فهرست
شبی که رونالدو زیر سایه دیبالا محو شد
شبی که رونالدو زیر سایه دیبالا محو شد

شبی که رونالدو زیر سایه دیبالا محو شد

آی اسپورت - بعد از استراحت یک هفته‌ای کریستیانو رونالدو پس از بازگشتش از اردوی تیم ملی پرتغال و به میدان نرفتن او مقابل آتالانتا در بازی ابتدای هفته به منظور تجدید قوا، هواداران یوونتوس امیدوار بودند که ستاره شماره 7 تیم‌شان را در شب پذیرایی از اتلتیکومادرید در لیگ قهرمانان اروپا، در شرایطی ایده‌آل ببینند. سه‌شنبه اما بیش از آنکه شب کریس باشد، برای هم‌تیمی آرژانتینی او پائولو دیبالا خاطره‌‌انگیز شد. ضربه ایستگاهی ستاره 10 یووه از زاویه‌‌ای بسته به شیوه‌ای تماشایی و غیرقابل پیش‌بینی دروازه یکی از بهترین سنگربان‌های اروپا، یان اوبلاک را باز کرد و به یکی از زیباترین گل‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان تبدیل شد. همین یک گل تعیین‌کننده نتیجه بازی بود و کریستیانو رونالدو بار دیگر در ثبت نامش در فهرست گلزنان بانوی پیر ناکام بود.

برای دومین بار طی یک ماه اخیر در لیگ قهرمانان اروپا، رونالدو شاهد آن بود که در تیتر اخبار مربوط به لیگ قهرمانان اروپا، نشانی از نام او نیست. صبح چهارشنبه برجسته‌ترین تصویری که او روی جلد نشریات ایتالیایی می‌دید، چهره هم‌تیمی آرژانتینی‌اش دیبالا بود. همه آنها از اینکه چطور دیبالا اتلتیکومادرید را زمینگیر و صعود تیمش به عنوان تیم اول گروه D لیگ قهرمانان را قطعی کرد، نوشته بودند.

سه هفته پیش این آرون رمزی بود که در آخرین لحظه با ضربه‌ای که به توپ زد، گلی که رونالدو می‌توانست با ضربه ایستگاهی‌اش به نام خود ثبت کند را ربود و او را از ثبت یک رکورد جدید محروم کرد: گلزنی به سی ‌و چهارمین تیم متفاوت. اما به هر حال بازیکنی که داریم درباره‌اش صحبت می‌کنیم کریستیانو رونالدو است. قطعاً بعد از این ناکامی، داستانی که شکل می‌گیرد مشابه اتفاقات قبلی نخواهد بود. او در این بازی قبل از اینکه حتی پایش به توپ بخورد، یک رکورد ثبت کرد: ثبت یکصد و هفتاد و پنجمین بازی در لیگ قهرمانان اروپا که بالاترین آمار ثبت شده برای بازیکنی به غیر از دروازه‌بان‌ها است. تنها کسی که رکورد بالاتری دارد، ایکر کاسیاس با 188 بازی است.

رونالدو با 127 گل همچنان بهترین گلزن لیگ قهرمانان است. این هفته اما رد شدن از رکورد پائولو مالدینی، مدافع سابق میلان برای انجام بیشترین بازی در لیگ قهرمانان آنقدر انگیزه‌بخش بود که رونالدو را برای داشتن یک نمایش تماشایی دیگر تهییج کند. 45 دقیقه اول بازی فاقد هیچ جذابیتی بود اما تنها چند ثانیه به پایان نیمه اول مانده بود که دیبالا ورزشگاه آلیانتس تورین را منفجر کرد. او در حالی از زاویه کاملاً بسته گلزنی کرد که از ابتدای فصل گذشته، 10 بار در بازی‌های اروپایی پشت ضربات ایستگاهی ایستاد و حتی یک گل هم از آن ضربات نزد. دیبالا اما در دومین تلاشش برای گلزنی در ضربات ایستگاهی در این فصل یک گل زده است. اما فقط آمار ضعیف گلزنی با ضربات ایستگاهی نیست که رونالدو را باید نگران کند.

از تابستان سال 2018 که رونالدو به یوونتوس ملحق شد، نه او بلکه دیبالا بهترین گلزن بانوی پیر در لیگ قهرمانان بوده است. دیبالا هشت گل زده در حالی که رونالدو هفت گل زده است. رونالدو دروازه‌ اتلتیکومادرید را نتوانست باز کند که بعد از سویا بیشترین گل را از این بازیکن پرتغالی دریافت کرده است (22 گل در 31 بازی). او فصل گذشته در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌‌ها با هت‌تریکش در بازی برگشت نگذاشت باخت 2 بر صفر یووه در بازی رفت منجر به حذف این تیم شود. امسال اما حداقل تا الان در لیگ قهرمانان و رقابت‌های داخلی اوضاع آنطور که رونالدو می‌خواهد بر وفق مرادش نبوده است. یوونتوس اما به مرحله بعد صعود کرده و کریس هنوز فرصت اثبات استعدادش برای گلزنی در لیگ قهرمانان را دارد.

ایران ورزشی

۲    
آی اسپورت
2019-11-28 21:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر