فهرست
سیلی برای کـی‌روش
سیلی برای کـی‌روش

سیلی برای کـی‌روش

پرده اول: روز بازی با بوسنی شده بود؛ قهرمان افریقا مقابلِ کی‌روش حرفی برای گفتن نداشت و «دی ماریا» بند کفشش را باز می‌کرد و می‌بست تا موقع تعویض وقتِ بیشتری بکشد فراموش شدنی نیست. کی‌روش چه کرده بود با قلب های ما، که بزرگان جهان هم از کی‌روش و یوزپلنگانش ستایش کنند و رسانه های معتبر جهان هم بعد از آن تراژدی بگویند: «آرژانتین بازی را برد؛ ایران دلها را». شبِ بازی با بوسنی شده بود و ما شانسِ صعود داشتیم. انگار جام جهانی 98 بود؛با این تفاوت که شب بازی با آلمان بلیط های بازیکنان برای فردای بازی با آلمان به دستشان رسیده بود ! هیچ «باوری» در 98 وجود نداشت اما شب بازی با بوسنی خبری تکان دهنده از راهروی هتل رسیده بود؛کیروش شبِ بازی با بوسنی به بازیکنان گفت «به خانواده‌تان بگویید فردا نمیتوانیم برگردیم» ؛ صدای لرزانی از آن سوی دنیا با لکنت جمله ی دیوانه واری گفت «کی‌روش به فکر آنالیز بازی برای فرانسه است» باوری که خیلی وقت بود فراموش کرده بودیم؛ آن لحظه ای بود که باز هم با قلب هایمان با کی‌روش قرارداد بستیم.

پرده دوم: مربی کره جنوبی قبل از بازی با ایران گفت: ایرانی ها تیمی کثیف هستند من ترجیح میدهم ازبکستان پشتِ سرمان به جام جهانی بیاید و ایران و کی‌روش به خانه اش برگردد. کیروش با همان چشم های زاغ گفت: کاری میکنم از همه «مردمم» عذرخواهی کنی. کیروش مارا مردمش خطاب میکرد مارا ملتش خطاب می‌کرد؛ بخدا اگر به جام جهانی هم نمیرفتیم باز اقتدارت را دوست داشتیم که هیچ قدرت و نفوذی باعث نشد بهترین گلر,بهترین مدافع و هافبک را بعد از «ناز کردن» و «بی انظباطی» دیگر به تیم ملی دعوت کنی. تو «اقتدار» را یادمان دادی که «امروز» و دیروز برایمان یک رویا بود و هست. سوتِ پایان بازی در سئول زده شد؛غیر ممکن بود؛ کره جنوبی «پشتِ سر ایران» باید به جام جهانی می آمد؛ بازیکن ها همدیگر را در آغوش میگرفتند و مردم با پای برهنه در خیابان میدویدند و جشن میگرفتند. در این همه هیاهو یک تصویر بارها در دست به دست میشد. آن لحظه ای بود که بعد از پایان بازی یکی جای خوشحالی گویی «غیرتی» شده بود؛ او کارلوس کی‌روش بود که با سرگرمه هایش به طرفِ سرمربی کره قدم بر میداشت؛ هر قدم زدنش را با آن مشت های گره کرده اش را در خاطر دارم ؛ او داشت به سمتِ مردِ شماره یک کره میرفت، هیچکس جلودارش نبود؛ دستش را بالا آورد و... بارانِ بطری که به طرفِ مردی پرتاب میشد که فریاد میکشید«ایـران» . پاهای برهنه ی مردم سست شد و عده ای هم زانو زدند. دیگر اشـک ها جای خنده را ربوده بود. باز هم با قلب هایمان با کیروش قرارداد بستیم.

پرده سوم: از کی‌روش میخواستند سرمربی تیم‌های عربی شود؛ برای‌شان برزیل و آرژانتین و تورنمت و جام جهانی در الویت نبود؛ آنها فقط یک خواسته ی مهم داشتند «هیچگاه جلوی ایران و ایرانی نباز» . اما کی روش ایران را انتخاب کرد و موهایش را در ایران سپید کرد؛ و با آن همه دشمنی ها و مخالفت‌ها؛ و در روزِ سخت هم مقابلِ «قطرِ فراآسیایی» و «چین» ایستادیم و چقدر لذت بخش بود قطر در آزادی مقابلِ کی روش با «تیپ فرگی اش» در وقتِ اضافه شکست بخورد و چین هم در پکن برای یک امتیاز راضی باشد. چقدر زیباست دوباره با کی‌روش آقای آسیا شده ایم.

پرده آخر: ساعانی دیگر به تاشکند میرویم؛ برای جدالی سخت با ازبک های شکست ناپذیر. لحظاتی پیش با همه مخالفت ها و طعنه ها؛ کی‌روش لبخندی زد و با همان چشم های زاغ گفت «من دغدغه حریف را ندارم؛ بلکه آرزو دارم مردمـم متحد باشند» شاید اگر  با دست خالی هم از تاشکند بازگردی باز یک سیلی به خودمان می زنیم تا یادمان نرود که با قلب هایمان با تو قرارداد بسته ایم.

 

۱۰ ۱۲  
آی اسپورت
2016-10-04 17:25:00
نظر دهید
۱۲ نظر
soltan
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۰۳
باغیرت یعنی کی روش ! منم از طرف خودم میگم ! تا اخر پشت سر اون واسادم !
لعنت به خیابانی بی غیرت ! وطن فروش
۳
برزو
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۱۱
سید مهدی رحمتی به تیم ملی دعوت نشد اما ما پشت کیروش و تیم ملی ایستادیم اما حالا یه عده لنگی 9 سال جام ندیده میان کیروش رو میکوبند بعد از 9 سال عقده توهم توطئه دارند.
۷
فرزاد لشگری
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۸:۳۱
کیروش هرچقدر هم که پول بگیره بازم حقشه!! یه مربی کاملا حرفه ای که کلا پرستیژ فوتبال ایران رو تو دنیا تغییر داد...الان دیگه ما همیشه تیم اول آسیا هستیم و برای تمام تیم های دنیا قابل احترامیم
۶
ملاحی
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۰۴
متن جالبی بود و همه فوتبالیها اعم از ابی و قرمز و قلم بدستان باید از سرمربی و تیم ملی حمایت کنیم تا بار دگر در جام جهانی باشیم
۳
امید
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۱۹:۰۹
متن های احساسی الکی.
۲
afshin7777
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۲۹
عالی بود
۱
afshin7777
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۲۹
عالی بود
۱
علی
سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵، ۲۲:۲۵
متن احساسی و بچه گانه و با هدف دستمال کشی برای کیروش...
۲
lvjqd
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵، ۱۳:۵۶
يك مربي كاملا حرفه اي در قراردادهاي مالي و پول گرفتن ... هيچي هم به فوتبال ايران اضافه نكرده ....
فرشته ف
چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵، ۲۰:۴۳
عین واقعیت بود ولی یک چیز یادت رفت .در جام ملتها وقتی سوت پایان بازی با قطر را زدند آقای کی روش با دست مشت کرده زانو زدند صحنه ای که بسیار شور انگیز و زیبا بود و جواب شایعات تبانی با قطر در مقدماتی جام جهانی رادادند
۱
عباس
پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵، ۱۲:۳۶
کی نوشته اینو؟ بولشت محض
میثم پرسپولیسی
جمعه ۱۶ مهر ۱۳۹۵، ۱۶:۴۵
خییییییییلییییی خووووووووب و شایسته
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر