فهرست
گزینه‌هایی برای جانشینی ازارد در چلسی
گزینه‌هایی برای جانشینی ازارد در چلسی

گزینه‌هایی برای جانشینی ازارد در چلسی

آی‌اسپورت – ادن ازارد با ترنسفری ۱۰۰ میلیون یورویی راهی رئال مادرید خواهد شد تا فصل جدیدی از زندگی حرفه‌ای را شروع کند. برای همین باشگاه چلسی که هفت سالی این ستاره بلژیکی را به عنوان کلیدی‌ترین مهره‌اش در اختیار داشته، حالا باید دنبال گزینه‌هایی دیگر برای جانشینی او بگردد.

مشکل بزرگ در این راه محرومیت چلسی از حضور در بازار نقل و انتقالات در دو پنجره پیش روست، جریمه‌ای که باید بابت خرید بازیکنان زیر ۱۶ سال بپردازند. البته مدیران چلسی به دنبال تخفیف، تعویق یا لغو کامل این حکم هستند و درخواست بازبینی پرونده را به دادگاه عالی ورزش ارجاع داده‌اند. اما در هر صورت و جدا از هر نتیجه‌ای که رقم بخورد، باشگاه چلسی باید خودش را برای دوران پسا-ازارد آماده کند.

اگر محرومیت چلسی تا تابستان آینده به قوت خودش باقی بماند، مربی آبی‌پوشان غرب لندن، که به احتمال زیاد دیگر مائوریتزیو ساری نخواهد بود، می‌تواند برای جانشینی ازارد به پدیده جوانش اعتماد کند. کالوم هادسون-اودوی یکی از این دو پدیده است. هادسون-اودوی با اینکه فصل پیش در مجموع به اندازه ۹ بازی کامل در زمین حاضر بود، استعداد خودش را به رخ تمام حریفان چلسی کشید. او از نظر میانگین تعداد دریبل‌ها در هر ۹۰ دقیقه و درصد موفقیت‌شان آماری بالاتر از ازارد داشت (۴.۶۸ به ۴.۶۴ و ۷۶.۴ درصد به ۶۸.۶ درصد). از نظر خلاقیت و ایجاد فرصت‌های گلزنی البته هادسون-اودوی فاصله زیادی با ازارد داشته (میانگین ۰.۵۹ به ۳.۲۲)، اما با توجه به سن پایین‌اش هنوز جای زیادی برای پیشرفت این پدیده ۱۸ ساله وجود دارد.

کریستین پولیسیک هم دیگر بازیکن جوانی است که چلسی می‌تواند به آینده‌اش برای پر کردن جای ازارد امیدوار باشد. این وینگر ۲۰ ساله و تکنیکی در پنجره نقل و انتقالات زمستانی به چلسی پیوست و نیمه دوم این فصل را در همان بوروسیا دورتموند به عنوان بازیکن قرضی سپری کرد. ورود او به استمفورد بریج می‌تواند گزینه دیگری به مربی چلسی بدهد.

اما اگر دست چلسی برای خریدهای تابستانی باز شود، احتمال ورود وینگرهای بیشتری به این تیم می‌رود. پدرو و ویلیان فصل آینده را در حالی شروع خواهند کرد که به ترتیب ۳۱ و ۳۲ ساله خواهند شد. برای همین احتمال اینکه قرارداد آن‌ها که سال ۲۰۲۰ به اتمام می‌رسد، تمدید نشود زیاد است. بنابراین چلسی در پست وینگر نیاز به تقویت خودش خواهد داشت.

اگر دنبال بازیکنی شبیه ازارد بگردیم و گزینه‌های پرهزینه و نامداری جیدون سانچو و اوزمان دمبله و کینگزلی کومن را کنار بگذاریم، به فهرستی چند نفره می‌رسیم. در این فهرست نام دو بازیکن از لیگ هلند دیده می‌شود: مارتین اودگارد و استیون برگوین.

اودگارد ۲۰ ساله که در ۱۶ سالگی به رئال مادرید پیوسته بود، رشد زیادی در دوران حضور قرضی‌اش در اردیویزه، در ترکیب تیم‌های هیرونوین و ویتسه داشته. او فصل پیش میانگین ۳.۷۹ پاس کلیدی در هر بازی داد و در هر ۹۰ دقیقه ۲.۶۹ بار دروازه حریفان را هدف گرفت، درست به اندازه ازارد. به این آمار میانگین ۳ دریبل در هر بازی را هم اضافه کنید تا به استعداد و نوع بازی اودگارد بیشتر پی ببرید.

در مقایسه با اودگارد، برگوین حتی گزینه‌ای جذاب‌تر به نظر می‌رسید. وینگر ۲۱ ساله آیندهوون فصل پیش به علاوه میانگین ۳.۰۶ دریبل در هر بازی، در مجموع رقابت‌های مختلف ۱۴ گل زد و ۱۳ پاس گل داد. بی‌جهت نیست که منچستر یونایتد و تاتنهام به شکلی جدی دنبال به خدمت گرفتن برگوین هستند. گزینه‌های دورتری هم که به چشم می‌آیند، بازیکنانی چون الن سن-مکسیمن از نیس و ماتیاس وارگاس از ولز سارزفیلد هستند.

۵    
آی اسپورت
2019-06-09 12:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر