فهرست
هر اردو یک حاشیه؛ جنگ نیابتی
هر اردو یک حاشیه؛ جنگ نیابتی

هر اردو یک حاشیه؛ جنگ نیابتی

آی اسپورت - دومین اردوی آماده‌سازی‌ تیم ملی در مسیر جام ملت‌های آسیا هم با حاشیه تازه‌ای همراه شد؛ حاشیه‌ای که این‌بار دستیار کی‌روش کلید زده و اهالی فوتبال را علیه کادر فنی تیم ملی متحد کرده است. اگر در اردوی قبل ماجرای بازی‌های دوستانه تیم ملی و دعوتنامه مسابقه با آرژانتین جنجالی شده بود این بار داستان بسیار بی‌اهمیت‌تر و عجیب‌تر است؛ دعوا بر سر پک و کمپ آماده‌سازی‌ تیم ملی. در روزهای گذشته حمید استیلی سرپرست و رضا شاهرودی مربی تیم امید گلایه کرده بودند که اجازه استفاده از امکانات کمپ تیم ملی و پک را نیافته‌اند. این گلایه‌ها با واکنش تند کی‌روش همراه شد. او تأکید کرد که پک برای استفاده تمامی تیم‌های ملی است و افزود: «اینکه استیلی ادعا می‌کند نتوانسته برای دیدن ساختمان پک به آنجا برود به این دلیل بوده که احتمالا سرش خیلی شلوغ است. او چطور وقت کرد به روسیه بیاید و از تماشای بازی‌های تیم ملی لذت ببرد؟ چطور وقت کرد به اردوی تیم ملی بیاید و با بازیکنان ملاقات کند اما تا به امروز وقت نکرده به ساختمان پک سر بزند؟ ایشان خودشان در این مورد توضیح خواهند داد. به غیراز این موارد مدارکی داریم که ثابت می‌کند این تیم‌ها از امکانات ساختمان پک استفاده کرده‌اند. اینکه می‌گویند من چه مشکلی با تیم امید دارم تأکید می‌کنم من در زندگی‌ام مشکلی با شخصی ندارم اما افرادی را که دروغ می‌گویند دوست ندارم.» در ادامه اما روز گذشته میک مک درموت کمک ایرلندی کی‌روش وارد ماجرا شد. او در پاسخ به اظهارات حمید استیلی که در مصاحبه‌ای گفته بود با هزینه خودم به جام جهانی رفتم‌ و منتظر پاسخ فدراسیون برای استفاده از مرکز پک هستیم، گفت: «به‌نظر می‌رسد آقای استیلی تیم ملی را با سیرک اشتباه گرفته است. اگر شما به‌دنبال استفاده از خرس برای سیرک هستید بهتر است خرس‌هایی که در میانمار جا گذاشته‌اید را استفاده کنید.» همین کلمه سیرک اما کافی بود تا اهالی فوتبال حساس شوند و واکنش‌های تندی را به این صحبت‌ها مطرح کنند؛ واکنش‌هایی که قطعا از سمت کادر تیم ملی بی‌پاسخ نمی‌ماند و این نبرد نیابتی فضای فوتبال‌مان را آشفته‌تر از قبل خواهد کرد. آیا وقت ورود فدراسیون برای پایان این جنجال جدید نیست؟

مهاجرانی: باید از استیلی عذرخواهی کنند

تا آنجا که من کرانچار و حمید استیلی را می‌شناسم معتقدم آنها دروغ نمی‌گویند. کمک مربی تیم ملی باید از استیلی عذرخواهی کند و دیگر نباید از این ادبیات استفاده کند. فدارسیون هم باید پا وسط بگذارد؛ مربی چه کاره است که در مورد اشخاص دیگر حرف می‌زند؛ آن هم یک دستیار. من در هیچ کجای دنیا چنین رفتارهایی ندیده‌ام؛ به‌خصوص کادر فنی که 10‌ماه از سال را در بیرون از ایران حضور دارد و فقط دو‌ماه در تهران هستند.

مایلی کهن: انگار خود کی‌روش پک را ساخته

من هم می‌گویم اگر فوتبال ما سیرک نبود امثال شما نمی‌توانستید 8 سال در این مملکت هرکاری دلتان می‌خواهد انجام بدهید. ایشان مهندس یا کارگر ساختمان است که این حرف‌ها را می‌زند؟ طوری از پک می‌گوید انگار خودش آن‌را ساخته است. اوفارل «سرمربی» تیم منچستریونایتد بود و آمد سرمربی تیم ملی ایران شد. او در طول سال یک‌ماه فقط می‌توانست مرخصی برود و بقیه‌اش را باید در خدمت تیم ملی می‌بود. اما هم‌اکنون سرمربی تیم ملی بیشتر مواقع نیست و شرایطی را به‌وجود آورند که کسی حق صحبت در این رابطه نداشته باشد. مصاحبه آخر آقای سرمربی به خوبی نشان داد که او چقدر راه را خوب یادگرفته است.

ذوالفقارنسب: امکانات فدراسیون برای همه تیم هاست

مربی تیم ملی به این صورت بی‌احترامی می‌کند اما اگر در فوتبال ایران سیرکی وجود داشته باشد، این سیرک همان تیم ملی بزرگسالان است که بازیکنی جزو فهرست دعوت‌‌شدگان نیست اما به اردو می‌آید و در تمرینات شرکت می‌کند. این سیرک است نه درخواستی که یک مدیر برای فراهم شدن نیاز‌های تیمش دارد. طبیعی است که امکانات فدراسیون فوتبال برای همه تیم‌هاست اما زمانی که حتی کی‌روش و تیم ملی در ایران هم نیستند، کسی نباید بازهم از این امکانات استفاده کند.

عزیزی: تاج برخورد کند

اگر امروز واکنشی نداشته باشیم فردا تدارکات پورتو علیه علی پروین مصاحبه می‌کند و آبدارچی بنفیکا در مورد احمدرضا عابدزاده نظر می‌دهد. دستیاری که علیه استیلی صحبت می‌کند چه رزومه‌ای در فوتبال دارد؟ از تاج خواهش می‌کنم با این مسئله برخورد کند تا فردا هرکسی که از خیابانی در پرتغال رد می‌شود علیه فوتبال ما صحبت نکند. درگیری بین سرمربی و مدیر تیم امید به‌وجود آمده که در مورد بازیکنان یا امکانات است. اگر کی‌روش صحبت کند باز می‌توان این موضوع را حل کرد.

قاسمپور: رسانه‌ها مقصر هستند

کی‌روش رئیس فدراسیون است. او انواع و اقسام توهین‌ها را به مربیان ایرانی انجام داده است؛ البته رسانه‌ها هم مقصر هستند. آنقدر به او بال و پر دادید که چنین برخوردی با مربیان می‌شود، آنقدر از او و رفتارهایش تعریف و تمجید کردید که او این جرأت را پیدا کرده که چنین اقداماتی انجام دهد. یک‌جور شرایط را جلوه دادید که او خیال کرد تمام ایرانی‌ها کریم شیره‌ای هستند.

پاشازاده: این مشاجره در‌ شأن تیم ملی نیست

فدراسیون فوتبال باید به مربیان خارجی بفهماند که قانون کشور به چه شکلی است. زمانی که به آلمان رفته بودم به من اعلام کردند باید در مدت کوتاهی زبان این کشور را یاد بگیرم و از تمامی قوانین آنها پیروی کنم. این یک امری عادی در تمام دنیاست. از سوی دیگر مشاجره به این شکل در‌ شان تیم ملی نیست و فدراسیون فوتبال باید به آن فیصله بدهد. این دعواها دیگر شکل شخصی پیدا کرده و باید پایان یابد.

همشهری ورزشی

۵ ۸  
آی اسپورت
2018-10-15 17:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
جيم
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۰
من كار به كيروش ندارم، ولي استيلي هر جا بره دودستگي، اختلاف، شكست و درگيري همراه خودش مي بره.... اخرش هم قيافه مطلوم ها رو ميگذره كه من مودب هستم و چيزي نمي گم.

نكبت از همون موقع كه مثلا بازيكن پروين بود، زير آب ش رو زد تا زمانيكه اسما شد كمك مربي قطبي و زير آبي ميرفت تا اوجش زماني كه سر قضيه مربي شدنش و زير اب زني از دايي و حضور در كمپين انتخاباتي احمدي نژاد و لابي با حبيب كاشاني تا الان .... اين مرتيكه خداي سياه بازي و زير آب زني ست.

شرم داره حمايت از اين ادم ..... حالا خوبه تو عمرش يه موفقيت هم نداره

مرتيكه ميخواي از پك استفتده كني برو بكن، اگه راحت ندادن بگو ايهالناس نمي ذارن بيام اينجا ..... مكه بايد دعوتنامه پست كنن. پفيوز همين الان هم ميگه نامه نگاري كرده ام تا كسب اجازه كنم .... مكه به دبيركل سازمان ملل نامه ميزني يا كسب اجازه ي حضور و خروج از برجام به رييس سازمان انرژي اتمي ه!! كي رو سياه نيكني برادر؟ .... تلفن رو بردار زنگ بزن. نه بلند شو برو دم در ببين كي راحت نميده ....
۵
جيم
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۱۲
من كار به كيروش ندارم، ولي استيلي هر جا بره دودستگي، اختلاف، شكست و درگيري همراه خودش مي بره.... اخرش هم قيافه مطلوم ها رو ميگذره كه من مودب هستم و چيزي نمي گم.

نكبت از همون موقع كه مثلا بازيكن پروين بود، زير آب ش رو زد تا زمانيكه اسما شد كمك مربي قطبي و زير آبي ميرفت تا اوجش زماني كه سر قضيه مربي شدنش و زير اب زني از دايي و حضور در كمپين انتخاباتي احمدي نژاد و لابي با حبيب كاشاني تا الان .... اين مرتيكه خداي سياه بازي و زير آب زني ست.

شرم داره حمايت از اين ادم ..... حالا خوبه تو عمرش يه موفقيت هم نداره

مرتيكه ميخواي از پك استفاده كني برو بكن، اگه راهت ندادن بگو ايهالناس نمي ذارن بيام اينجا ..... مكه بايد دعوتنامه پست كنن. عوضي همين الان هم ميگه نامه نگاري كرده ام تا كسب اجازه كنم .... مگه به دبيركل سازمان ملل نامه ميزني براي كسب اجازه ي حضور و خروج از برجام يا به رييس سازمان انرژي اتمي ه!! كي رو سياه ميكني برادر؟ .... تلفن رو بردار زنگ بزن. نه بلند شو برو دم در ببين كي راه ت نميده ....
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۴۷
مخصوص برای پوریا و سردبیر و مسئول سایت آی اسپورت!!

برای یک عمر فکر می کردم چرا ما هرگز در تیم ملی مون اونقدر موفق نبودیم!
اون موقع ها مثلا زمان ایویچ یا حتی مرحوم دهداری و بلاژویچ و ...
فضای مجازی نبود و روزنامه ها جولان می دادند ،
خب ،
برایتان مقدور نبود که همه روزنامه ها را بخوانید ، اما امروزروز فضای مجازی
کاری کرده که بفهمیم چطور فوتبال ما و شاید مملکت ما هیج چی نمی شود!
همان طوری که جنابشان از تار موی بیرون زده یک خانم رگ گردنشان می زند بیرون ولی
مثلا به نابودی محیط زیست در شمال کاری ندارند
و
یا اموال عمومی و بیت المال حیف و میل می شود و مشکلی نخواهدپیش آمد و

یا در همین مسئله اخیر که صبح بیدار شدیم و دیدیم بدبخت شدیم رفت
و اینها توهین نبود؟؟؟
یا
لای فضای مجازی می بینید مربی به مربی و بازیکن به بازیکن و کاربر به کاربر رحم نمی کند ، مدیر عامل افتضاح ببار می اورد ، چیزی نیست و
کلا طرفهای یک مسئله به ناموس و پدر و مادر هم رحم نمی کنند ولی....
اینجا چون یک طرف مشاجره خارجی است و وابسته به کی روش ،
حالا اینجا قضیه توهین مطرح است !
اینجا رگ گردن می زند بیرون !
اینجا استیلی اسطوره یک ملت است !
اینجا استیلی عصاره فوتبال ملی ماست !(خداییش خود پرسپولیسی ها استیلی را چقدر حساب میکردند)
بنابراین مهم نیست که پیش از این کلمه سیرک چه معنا داشته و کجا بکار برده شده ،
اینجا توهین به وجهه ملی ما محسوب میشه!!!!!
چون طرف خارجیه و وابسته به کی روش!!!
، تمام قلم به دستها متفق القول یک مقاله بیرون دادند و آه و شیون که ای وای !
چه نشسته اید که حیثیت ایرانی فنا شده!!!!
طرف اصلا مصاحبه میک را نخوانده می اآید و از اهلیت و نام ایران و ایرانی دفاع میکند(استیلی اکنون خود ایران است )

اما وقتی علی کریمی ، عصاره ی فضایل بعضی ها آشکارا از لفظ موزامبیکی استفاده میکند در حالی که هنوز طرفش، سرمربی رسمی کشور بوده ،!
این جماعت قلم به دست چشم به باد ، صم و بکم و هاج و واج ، می نشینند و اتفاقا کیف میکنند که دهان یک اجنبی را به خاک مالیدند!!!!!
نژاد پرستی در خون ماست !
روشن فکرهای ما وقتی شیر علم هستند ، دیگر چه امیدی به عوام است که غم نان ، خواب از سرشان برده !!!

ماهمه شیران ، ولی شیر علم /
حمله مان از باد باشد دم به دم/

آخر یک بگو مگوی عادی و طبیعی بین دو همکار ، چه ربطی به ایران و ایرانی و پرسپولیس و استقلال دارد!
چه ربطی دارد به قرمز و آبی بچسبانیمش!
مگر فیروز کریمی با علی دایی از خجالت هم در نیامدند و یا
رحمتی و قلعه نویی و یا
هاشمی نسب با علی پروین و یا
در رشت ، انزلی چی ها و رشتی ها و
در بابل ، بابلیها با قائمشهریها و
در اهواز با پرسپولیس و در
تبریز و در تهران و
حجازی و قلعه نویی و
چرا این حجم عظیم از بی حرمتی ها و فحشها(استادیوم و آبی ها و علی دایی)
حیثیت و فرهنگ ایرانی را به خطر نمی اندازد اما
میک ، زهر مار است و کشنده !!!!!

آخر ما که کمترین تفریح مان فحشهای رکیک ناموسی است حتی بین بزرگان ورزش و ....
چه نازک نارنجی بازی است که در آوردیم!!!!

مشابه همین وضعیت را در سیاست کشور می بینیم که هرکس چیزی مخالف ما بگوید فوری به آن انگ ضد انقلاب و ضد ولایت فقیه می چسبانیم!!!
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۱۹:۰۸
اگر دیگران هم همینطور رفتار کنند که ما رفتار میکنیم پس نباید مهماندوست در آذربایجان و
معنوی نژاد و
عبادی و
طارمی و
جهانبخش و
سردار و
....باید خداراشکر کنند که از یک جهانن سوم رفتند و در بطن اروپا و در دل اعراب دارند زندگی میکنند !!!

۶
محسن
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۳
خدا خیرت بده حرف طرفداران واقعی فوتبال ایران را به شکل مطلوب بیان کردید
۴
محسن
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۲۰:۴۱
اسامی ذکر شده در بالا هیچ وقت جایی در دل هواداران واقعی فوتبال ایران نداشته و نخواهند داشت بیخودی دست و پا میزنند کیروش کبیر دست همه آنها وامثالهم را به درستی رو کرده و از مواهب حضور ایشان در ایران مبارزه با لمپن ها و موتور گازی ها و خائنین به ایران و ایرانی بود و خدا پشتیبانش باشد انشاءالله
۵
علیرضا
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۲۱:۲۰
با این تعصبات کور و ساده لوحانه ناسیونالیستی به هیچ جا نمی رسیم! ظاهرا حمید استیلی بعد ماموریت سیاسی در آشفته کردن ثبات تیم پرسپولیس زمان علی دایی حالا ماموریت یافته تیم ملی رو متشنج کنه!
۳
مجید
دوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷، ۲۱:۵۴
حمید استیلی...اون خانم اقا میناوند ..خایا فوتبال ما جرا گرفتار این دلقک ها شده
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر