاتوسی در دقایق تلف‌شده به ثمر رساند، مسابقه را برد. اهمیت آن بازی در این بود که آبی‌ها با شکست دادن طلایی‌پوشان اصفهانی راه برای ماندن خودشان در کورس قهرمانی را همچنان باز نگه داشتند. قطعاً هواداران استقلال هرگاه یاد این بازی می‌افتند، حسرت از دست دادن پاتوسی را می‌خورند.

۳ ۲  
آی اسپورت
2019-11-28 20:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
فرهاد
پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸، ۲۰:۳۴
جدای از جنگ و جدال تاسیون فرشته نجات پرسپولیس همین پاتوسی بود که گل قهرمانی پرسپولیس رو زد:))))
۳
مهرداد
جمعه ۸ آذر ۱۳۹۸، ۰۸:۴۹
یادمه یه بازی تو اصفهان بود ،خودم اونجا کنار زمین بودم ، علی سامره و منصوریان هیچ رقمه تست دوپینگ نمیدادند

اگه تو اروپا بود چند سال محروم میشدند

شیرین ترین بردهامون زمان فرهاد کاظمی بود که پنج تا بازی پشت سر هم از استقلال بردیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر