فهرست
نگاهی بر اتفاقات هفته نوزدهم لیگ یک؛ جشن در کرمان و قائم‌شهر
نگاهی بر اتفاقات هفته نوزدهم لیگ یک؛ جشن در کرمان و قائم‌شهر

نگاهی بر اتفاقات هفته نوزدهم لیگ یک؛ جشن در کرمان و قائم‌شهر

آی اسپورت- نگاهی کوتاه و اجمالی داریم به بازی‌‌های برگزار شده لیگ یک. روزی که جنگ در صدر و قعر جدول دو گروه جدی‌تر از همیشه دنبال شد.

گروه \"الف\" :

 

شهرداری اردبیل 1 – 0 فولاد نوین اهواز

موکول شدن صعود فولاد نوین به آینده

فولاد بعد از 13 هفته مجددا طعم شکست را چشید. اهوازی‌ها که با پیروزی در این دیدار سند صعود خود به لیگ برتر را امضا می‌کردند، موفق عمل نکردند و این کار به آینده موکول کردند. اما محمد ربیعی در شهرداری اردبیل کاری کرد کارستان. این تیم که نیم فصل دوم با این مربی نتایج دگرگگونی نسبت به نیم فصل اول کسب کرده است هم اکنون با دو انتیاز اختلاف نسبت به مس ننزدیک ترین تعقیب کننده این تیم به حساب می‌آید. شهرداری هفت‌ی آینده در کرمان باید به مصاف مس برود.

 

ایرانجوان بوشهر 1 –  2 مس کرمان

باز هم زنده روح به داد مس رسید

مس در هشتمین دیدار خود در نیم فصل دوم، هفتمین بردش را هم جشن گرفت تا همچنان شانس اول صعود به پلی‌آف باشد. احمد زنده روح گل پیروزی بخش مس را در واپسین ثانیه‌ها به ثمر رساند. بازیکنی که در دیدار قبلی خارج از خانه مس در همین دقایق به داد مس رسیده بود. ایرانجوان بوشهر که در مقطعی حتی به رده دوم عم رسیده بود، به دلیل مشکلات مالی کم کم از این جایگاه فاصله گرفت تا اکنون در پایان این هفته با دو رده تنزل در جایگاه هشتم جای بگیرد و حالا دیگر خطر سقوط را هم احساس کند.

 

نساجی مازندران 2 – 0 نفت و گاز گچساران

نساجی همچنان امیدوار

نساجی همچنان پا به پای دیگر مدعیان صعود به پلی‌آف در این گروه پیش می‌رود. نساجی از سه دیدار قبلی خود فقط یک امتیاز کسب کرده بود و اگر از این بازی هم امتیازی نمی‌گرفت دیگر باید قید پلی‌آف را هم می‌زد. پیروزی نساجی در این بازی تنور رقابت‌ها در گروه الف را در فاصله سه هفته مانده به پایان گرم‌تر از قبل کرد. زیرا هفته آینده مس و شهرداری به مصاف هم می‌روند و این نساجی است که می‌تواند از این بازی نهایت استفاده را ببرد. اما  نفت و گاز با این شکست یک قدم دیگر به سقوط نزدیک شد. این تیم از بازی بعدی خود هم امتیازی کسب نکند احتمالا سقوطش را قطعی خواهد کرد.

 

آلومینیوم هرمزگان 1 – 0 گیتی پسند اصفهان

شکست گیتی بعد دو برد متوالی

گیتی پسند در حالی این شکست را پذیرا بود که پیش از این در دو دیدار متوالی به پیروزی رسیده بود. اما این شکست پرونده‌ی این تیم برای صعود به پلی‌آف را بست و از این پس دیگر باید به فکر سقوط نکردن باشد. در آن سوی میدان شاگردان نامجو مطلق بعد از شکست هفته قبل خود در این دیدار به پیروزی رسیدند تا حداقل خود را از خطر منطقه سقوط تا حدودی رهایی یابند. هرچند بعید بسیار می‌رسد اما روی کاغذ این تیم می‌تواند نیم نگاهی هم به پلی‌آف داشته باشد.

 

استقلال اهواز 1 – 0 تربیت نوین یزد

فرار استقلال از منطقه خطر

استقلال اگر از این بازی پیروزی کسب نمی‌کرد به شدت خطر سقوط را بیخ گوش خود احساس می‌کرد اما تقدیر این بود که در آخرین ثانیه بازی گل پیروزی بخش وارد دروازه تربیت نوین شود تا این تیم تا حدودی از خطر سقوط رهایی یابد. اما تربیت نوین یزد که هفته‌ی قبل سقوطش را قطعی کرده بود گویا تمایلی به برد در بازی‌هایش ندارد! این هشتمین شکست تربیت نوین در 9 بازی اخیر این تیم بود.

 

فجر سپاسی شیراز 0 – 0 نیروی زمینی تهران

نظامی‌ها به تساوی راضی بودند

این دو تیم که پیش از شروع فصل صحبت‌های زیادی بر سرشان مطرح بود در این دیدار به تساوی رضایت دادند تا در پایان بازیث‌های این هفته همسایه یکدیگر در انتهای جدول شوند. البته اوضاع فجر کمی مساعدتر است زیرا با اختلاف 2 امتیاز نسبت به نیروی زمینی می‌تواند در هفته‌های آینده از منطقه پلی‌آف خارج شود. اما نیروی زمینی با حضور در جایگاه دهم با شرایط سخت‌تری دست و پنجه نرم می‌کند به خصوص که هفته‌ی آینده باید به مصاف نساجی مدعی برود.

 

 

گروه \"ب\" :

 

نفت آبادان 0 – 0 مس رفسنجان

نفت فرصت صدرنشینی را از دست داد

نفت آبادان می‌توانست با پیروزی در این دیدار علاوه بر اینکه یک امتیاز اختلاف خود با مس را جبران کند، با توجه به یک بازی بیشتر مس می‌توانست اختلاف خود را در آینده بیشتر هم کند اما این فرصت را از دست داد ولی همچنان در یک امتیازی مس بسر می‌برد. در آن سوی میدان مس هم شانس آورد که دیگر تیم هم امتیازش یعنی پاس هم این هفته ناموفق بود و مساوی کرد. پاس هفته آینده استراحت خواهد کرد و مس اسن فرصت را دارد تا اختلاف خود را بیشتر کند و سپس در هفته‌ی بعدش خود به استراحت بپردازد.

 

راهیان کرمانشاه 1 – 1 پاس همدان

پاس هم می‌توانست صدرنشین باشد

پاس همدان با پیروزی در این بازی می‌توانست در پایان این هفته صدرنشین شود اما موفق نبود در این دیدار خارج از خانه بیشتر از یک امتیاز کسب کنند. پاس هفته آیند استراحت خواهد کرد. راهیان با این یک امتیاز همچنان امیدوار ماند تا بتواند خود را از این جایگاه رها کند. البته با توجه به استراحت این تیم در هفته پایانی، این تیم مسیر سختی را خواهد داشت چون تنها دو بازی برای آنها باقی مانده.

 

پارسه تهران 0 – 0 سیاه جامگان مشهد

مشهدی‌ها ترمز پارسه را کشید

پارسه قبل از این دیدار چهار برد متوالی کسب کرده بود اما در این بازی خانگی به تساوی دست یافت. تساوی این دو تیم بهترین نتیجه برای تیم‌هلای بالاسرشان نیز به حساب می‌آمد. سیاه جامگان که فصل قبل به دیدار پلی‌آف راه یافته بود این فرصت را دارد که این فصل مستقیما به لیگ برتر صعود کند.

 

گل گهر سیرجان 0 – 1 داماش تهران

گل گهر نفت را برد اما به داماش باخت

گل گهری که هفته‌ی قبل در خانه با دو گل نفت آبادان مدعی را شکست داده بود این بار موفق نشد در خانه خود از داماش امتیازی بگیرد و شکست خورد تا حالا بیشتر خطر سقوط را احساس کند. داماش با این برد تا حدود زیادی خود را آسوده کرد و از خطر سقوط حداقل برای یک هفته رهایی یافت. باقی ماندن داماش در رده‌ی ششم غایت هدف این تیم خواهد بود زیرا با توجه به اختلاف امتیاز ایجاد شده با تیم پنجم جبران این فاصله عملا امکان‌پذیر نیست.

 

فولاد یزد 0 – 0 شهرداری بندرعباس

شهرداری یک قدم تا سقوط

به نظر می‌رسد دیگر شهرداری را هم باید سقوط کرده دانست. هرچند این تیم در بازی‌ خارج از خانه مصاف می‌کرد اما برای فرار از سقوط باید پیروز از این میدان خارج می‌شد که اینطور نشد. حالا اگر شهرداری از بازی بعدی خود هم برد نداشته باشد سقوطش قطعی خواهد شد. اوضاع فولاد یزد نیز نمی‌تواند چندان مساعد باشد چون این تیم با تیم سقوط کننده تنها سه امتیاز اختلاف دارد.

 

     
آی اسپورت
2015-04-06 23:06:40
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر