فهرست
هشدار پروین: شاید دربی روز بد پرسپولیس باشد
هشدار پروین: شاید دربی روز بد پرسپولیس باشد

هشدار پروین: شاید دربی روز بد پرسپولیس باشد

آی اسپورت - علی پروین معمولا پیش‌بینی‌های موفقی ندارد؛ شاید به همین دلیل است که این‌بار در گفت‌وگو با همشهری ترجیح می‌دهد داربی فردا را پیش‌بینی نکند. سلطان به‌قدری محبوبیت و اعتبار دارد که حتی استقلالی‌ها هم نظری منفی درباره او نداشته باشند. پروین داربی را اتفاقی توصیف کرد که هواداران پنج، شش‌ماه منتظر آن هستند؛ بنابراین کاری نکنند که به خاطره‌ای بد برایشان تبدیل شود.

ارزیابی شما از شرایط پرسپولیس و استقلال در آستانه داربی چیست؟

برای داربی شرایط این دو تیم به جایگاه آنها در جدول قبل از آن ربطی ندارد و همه می‌دانند که خیلی مواقع بوده پرسپولیس خیلی قوی‌تر از استقلال بوده اما در مسابقه داربی استقلال راحت برنده شده و برعکس این هم بوده، زمان‌هایی بسیاری معتقد بودند پرسپولیس ضعیف‌تر از استقلال است اما این استقلال بوده که بازنده لقب گرفته.

استقلال به‌نظر می‌رسد که در شرایط برابر نیست و در موضع ضعیف‌تر قرار دارد. نظر شما چیست؟

استقلال در 3بازی که تا اینجا از لیگ گذشته، نتوانسته نتیجه لازم را بگیرد. اما این استقلال یواش‌یواش خوب می‌شود. ان‌شاءالله این دو تیم (پرسپولیس و استقلال) همیشه شرایطشان در لیگ خوب باشد و بتوانند انتظاراتی که مردم از آنها دارند را برآورده کنند. وقتی شرایط این دو تیم خوب باشد، حال فوتبال هم خوب است.

چه نتیجه‌ای پیش‌بینی می‌کنید؟

من پیش‌بینی نمی‌کنم. فقط امیدوارم بازی زیبا و جوانمردانه باشد و هر تیمی که حقش بود، نتیجه بگیرد. البته همه می‌دانند که من عشقم پرسپولیس است اما استقلال هم تیم دوم من است! حقیقتا پرسپولیس با نتایجی که در لیگ گرفته کمی زورش به حریف می‌چربد. البته فراموش نکنید ممکن است داربی روز بد پرسپولیس و روز خوب استقلال باشد.

اگر بخواهید توصیه‌ای برای این مسابقه داشته باشید، چه می‌گویید؟

باید یک‌مقدار نسبت به داوران، هواداران و بازیکنان حریف با احترام برخورد شود. متأسفانه الان در مورد همه تیم‌ها اینطوری شده تا داور به نفع هر تیمی سوت می‌زند، از سوی تیم مقابل مورد اعتراض قرار می‌گیرد، ولی به‌نظر من داوری و اشتباهات داوری که به‌وجود می‌آید، روی غرض‌ورزی نیست، نباید اعتراضی انجام شود. فقط هم در مورد پرسپولیس و استقلال نیست. همه بازی‌های لیگ را می‌گویم. یک مقدار بلیت‌فروشی هنوز مشکل دارد که آن هم یواش‌یواش درست می‌شود. برای همین تیم پیشکسوتان صد، صد و پنجاه تا بلیت می‌دادند ولی برای همین بازی با صنعت نفت بلیتی ندادند. گویا برای هر 10بلیت باید کارت ملی می‌دادند. ما توقعی نداریم و نمی‌گوییم چرا به ما بلیت نمی‌دهید و به باشگاه هم گفتیم بلیت زیاد آمد، به ما هم بدهید. بالاخره از تمام ایران از باشگاه بلیت می‌خواهند. آنها هم درون باشگاه گرفتاری‌های خودشان را دارند.

در مورد اینکه یک پسر 8ساله بعد از پایان بازی پرسپولیس و صنعت نفت به‌دلیل برق‌گرفتگی در ورزشگاه آزادی فوت شد، چه صحبتی دارید؟

باید تسلیت بگویم. واقعا داغ بزرگی بود، اما باید توجه داشته باشیم الان این بچه فوت کرده، هزاری هم دادستان و بازپرس بیاید تا مقصر مشخص شود، فایده‌ای ندارد، چون دیگر بچه زنده نمی‌شود. از قبل باید امنیت لازم را در وسایل ورزشگاه اجرا کنند تا این قبیل اتفاقات نیفتد وگرنه الان خانواده آن بچه چگونه می‌تواند با این مصیبت کنار بیاید؟ خدا به خانواده‌اش صبر دهد. هوادار به عشق پرسپولیس، به عشق استقلال به استادیوم می‌آید، باید امنیت جانی‌اش تامین باشد، اما پدر که از خانه با پسر به ورزشگاه می‌آید و حالا تنها برمی‌گردد؛ چه مصیبت بزرگی است.

صمد مرفاوی ادعا کرده که در سال66 وقتی با لباس دارایی مقابل پرسپولیس بازی می‌کرده، شما قبل از مسابقه به جعفرزاده، مالک دارایی به کری گفته‌اید اگر بتوانند پرسپولیس را در این بازی شکست دهند، از فوتبال خداحافظی می‌کنید و این اتفاق با تک‌گل مرفاوی رقم می‌خورد و شما هم بعدش خداحافظی می‌کنید. درست است؟

بله، من به حرفم عمل کردم. بعد از این بازی خداحافظی کردم. صمد از شاگردان خوب و بی‌حاشیه من در تیم ملی بود. پسر خوبی است. امیدوارم هرجا هست، موفق باشد.

همشهری ورزشی

     
آی اسپورت
2019-09-21 22:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر