فهرست
بررسی بردهای پرگل پرسپولیس در سه فصل گذشته: خوشبختی با طارمی
بررسی بردهای پرگل پرسپولیس در سه فصل گذشته: خوشبختی با طارمی

بررسی بردهای پرگل پرسپولیس در سه فصل گذشته: خوشبختی با طارمی

آی اسپورت – پرسپولیس برانکو بعد از مدت‌ها، به یک توازن منطقی رسیده است. فصل پیش، آن‌ها با خط حمله رویایی‌شان خوب گل می‌زدند و به همان اندازه هم راحت گل می‌خوردند. این فصل با ورود بیرانوند و سیدجلال، پرسپولیس صاحب بهترین خط دفاع لیگ شد اما این بار آن‌ها در خط حمله به مشکل خورده بودند. پرسپولیس در 3 بازی ابتدای فصل، فقط یک گل زد. با ورود طارمی به ترکیب اصلی، اوضاع بهتر نشد و آن‌ها در هفته‌های پنجم و ششم گل نزدند اما با اوج گرفتن طارمی، دوباره روند خط حمله سرخپوشان عوض شد. پرسپولیس حالا خوب گل می‌زند و در دفاع هم بدون اشتباه عمل می‌کند.

حضور طارمی در ترکیب اصلی پرسپولیس، رابطه مستقیمی با بردهای پرگل آن‌ها دارد. پرسپولیس در لیگ چهاردهم، نتوانست به هیچ تیمی بیشتر از دو گل بزند. لیگ پانزدهم، آن‌ها 3 گل به سیاه جامگان و 4 گل به استقلال و گسترش فولاد زدند که در همه این بازی‌ها، مهدی طارمی در ترکیب اصلی بود. این فصل هم پرسپولیس بدون طارمی، میانگین یک گل زده در هر بازی را داشت و با ورود او توانسته در دو بازی اخیرش، 6 گل بزند.

پرسپولیس در سه فصل اخیر، 4 بار توانسته بیشتر از دو گل به حریفانش بزند که طارمی زمان زده شدن همه این گل‌ها در زمین حضور داشته و بجز بازی با گسترش فولاد، رد پایش روی گل‌های تیم هم دیده می‌شود. در بازی با سیاه جامگان، طارمی دو گل از سه گل پرسپولیس را زد و پاس گل دیگر را داد. بازی با استقلال 2 گل زد و یک پاس گل داد، بازی با سپاهان دو گل زد و بازی با نفت، یک گل زد و پنالتی یک گل دیگر را گرفت. پرسپولیس با حضور و بدون حضور طارمی، دو تیم متفاوت است. تیمی با خط حمله متوسط، در مقایسه با تیمی که می‌تواند هر حریفی، حتی استقلال و سپاهان را با گل‌های زیاد قربانی کند.

 

 

 

 

کد خبر: 9406

۵ ۱  
آی اسپورت
2016-10-16 19:17:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
۱ نظر
حمیدرضا
دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵، ۰۸:۵۱
شما هم خوب با باد هستیا
یهبار تیتر میزنی گل های شانسی یه بار اینجوری تیتر میزنی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر