فهرست
نگاه روز: چلسی، شکار بعدی آرسنال؟
نگاه روز: چلسی، شکار بعدی آرسنال؟

نگاه روز: چلسی، شکار بعدی آرسنال؟

آی اسپورت- منچسترسیتی، منچستریونایتد و حالا لیورپول. تیمی که سال 2015 را با همان مانع روانی غلبه بر تیم‌های بزرگ شروع کرد، در سه ماه گذشته روند بسیار خوبی از این جهت در پیش گرفته است.

چلسی آخرین تست آرسنال خواهد بود و آرسن ونگر باید نخستین بردش را اواخر این ماه برابر تیم ژوزه مورینیو ثبت کند تا اندک امیدش برای قهرمانی در لیگ برتر را زنده نگه دارد اما آرسنال واقعا یک بار دیگر چهره مدعیان قهرمانی را به خود گرفته. ما قبل از این هم در امارات بوده و چنین چیزی دیده‌ایم. به خصوص  در فصل 2011-2010 که ناکامی تیم در قهرمانی، زمینه‌ساز جدایی تدریجی بازیکنانی همچون سسک فابرگاس، روبین فن‌پرسی و سمیر نصری شد. این تیم اما پتانسیل بالاتر، کیفیت و انعطاف‌پذیری بیشتری از تمام تیم‌های ونگر بعد از دوران «شکست ناپذیران» دارد.

این هم مایه یاس است و هم امید. ناامیدی به فرصتی که این فصل از دست رفت مربوط می شود؛ آنها در 26 بازی قبلی خود 21 برد به دست آوردند و این یعنی برای قهرمانی به اندازه کافی خوب هستند. امید هم به فصل آینده و موفقیت احتمالی‌اش مربوط می شود.

ونگر که ناظر بهترین دوران تاریخ باشگاه بعد از انتقال به استادیوم امارات بوده، به خوبی می داند دو فصل آینده باید چیزی بیشتر از سهمیه لیگ قهرمانان اروپا برای تیمش به ارمغان بیاورد.

او حتی اعتراف کرده الیویه ژیرو و الکسیس سانچس که روی هم 38 گل در این فصل در رقابت‌های مختلف زده‌اند، موثرترین زوج خط حمله او بعد از روزهای تیه‌ری آنری، دنیس برگ‌کمپ و روبر پیرس هستند:«زمان زیادی گذشته اما اینها نام‌های بدی نیستند. ژیرو خیلی‌ها را شگفت‌زده کرده و نشان داده در آن چهار ماهی که بازی نکرد جایش در تیم خالی بود. لوران کوشیلنی هم چهار ماه بازی نکرد. مسوت اوزیل هم همینطور. همه با هم نبودند، تفاوت را می بینید.»

ونگر ادامه داد که حالا آن بوی گلزنی را از تیمش استشمام می کند اما یک هشدار هم به هافبک‌هایش داد که از آنها توقع بیشتری دارد:«انتظار داشتم آرون رمزی از آنجا 10 یا 15 گل بزند. یک بازیکن دیگر می خواهیم که 10 یا 15 گل بزند اما ذهنیت  و انسجام خوبی بر تیم ما حاکم است. دارد اتفاقات خوبی می افتد، این رامی توانید به وضوح تماشا کنید.»

در بازی شنبه با لیورپول چنین چیزی خیلی آشکار بود. قدرت آرسنال مقابل لیورپول جمع شده بود و برندان راجرز مربی حریف با نام بردن از بازیکنانی که روی نیمکت آرسنال نشسته بودند، برتری حریف را پذیرفت، از جمله تئو ولکات، دنی ولبک، کایران گیبز، گابریل و توماس روسیچکی. مربی اهل ایرلند شمالی گفت:«این نشان می دهد ما چه کار سختی در پیش داریم.»

تکلیف بازی شنبه در یک برهه 9 دقیقه‌ای قبل از پایان نیمه اول روشن شد وقتی هکتور بیرین، اوزیل و سانچس همگی‌ گل‌های فوق‌العاده‌ای زدند. بیرین بعدا کم‌تجربگی خود را نشان داد و با خطا روی رحیم استرلینگ به میهمان پنالتی داد که می توانست بازگشت لیورپول را رقم بزند اما اخراج امره جان و گل چهارم توسط ژیرو قاطعانه‌ترین برد توپچی‌ها را شکل داد.

 

جرمی ویلسون

تلگراف

     
آی اسپورت
2015-04-06 23:38:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر