فهرست
کالدرون فقط یک بازی به ترکیبش دست نزد!
کالدرون فقط یک بازی به ترکیبش دست نزد!

کالدرون فقط یک بازی به ترکیبش دست نزد!

آی اسپورت - تیم فوتبال پرسپولیس فردا در مقابل پارس جنوبی قرار خواهد گرفت. سرخپوشان پایتخت با پیروزی مقابل سایپا به میانگین دو امتیاز در هر بازی رسیدند و حالا امیدوارند با برد برابر پارس، به صدر جدول نیز برسند. نکته ای که در مورد پرسپولیسِ لیگ نوزدهم قابل توجه است، تغییرات متعددی است که سرمربی این تیم در ترکیبش ایجاد می‌کند. در اینجا علاوه بر یک اینفوگرافی، ۱۰ نکته مربوط به تغییرات گابریل کالدرون در ترکیب اصلی را بررسی خواهیم کرد:

۱) جالب است بدانید که گابریل کالدرون ۱۵ بازی خود را با تغییر استارت زده و فقط در یک بازی با همان ترکیب بازی قبلی به میدان رفته؛ دیدار مقابل نفت مسجدسلیمان که به ترکیب تیم برنده در برابر فولاد دست نزد و البته در پایان شکست خورد!

۲) در مجموع ۱۶ بازی این فصل، گابریل کالدرون ۳۱ بار ترکیب اصلی تیمش را تغییر داده است؛ یعنی نزدیک به دو تغییر در هر مسابقه.

۳) بیشترین تغییر به بازی سوم برابر صنعت نفت برمی‌گردد. جایی که بعد از شکست مقابل تراکتور، علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد نادری، امید عالیشاه و وحید امیری از ترکیب بیرون رفتند.

۴) نباید فراموش کرد که بسیاری از این تغییرات اجباری بوده اند. به طور مثال شجاع خلیل زاده چند بازی محروم بود، سیدجلال چند مسابقه مصدومیت داشت یا بیرانوند که دست کم در دو بازی به دلایل مختلف غایب بود.

۵) احمد نوراللهی تنها بازیکنی است که همیشه در ترکیب اصلی پرسپولیس جای داشته. اگر از دو بازی جام حذفی فاکتور بگیریم، علیپور هم در کنار او قرار می‌گیرد.

۶) کالدرون الگوریتمی جالب را برای خط حمله اش دنبال می‌کند؛ در بازی های لیگ برتر علیپور فیکس است و در جام حذفی عبدی. البته باید دید این الگو در مقابل نماینده ماهشهر هم دنبال می‌شود یا نه.

۷) باوجود این که در سه بازی اخیر گفته می‌شود کالدرون به ترکیب مورد علاقه رسیده اما همچنان تغییرات پابرجا هستند؛ شش تغییر در سه بازی. البته طبیعی است که هر مربی روش خاص خود را داشته باشد.

۸) گابریل کالدرون ۱۳ تغییر خود را در خط دفاعی انجام داده است و در واقع این منطقه از زمین بیشترین تغییر را داشته. خط دروازه پنج، هافبک ۷ و حمله هم ۶ بار دست خوش تحول شده اند.

۹) جالب این که محسن ربیع خواه در ۱۰ بازی اخیر فیکس بوده است! چیزی که کمتر هواداری تصور آن را داشت.

۱۰) در مجموع این ۱۷ بازی، ۱۹ بازیکن مختلف حداقل یک بار فیکس بوده اند که نام آن ها را در مقابل می‌خوانید: «بوژیدار رادوشوویچ، علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی شیری، محمد نادری، محمد انصاری، محسن ربیع خواه، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، سیامک نعمتی، بشار رسن، وحید امیری، امید عالیشاه، امیر روستایی، براندائو جونیور، علی علیپور و مهدی عبدی».

1
1

ورزش ۳

 

 

     
آی اسپورت
2019-12-18 17:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر