فهرست
دردسر تصاویر تلویزیونی؛ بهترین داور آرژانتین در مظان اتهام
دردسر تصاویر تلویزیونی؛ بهترین داور آرژانتین در مظان اتهام

دردسر تصاویر تلویزیونی؛ بهترین داور آرژانتین در مظان اتهام

آی اسپورت - بحث درباره استفاده از تصاویر تلویزیونی در تصمیم‌گیری‌های داوری در آرژانتین به اوج رسیده و بهترین داور این کشور خود را در معرکه یک جنجال بزرگ قرار داده. جرمان دلفینو ممکن است به خاطر اینکه با استفاده از تصاویر تلویزیونی تصمیم خود برای اعلام پنالتی و کارت قرمز را عوض کرده با محرومیت روبرو شود.

در نهایت تصمیم دلفینو درست بود اما ولزسارزفیلد که پنالتی را از دست داد و به جای اینکه یک بازیکن بیشتر از حریف داشته باشد بازیکن خودش کارت گرفت اعتراض کرد و این بحث جان تازه‌ای گرفت.

این داور 36 ساله بهترین داور آرژانتین محسوب می شود و قرار است در کنار باتجربه‌ترین داور آرژانتین، نستور پیتانا در کوپاآمه‌ریکای ماه ژوئن داوری کند. اما او به خاطر استفاده از تکنولوژی که این بحث داغ را دوباره رایج کرد، در مظان اتهام قرار دارد.

میگل آنخل روسو مربی ولز با عصبانیت بعد از این بازی گفت:«دلفینو کاملا حق دارد که تصمیمش را عوض کند اما خودش این کار را بکند نه اینکه از تصاویر تلویزیونی کمک بگیرد.قوانین فیفا کاملا واضح هستند. آنها تکنولوژی را قبول نکرده اند. اگر قرار است دوربین‌ها در تصمیمات داوری نقش داشته باشند باید برای همه اینطور باشد.»

دلفینو هم پاسخ داد اما اعتراف کرد این قضیه به خوبی کنترل نشده:«شما باید قوی باشید، من تصمیمم را عوض کردم به خاطر مشورت با همکارانم، ما یک تیم هستیم. من در تصمیم خود تردید داشتم و مسئولیت آن را می پذیرم. واقعا بد بود، شاید دیگر چنین اتفاقی نیفتد.»دانیل والنسیا مدافعی که قرار بود روی آن صحنه اخراج شود البته در دقیقه 95 بالاخره با دریافت کارت زرد دوم شاید هم سوم اخراج شد.


     
آی اسپورت
2015-04-06 21:18:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر