فهرست
سوپرجام در CAS؛ پیچیده‌تر از همیشه
سوپرجام در CAS؛ پیچیده‌تر از همیشه

سوپرجام در CAS؛ پیچیده‌تر از همیشه

آی اسپورت - درباره اینکه دادگاه cas اسامی داوران و لیست بازی سوپرجام را خواسته باشد یا خیر ابهاماتی وجود دارد. این خبر دیروز به عنوان یک شنیده از سوی ابراهیمی کارشناس حقوقی مطرح شد و فرض صحت هم نمی‌تواند دال بر پیش بودن استقلال در پرونده و صدور رای به نفع آنها یا به نفع قرمزها باشد و به فرض صحت هم حکم طی شدن روال حقوقی برای تکمیل پرونده از سوی قاضی دادگاه بین‌المللی ورزش را می‌طلبد.

در این باره برخی معتقدند وقتی پرسپولیس و سازمان لیگ به cas اعلام داشته‌اند که در پی کناره‌گیری مکتوب و رسمی استقلال از بازی کردن در تاریخ مقرر و به دلیل عدم حضور تماشاگران رسما از سوی سازمان لیگ اعلام شده که استقلال  کناره‌گیری کرده و کمیته انضباطی رای نهایی را صادر می‌کند لزومی ندارد قاضی اسامی داوران و تیم پرسپولیس را خواسته باشد.

در این باره باید گفت ممکن است خلاف تصورات قاضی چنین درخواستی هم داشته باشد آن هم به خاطر تکمیل پرونده و جلوگیری از هرگونه اعلام نظر دیگری. به عنوان نمونه؛ در پرونده طارمی با وجود همه دفاعيات اوليه كه هم ريزه تاکید داشت طارمی هيچ توافقی نكرده و به ایران برگشته و هم طارمی و پرسپوليس معتقد بودند قراردادش تا زمانی كه آی‌تی‌سی صادر نشده باشد اعتبار ندارد. باز فيفا روز آخر نامه زد اگر توافقنامه‌ای دال بر فسخ قرارداد داريد ارائه دهید و  در غير اين صورت این موضوع از دفاعیات و دلايل شما خارج می‌شود.

در واقع اين‌ها نوعی اتمام حجت است كه بعدا طرفین نتوانند بگویند؛ راستی ما فسخ هم داشتيم و یا مدرک دیگری هم وجود داشت و يادمان رفت ارائه کنیم و یا طرح آن را ضروری نمی‌دانستیم. به نوعی، قاضی جلوی هر گونه سندسازی احتمالی یا طرح نظرات جدید را با استعلام‌های خود می‌بندد. مثلا در پرونده طارمی ممكن بود بعد از رای فيفا و توافق ريزه و پرسپوليس، دو باشگاه يك سند ارائه و اعلام کنند قبلا توافق شده و فسخ وجود داشته است.

حالا هم قاضی cas حتی با علم به عدم برگزاری بازی به خاطر کناره‌گیری استقلال (حسب دفاعیات سازمان لیگ و پرسپولیس) اگر اسامی داوران را طلب کرده باشد برای تکمیل پرونده و جلوگیری از هر گونه دفاعیه متفاوت بر اساس استعلام‌ها بوده و این نه می‌تواند اتفاقی به نفع استقلال تلقی شود و نه به ضرر پرسپولیس.

به طور کلی باید دید باشگاه استقلال در شکواییه خود روی چه نکاتی دست گذاشته و به موازات آن هم پرسپولیس و سازمان لیگ در قبال نکات مطروحه در شکواییه چه دفاعیاتی خواهند داشت. فعلا که طرفین می‌کوشند فوق‌العاده سکرت و سری عمل کرده و تا حد ممکن دست خود را رو نکنند و به همین خاطر هم کارشناسان از ارایه نظر طفره می‌روند و رسانه‌ها هم نتوانسته‌اند از طی روال پرونده در دادگاه سوییس خبر جدیدی ارایه کنند و زمانی هم که تقریبا هیچ اطلاعاتی از روند و روال بر مبانی شکواییه آبی و دفاعیات قرمز پرونده وجود ندارد هرگونه گمانه‌زنی باطل است و حکم خبرسازی دارد. پس باید صبر کرد و دید رای نهایی چه خواهد بود و این سوپرجام کذایی و جنجالی چه سرنوشتی خواهد داشت.

مدال

 

۱۰ ۱۰  
آی اسپورت
2019-02-08 23:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۰ نظر
امیر
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۰:۲۴
یاد آوری میکنم نامه مکتوب و چندباره باشگاه خونه به خونه برای انصراف
بهزاد خان
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۱:۰۴
پاراگراف دوم قدوسی گفته کناره گیری مکتوب و رسمی استقلال...میشه اون نامه کناره گیری مکتوب و رسمی رو ما هم ببینیم آقای قدوسی؟شاید این نامه مکتوب توهمات شما و فتاحیه
محسن آبی
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۲:۰۴
چه منبع و خبر معتبر و درستی...از کی تا حالا فقط مطالب یک طرف دعوا رو کار میکنید؟!!!!!!! سری قبلی هم پرسیدم چطور حرفهای روابط عمومی پرسپولیس کار میشه ولی استقلال نه کامنت حتی کار هم نشد....معلومه قدوسی هر چیزی‌ میگه که بگه حق با ماست...اصلا اینکه استقلال اشتباه کرد و شکایت کرد رو کار ندارم ولی شما به عنوان مرجع خبری چطور این چند روز همش از قدوسی مطلب کار‌میکنید از استقلال کار نمیکنید!!!!!!!
حسین اهوازی
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۰۱
چقدر قوه تخیل خوبی دارید
مرد حسابی ، یه سوال ساده کرده ببینه اصلا قصد برگزاری بازی رو داشتید
اسامی داورها رو بهشون بدید
خخخخخخخخخ
فدراسیون پنج ستاره
لنگی
رضا
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۰۸
مزخرف تر از این قدوسی هنوز به دنیا نیامده، تمام متن های که مینویسه بی مدرک، بدون منبع و از روی کینه و دشمنی هست.
۸
علي
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۰۹
كناره گيري مكتوب و رسمي؟؟؟؟خوبي قدوسي جان؟اگه اينطوري بود كه كار به شكايت كشي نميرسيد... وپرسپوليسي بودنت و به كنار ولي سعي كن يه جوري بنويسي كه خواننده مثلا فكر كنه داره تحليل ميخونه،نه بيانيه روابط عمومي پرسپوليس رو...احالا اينقدر نارحتي هم نداره بازي اگه تكرار شد شايد برديد خب!اينطوري حداقل خودتون ته دلتون خوشحاليد كه قهرمان شديد نه مثل الان.
محسن
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۱:۱۷
کامنت من کو؟
۴
KEAN
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۲۰
استقلال کتبی کناره گیری نکرده،سه روز قبل از بازی نتیجه رو ۳-۰ کردن ،قوانین میگه باید داوران و اعضای تیم حاضر در مسابقه تو استادیوم باشن و داور و ناظر حاضر نشدن تیم غایب رو اعلام کنن و بعدا گزارش ها برسه فدراسیون فوتبال ،فدراسیون ارجاع بده کمیته انضباطی و اونها رای به ۳-۰ شدن بازی بدن،نه اینکه رییس سازمان لیگ سه روز قبل از بازی نتیجه رو ۳-۰ اعلام کنه و با اسنپ جامو بفرسته دم در باشگاه محبوب حکومت
۷
Me
شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۷، ۱۴:۲۳
اوه اوه ببین کی تحلیل نوشته،از مدیر روابط عمومی پیروزی هم یکطرفه تر مینویسه ،از عوامل اصلی بغض و کینه و لجن پراکنی میان طرفداران دو تیم همین یارو هست که تو روزنامه پیروزی عقده پراکنی و کینه توزی میکرد که صدای خود قرمزا رو هم دراورده بود
۷
Hhm
يكشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷، ۰۳:۳۹
بله صورت جلسه بوده در شورای تامین، شورای تامین یک نهاد امنیتی که فقط در ایران وجود دارد و مجوز بازی کردن تیمها رو میده که دخالت در امور داخلی فدراسیون فوتبال است، و این صورت جلسه برای دادگاه نه تنها معتبر نیست بلکه ارائه آن به دادگاه فوتبال ایران را به خطر انداخته پس هیچ مدرکی نیست،، و چندین بار تیمها سوپر جام را عقب جلو کردن حتی خود قرمز ها نیز سابقه تعقیر زمان داشتن چرا قانون برای همه یکسان اجرا نمیشود مشکل اساسی تیمها با قرمز ها و فدراسیون همین است مسله بد خوب قانون نیست قانون بد نیز اجرا شود چرا برای تیمی ضعیف اجرا شود برای دیگران شمشیر برنده شود
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر