فهرست
مقاله روز؛ در ذهن کی روش چه می‌گذرد؟
مقاله روز؛ در ذهن کی روش چه می‌گذرد؟

مقاله روز؛ در ذهن کی روش چه می‌گذرد؟

آی اسپورت- با گذشت چند سال از حضور کی روش در ایران، باید او را شناخته باشیم. او خیلی کم از دلایل ایده هایش در تیم ملی می گوید. ما هم کمتر پیش آمده که او را وادار کنیم که در مورد ایده ها و نظراتش به ما توضیح دهد. ما به ندانستن و نپرسیدن عادت کرده ایم. آخرین راهکار کی روش برای پیشرفت تیم ملی ایران به ریکاوری بازیکن های ملی پوش لیگ برتری زیر نظر او برمی گردد. خیلی ها تعجب کردند و بسیار زود در مقابل این ایده کی روش موضع مخالف گرفتند. اما بیایید ببینیم در ذهن کی روش چه می گذرد؟ ابتدا خستگی را تعریف کنیم. خستگی چیست؟ در یک تعریف ساده، از دست دادن توان توسعه نيرو و يا سرعت عضله را می توانیم به عنوان نشانه خستگی در نظر بگیریم. خستگی در بدن یک ورزشکار می تواند در 3 سطح اثر گذار باشد. خستگی در اُرگان های بدن، مانند چشم و گوش و ...، خستگی در عضلات و خستگی ذهنی. که خستگی ذهنی در اثر استرس، تنش های عصبی و هیجان به وجود می آید.

فرض کنید بازیکنی به اندازه ای خسته شده است که اگر تا پیش از خستگی می توانسته توپی را به راحتی کنترل کند، اکنون در کنترل آن عاجز باشد. این بازیکن می تواند هم از نظر ذهنی و هم از نظر عضلانی خسته شده باشد. ممکن است ترشح نورون های حرکتی به کمتر از سطح لازم برای تولید نیروی لازم برای حرکت عضلات رسیده باشد، یا اینکه تجمع مواد متابولیکی و تداخل آن با عملکرد سلول ها باعث خستگی عضلانی شده باشد. پس اگر ورزشکار باشید و به خصوص اگر فوتبالیست باشید، به درستی متوجه می شوید که در هنگام خستگی عدم هماهنگی ذهن و عضلات خیلی راحت می تواند کیفیت شما را کاهش دهد. یک بازیکن خسته دچار کاهش کیفیت عملکرد می شود. در حرکاتش هماهنگی اولیه دیده نمی شود. سرعت عکس العمل هایش پایین می آید و در نهایت مستعد تحریک پذیری و عصبانیت می شود. حالا بیایید ببینیم ریکاوری چگونه می تواند اثر هر نوع خستگی را در ورزشکار از بین ببرد و حتی او را به سطحی بالاتر از سطح پیشین برساند. فرض کنید بازیکن فوتبال به مرور و در کنار بازی های متوالی و همچنین تمرین های روزانه، نتواند ریکاوری مناسبی را تجربه کند. فکر می کنید چه اتفاقی برای این بازیکن در طول زمان رخ خواهد داد؟

نمودار یک
نمودار یک

هنگامی که سطح و کیفیت ریکاوری به اندازه بار تمرینی روی بازیکن و البته شدت خستگی در رقابت ها نباشد، به مرور بازیکن سطح آمادگی جدیدی را تجربه می کند و در پایان یک فصل به بدنی خسته و با میزان آمادگی بسیار پایین تر از ابتدای فصل می رسد. در حالت مطلوب تر، با یک ریکاوری مناسب می توان روندی دقیقا مخالف روند پیشین طی کرد.

نموار دو
نموار دو

در این حالت، ریکاوری مناسب باعث می شود در هر دوره تمرینی یا مسابقه ای، ورزشکار به حالت بالاتری از آمادگی برسد. در حالت کلی، هر چقدر بار تمرینی یا فشار مسابقه بیشتر باشد، باید ریکاوری بهینه تری انجام داد. کیفیت و  زمان ریکاوری در این حالت باید متناسب با فشار روی ورزشکار باشد.

نمودار سه
نمودار سه

حالا بهتر است به صحبت های کی روش فکر کنیم. او چرا می خواهد ریکاوری بازیکن های ملی پوش را خودش انجام دهد؟ شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید بازسازی یک سلول عصبی 7برابر آهسته تر از یک سلول عضلانی انجام می شود. به همین خاطر بازگرداندن بازیکن ها به حالت اولیه عصبی - روانی بسیار اهمیت دارد. یعنی علاوه بر جسم یک بازیکن، باید ذهن آن ها را نیز به حالت طبیعی برگرداند. اما هنوز به نتیجه خاصی نرسیده ایم. واقعا بازیکن های لیگ برتری تیم ملی ما به این اتفاق نیاز دارند؟ در آماری که چندی پیش منتشر شد و در برنامه نود هم به آن پرداخته شد، مدت زمان مفید بازی در لیگ ایران تنها 47 دقیقه است. این در حالی است که این عدد در لیگ های عربی و شرق آسیا بیشتر از لیگ ایران است. سطح رقابتی و شدت و ریتم بازی ها در لیگ ایران هم جز در بازی خاصی که شاید تعدادشان به انگشتان یک دست هم نرسد، بسیار با استاندارهای جهانی فاصله دارد. بدن بازیکن ها به این ریتم و این شدت عادت می کند و سرعت  تصمیم گیری و  سرعت عکس العمل بازیکن ها نیز متناسب این شدت و این سرعت از بازی هماهنگ می شود. به طور مثال وحید امیری برای تصمیم گرفتن و  واکنش نشان دادن به توپ، فضا و بازیکن حریف، 2 ثانیه زمان دارد، اما در سطح رقابتی بالاتر مانند جام جهانی شاید نیمی از این زمان را در اختیار داشته باشد. او اگر اندکی تعلل کند، بازیکن حریف می تواند توپ یا فضا و یا هر دو را از او بگیرد.

پس به این نتیجه می رسیم که بازیکن های داخلی ما به این دلیل و البته ضعف در ریکاوری بازیکن ها، به یک بدنسازی دوباره برای رسیدن به یک سطح رقابتی بالاتر نیاز دارند. مشکل از جایی آغاز می شود که AFC بدون درک صحیح از سطح تیم هایی مانند ایران و عربستان، بازی های لیگ قهرمانان آسیا را تا نزدیکی جام جهانی ادامه می دهد. پس ما زمان بدنسازی مناسب و رساندن بازیکن ها به پیک آمادگی جسمانی در اولین بازی جام جهانی را نداریم. اما راه حل کی روش چیست؟ او می گوید یا باید تیم های باشگاهی حتی در صورت صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا، ملی پوش هایشان را به تیم ملی تحویل دهند یا به عنوان جایگزین آن، باید خودش مسئولیت ریکاوری بازیکن ها را بر عهده بگیرد.  او می داند اگر بازیکن ها ریکاوری مناسبی انجام دهند، همانطور که در تصاویر قبلی نشان دادیم، سطح عملکرد بدنی آن ها می تواند سیر نزولی نداشته باشد و آن ها در یک فرم خسته و غیر قابل بازیابی در کوتاه مدت، به اردوی آماده سازی پیش از جام جهانی نرسند و در مدت زمان کمتری بتوان آن ها را از لحاظ بدنی برای جام جهانی آماده کرد. در واقع کی روش 2 راه پیش روی ما گذاشته است. یا بازیکن ها را در زمان مورد نظرش به او تحویل دهیم، یا اینکه ریکاوری بازیکن ها را زیر نظر بگیرد تا روزهای بازی های آسیایی باشگاه ها را به این طریق جبران کرده باشد. تصمیم با ما ماست. اینکه می خواهیم به یک مربی مؤلف گوش دهیم و در روسیه برای اعتبارمان بجنگیم، یا اینکه می خواهیم تاریخ را تکرار کنیم.

۲۸ ۵۰  
آی اسپورت
2017-12-10 09:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵۰ نظر
علیرضا
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۱:۳۱
به شیوه این متن میگن : "مغالطه مصادره به مطلوب"
مهدی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۲۳
دقیقا. این نویسنده هنوز اصول اولیه فوتبال رو هم نمیشناسه. این نویسنده ها بارها تلاششون رو کردن که از کیروش به عنوان یکی از بهترین مربیان دنیا نام ببرن!!! اما یکی نیست به این آقایون بگه اینی که شما ازش تعریف میکنی در حال حاضر یه مربی درجه 3 دنیا حساب میاد که حتی تیمهای عربی هم نمیخوانش. اوج هنرمندی و توانایی و سواد فوتبالی ایشون رو هم تو چهارم کردن رئال مادرید با اون همه ستاره و امکانات دیدیم. البته اونجا هم زمین کج بود و فدراسیون همکاری نمیکرد و...! البته این آقا هر جا کار کرده ناکامی آورده و اخراج شده از تیم ملی پرتغال گرفته تا تیم ملی امارات تا باشگاههای آمریکا و باشگاههای ژاپن.
خیلی جالبه حامیان کیروش پرست کیروش حتی سواد فنی ندارن که بیان بگن که این نظریه چجوری قابل اجرا شدن هست که هم باشگاهها و هم بازیکنا ضرری نکنند!\
وقتی فاصله بازیها 5 روز هست وقتی 1.5 روز بازیکنها در اختیار کیروش باشن، اون بازیکن از خوزستان و اصفهان و تبریز و...باید این مسافت رو طی کنن تا تهران بصورت رفت و برگشت و بعد برن باشگاهشون و در خوشبینانه ترین حالت 2 روز در اختیار باشگاهشون باشن و دوباره برای بازی با تیم مقابل یه سفر رفت و برگشت دیگه رو طی کنن! جدا از اینکه 100% باشگاهها ضرر میکنن از خستگی و فرسودگی بازیکنشون تا نداشتن بازیکن برای هماهنگی بیشتر با تیم، انصافا این ریکاوری که چیزی جز خستگی بازیکن باقی نمیزاره احمقانه ترین روش ریکاوری هست که فقط از کیروش بیسواد برمیاد.
آنتی لمپنی پور
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۰۷
کیروشی پورها دست به قلم بردند تا با ربط دادن شقایق به گوزن محملی برای ایده های مضحک کیروش جون بسازند:)))
احتمالن فردا شقایق گریه کنان میگه کیروش جون برو که این حرام زاده ها (در واقع خودش را میگه) لیاقت تو را ندارند و بقیه نویسندگان خخخخ آی اسپورت مویه کنان و خشتک دران سر به بیابان بی آب و علف میذارن :)))
آنتی شومن واقعی اصل
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۲۵
پس دیگه راهی جز کنار گذاشتن بازیکن های پرسپولیس از تیم ملی نمیمونه.برای ایجاد فضای آرام برای تیم ملی باید بلزیکن های پرسپولیس از تیم ملی کنار گذاشته بشن و بجاشون از سایر بلزیکن های شایسته تیم ها استفاده بشه که وقت هم هست
۹
آنتی شومن واقعی اصل اصل
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۳
مسئله اینه که هم به لحاظ کیفیت تیم ملی ضرر میکنه و هم اینکه کسی جرات نداره جلوی پرسپولیس کبیر وایسه! فکر کردی استقلاله؟؟؟ شش تایی!
کیروشی پور
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۴:۱۱
اینکه می خواهیم به یک مربی مؤلف گوش دهیم و در روسیه برای اعتبارمان بجنگیم!
به والله از امروز تا جام جهانی تمام بازیکنان لیگ در اختیار کیروش باشن نهایت یه امتیاز از جام جهانی بگیریم. به جای حرفهای رایگان و تحلیل های آبکی اجازه بدهید ازین لیگ و بازیها لذت ببریم
.
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۷
الهلال هم ذوق مرگت کرد.خوب لذت بردی چطور چپ و راست میکردن تو گلتون.
حامد
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۷
ازلیگ لذت ببریم خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
۳
ویلی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۵:۴۸
براوو این مقالات علمی و مستدل صد میارزه به برخی یادداشتای حمایتی آبکی که مثل دوستی خاله خرسه میمونه شما ناسلامتی رسانه اید جای اینکه صرفن سوژه کل کل بسازید باید روشنگری کنید علاوه بر رویکرد علمی به مباحث جامعه شناسی فوتبال خیلی به کار میاد مقاله های خیلی عالی دانشگاهی وجود داره در مورد اینکه جام جهانی 2002 چطور کره جنوبیو رو از زیر سایه رقیب سنتیش ژاپن (یه چیزی مثل رابطه ما و سعودی) درآورد و هیوندایی و سامسونگ و ال جی و کیاموتورز...امثال پاناسونیک و سونی و نیسان و توشیبا و...رو ورشکست کردن همون اعتماد به نفسی که الان اینطور مغرورشون کرده (که البته حق دارن!) و در اوج رکود اقتصادی دنیا نرخ رشدشون دورقمی بود جرقش در فوتبال و یه تورنمنت یکماهه زده شد همینطور اهمیت جام جهانی 78 برای ملت آرژانتین و یا نقشی که جام ملتهای 2007 برای خودباوری ملت عراق ایفا کرد...یکم مخاطبو آگاه کنید که افق فکریشو ببره بالا از ایده های سطحی فاصله بگیره و از وارونگی دربیاد جایی که فوتبال قراره صرفن سرگرمی باشه و فانه (مثل دربی) شکم همو پاره میکنن ولی برای این بزنگاه اجتماعی جام جهانی که باید حساسیت نشون بدن عین خیالشون نیست و یه اردوی دو هفته ای در سرعین (به سبک تیم ملی علی دایی) از نظرشون کافیه...کشور بیش از یکدهه همه جوره سقوط کرده روحیه و اعصاب و امید همه داغون شده از همه دنیا عقب افتادیم و از پیشرفت و زرق و برق کشورهای همسایه سرخورده شدیم این جام جهانی و جام ملتهای بعدش یه فرصته طلاییه برای احیای غرور از دست رفتمون میتونه شور و نشاطو به جوونای بدبخت متولد دهه شصت و هفتاد برگردونه میتونه جامعه رو ازین رخوت دربیاره حالا که توفیق اجباری شده حضور یه مربی که هم تیمشو میشناسه و بازیکنا میپرستنش حیفه این فرصت طلایی از دست بره حداقل باید از تمام قابلیتمون استفاده کنیم حالا یه سال از دست دادن آسیا و لیگ به جایی برنمیخوره، سال جام جهانی قبلی اینکه مثلن فولاد خوزستان فرکی قهرمان لیگ شد در تاریخ و اذهان جمعی ثبت شد یا پنالتی از دست رفته اشکان و هد گوچی جلوی آرژانتین؟ الان از علی دایی بپرسی حاضره چندتا جام حذفی درپیتو قراردادای میلیاردیو پس بده که فقط گل دومو از سعودی در تهران نمیخورد؟ جام جهانی جاییه که همون آندوی پول پرست مثل ابربهار گریه میکرد و نکونام لالیگایی داشت از هیجان ذکر میخوند....جام ملتها جایی بود که وقتی گوچی کل زد و با عراق 3-3 کردیم همه مثل نیکمت ریختیم وسط زمین....این دوقطبیای سخیف و کل کل برانکو - کیروش و قرمز - آبی و روکم کنی فردوسی پور و این حرفا میادومیره به این فکر کنید اونی که میمونه مهر هویت و افتخاریه که قراره بخوره پیشونیمون بابت ایرانی بودن
Hasan
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۱۸
جام جهانی میاد و میره آخرش نه ما تیمی هستیم که بتونیم پرتقال و اسپانیا رو ببریم نه مراکش تیمی دست و پا بسته هست خیلی زور بزنیم یک امتیاز از 3 تا بازی می گیریم که اونم شک دارم ولی با لیگ و برنامه ریزی می تونیم بالا بیایم مثل والیبال وگرنه حتی به صورت گلخانه ای حتی به فرض محال از گروهمون صعود کنیم دردی از فوتبالمدن دوا نمی کنه برای 98 یکبار سر پرسپولیس رو بریدن ولی دیگه این اجازه رو به فدراسیون و کیروش نمی دیم
ویلی خواص الناس
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۴۵
صحبت از افتخار آفرینی با یک جام و کارهای گلخانه ای کردن از عوام التاسی همچون ویلی بر می آید.
فوتبال وسیله ای برای افزایش غرور نیست. فوتبال کارکردهای خود را دارد.اینکه عده ای در فوتبال به دنبال به دست آوردن غرور از دست رفته اند نشان از کوته فکری آن عده دارد. دوره چریک بازی و کمونیستی گذشته.
درست است که "حالا یه سال از دست دادن آسیا و لیگ به جایی برنمیخوره" ولی این یعنی پایه گذاری یک عادت بد. یعنی جایگزین کردن یک کار جهادی به جای یک پیشرفت آرام ولی مستمر.
لیگ ما لیگ درب و داغانی هست ولی باید توجه کرد که سال به سال بهتر شده هر چند اندک.
نیمه تعطیل کردن لیگ نشان از روحیه قانون ناپذیری ما ایرانیان دارد و این با عث تاسف است. نیمه تعطیل کردن لیگ یعنی ما میخوایم ره صد ساله رو یک شبه بریم
شاید این کار نتیجه بدهد و شاید نه ولی نس کار چندان جالب نیست
ویلی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۰۴
"ویلی خواص الناس" آفرین برتو که بالاخره یاد گرفتی حرفو نقد کنی و با گوینده کاری نداشته باشی (خط اولتو نادیده میگیرم!!) و تلاش کردی در حد چند خط استدلال کنی، درسته فوتبال برای کشورهای پیشرفته صنعت و سرگرمیه و بس الان جوون غرق رفاه هلندی یا آمریکایی اصلن براش مهم بود تمیش نرفت جام جهانی؟ ولی همه میدونن برای کشورای عقب مونده فوتبال مرگ و زندگیه واکنش مردم مصرو ندیدی بعد از صعودشون؟ حتی عقده های اجتماعیو خالی کرده (برد آرژانتین جلوی انگلستان) پس غرورآفرین بودن فوتبال ربطی به کوته فکری بنده نداره!! این پیشرفت و توسعه پایدار فوتبال که میگی سناریوی جداییه و کار چریکی و مقطعی باهاش منافاتی نداره، کدوم ره صدساله چه ربطی داره مگه کاستاریکا ایتالیا و انگلیسو حذف کرد تا هزارسال لیگش میتونه در حد ایتالیا و انگلیس باشه؟ وانگهی الان مثلن این فوتبال سرتاپا فساد و تباهی مثلن چه امید پیشرفتی بهش داری؟ جرقه هامونم که در جام باشگاه ها با همین کارای چریکی میاد بیرون ، خیالت راحت تا تیما خصوصی نباشن و سخت افزارمون تکمیل نباشه همین آش و همین کاسه.....این جام جهانی فرصت طلاییه در یک مقطع فوق العاده حساس برای مردم که با توجه به تحولات پیش رو نیاز به روحیه همبستگی دارن از جنس همونی که بعد حماسه ملبورن داشتیم و این جام میتونه این اشتیاقو تامین کنه.....متاسفانه در عرصه های دیگه که حرفی برای گفتن نداریم بلکه از طریق فوتبال غرورمون احیا و امید به ملت تزریق بشه، بازم میگم دیدگاه من جامعه شناسیه کلانه نه صرف فوتبال
۵
ویلی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۹
"Hasan" ورزشی حرف بزنیم حقو به شما میدم ولی همونطور که به "ویلی خواص الناس" عرض کردم برای جوامع تب زده مثل ما فوتبال فراتر از یه ورزش صرفه، در مورد پیشرفت بابرنامه و ریشه دار قطعن تئوریش قشنگه ولی خودمون که نمیتونیم سرمونو شیره بمالیم فوتبال و لیگ فعلی در مسیر پیشرفت نیست (فقط تیم برانکو گلی در شوره زاره!!) یا اگه هست خیلی کنده، خودمون که میدونیم سوء مدیریت وحشتناکه اگه اینا مدیر بودن عقلشون میرسید تعداد تیمای لیگو کم میکردن (عربستان با اون امکانات لیگش فقط 14 تیمه) تقویم سبک بشه یا تعاملی برقرار میکردن که اصلن کار به این دعواها نرسه که کیروش بیاد همچین ایده عجیبیو مطرح کنه!! من فکر جامعه و مردم و ازجمله خودمم منافع جمعی خودمون مهمتره یا یه تعصب کور؟ کلاهتو قاضی کن اونسال که پرسپولیس بابت ملی پوشای زیادش کناره گرفت همون ملی پوشا مگه در جام جهانی ندرخشیدن مگه اردوی بروجرد بازیکنا رو طوری نساخت که یکی مثل میناوند هنوز رکورددار حضور در ucl مونده؟ گیریم اونسال اردوی بروجرد لغو میشد و اون تیم مت کویچ یه قهرمانی لیگ اضافه میکرد بهتون الان تو کری خونیاتون بیشتر به اون لژیونراتون افتخار میکنید یا یه دونه لیگ آزادگان بیشتر؟!
۵
به ویلی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۲۱
اینکه میگی:
"درسته فوتبال برای کشورهای پیشرفته صنعت و سرگرمیه و بس الان جوون غرق رفاه هلندی یا آمریکایی اصلن براش مهم بود تمیش نرفت جام جهانی؟ ولی همه میدونن برای کشورای عقب مونده فوتبال مرگ و زندگیه واکنش مردم مصرو ندیدی بعد از صعودشون؟ حتی عقده های اجتماعیو خالی کرده (برد آرژانتین جلوی انگلستان) پس غرورآفرین بودن فوتبال ربطی به کوته فکری بنده نداره"
نکنته دقیقا اینجاست ما و شورهایی مثل مصر فکر و ذکر مون شده از این جورکارا و به دنبال کارای بهتر نمیریم این که دولت و حکومت فلانن و فلان کاملا درسته. ولی آیا ما مردم بی نقصیم ؟ آیا ما و مردمی مانند مصر بهتر نیست به جای پرداختن به این کارها به کارای واجب تر برسیم؟اگه می بینیی آلمان و انگلیس و ... تو فوتبال خرج میکنن و سرمایه میذارن به خاطر اینه که اولویت هاشون تامینه. ما الان اولویتمون فوتبال نیست
۱
ویلی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۵۴
"به ویلی" منم دقیقن نظرم همینه که اصلن فوتبال یه پدیده قرن بیستمی بود که دورش تموم شد الان واقعن ورزش بی کلاس و رعیتی و کسل کننده ایه ولی نمیتونیم که جامعه رو یه دفعه جهش بدیم خوشمون بیاد یا نیاد الان فوتبال در یه جامعه ملتهب جوون مثل ایران فراتر از یه ورزشه و دقیقن برای همین تحلیل جامعه شناسی بهش میخوره و به عنوان یه ابزار میشه ازش بهره برد، الان اینجا نظراتو که میخونی دعوا سر بود و نبود و اولویت فوتبال نیست اگه بود که اصلن لازم نبود من و شما بحث کنیم و اینجا نظر بدیم!! متاسفانه ته حرف اینه که میگه من بابت روکم کنی و کم نیاوردن و لجبازی ارزشی برای یه دستاورد ملی و مطرح شدن در یک فستیوال جهانی قائل نیستم ترجیح میدم جاش بین خودمون با کل کل و فحاشی و حواشی سرگرم بمونیم به عبارت دیگه مبادا با تمرینات تیم ملی و کوتاه شدن لیگ دعوا و جنجال کم بیاد خوراک برای گذران اموراتمون قطع بشه.....پایینتر گفتم نظرات اکثرش سلبیه و فقط رد میکنن بدون اینکه نقشه راه مقبولشونو پیشنهاد بدن
۵
بابک
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۵:۵۶
کیروش دقیقا داره یاسین به گوش خر میخونه
یاسین در گوش بابک
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۱۵
چه فایده داره ؟ :)))))
آنتی شومن
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۴۳
این همه کارشناس و هوادار هم دارند تو گوش کیروش و کیروشی پورها یاسین میخونند! خخخخ
$$
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۴۷
همه ی این درد سرها زیر سر پرفسور یه درصدی. عینکی و حسوده که تحمل دیدن تیم ملی رو نداره.
حرف حساب
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۳
اتفاقا اول کیروش از ترس اینکه برانکو رو بیارن جاش افسار پاره کرد و نتی علنا به زبان اورد. درحالیکه برانک. قراداد داشت و اصلا هواداران پرسپولیس مایل نیستند برانکو بره! پس هوچی گری نکن عزیزم!
با چهارتا نمودار نمیتوان خود را با سواد نشون داد
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۱۳
با چهارتا نمودار کشیدن نمی‌خواد ادای علمی بودن در بیاری. من خودم فیزیولوژی ورزشی خوندم. اگه مدت زمان بازی مفید تو لیگ ما پایینه به خاطر اینه که اعلی حضرت کیروش سالی چند بار لیگ رو سکته میده.الان هفت سال هست که تعداد روزهای اردوی تیم ملی از تعداد روزهای باشگاهی بیشتر است. غیر در کشورهای عربی و شرق اسیر هم چنین است؟قطعا نه.
عامل دیگر پایین بودن مدت زمان بازی مفید سبک بازی است که اون هم به لطف اعلیحضرت کیروش است.تیم های ما به جز چند تاش بقیه اتوبوسی بازی میکنن.
و در پایان این چرندیاتی که گفتی در مورد تیم های استقلال شفر،سپاهان ، پارس جم جنوبی،پرسپولیس و پدیده صدق نمیکنه . امار پاس بالا و مالکیت توپ این تیم ها بیانگر کیفیتشون هست.
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۰۱
آخرین افتخارات ما هم دست بر قضا به دوران اعلی حضرت بر میگرده !!!!
قبل از هفت سال پیش ما نوک قله بودیم.
آخه چه جوری باید حرف زد که زیر سوادشما نباشه
در حد "پرسپولیسی واقعی حرف بزنیم"
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۳۲
به پرسپولیسی واقعی:
آخه تو حرف نزنی سنگین تره لا اقل کسی نمیفهمه کودنی. کدوم افتخار ؟ صعود به جام جهانی رو که داشتیم. یک مربی درست و حسابی (منظورم مایلی و قلعه و اینا نیست یک مربی متوسط خارجی)دیگه هم بود با پول کمتر و منت خیلی خیلی کمتر ما رو میبرد با جام جهانی. جام ملت ها رو چیکار کرد؟
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۴۴
امیدوارم بقیه ی خوانندگان این سایت اندازه ی تو عاقل نبوده باشند و منظور من از اعلی احضرت را گرفته باشند!!!!!!!
۶
حرف حساب
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۴۷
یکی از دلایل سطح پایین لیگ ما اینه که همین چند تا بازیکن نسبتا خوب هم با تحریک این آقا میرن لیگهای درجه سه اروپا مثل روسیه و یونان و بلژیک ذخیره میشن تا به تیم ملی دعوت بشن! اون وقت میگن چرا به کیروش میگید لمپن؟؟ این لمپنی نیست که بازیکنانی که یک فصل زیر فشار بدنسازی علمی برانکو و دستیاراش بودند بشن ناآماده اون وقت عزت الهی و دژآگه که حتی تیم نداره بشن آماده؟؟؟ "من خودم پرسپولیسی ام ولی ....!!"
نظر٣
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۲۱
عالي بود.ممنون.
۸
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۰۲
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۰۷
آنچه واضح است اینه که تو جام جهانی کسی از ما نمی ترسه اما وقتی نیمکت مارو ببینند یه کم شاید دست و پاشونو جمع کنند.

تنها دلخوشی ما هم فقط نیمکت ماست و سرمربی نامدارما که میخواد همه ی تجربه ی مربی گری اش را جلوی بزرگان دنیا به رخ بکشد.
این عطش به رخ کشیدن به درد ما می خورد و ما اگر کمکش کنیم شاید بتوانیم موی دماغ بزرگان شویم.

سود معنوی و مادی اش هم به همه می رسد.

حالا چرا فقط ما سرخها باید مخالف باشیم.
آنچه مسلم است سید جلال وطارمی شانس بالای فیکس بودن را دارندو بقیه باید تلاش کنند تا در معیت تیم قرار بگیرند در آنصورت پول خوبی هم به پرسپولیس می رسد.
برای رسیدن به این پول و اعزام شدن بقیه ی بازیکنان پرسپولیس بهتر است باشگاه همکاری بیشتری با تیم ملی داشته باشد و بازیکنانش بیشتر دراردوی تیم ملی و در دید سرمربی باشند .
بخدا سود حضور مداوم و ثابت هر پرسپولیسی بیشتر از خیلی از تقلاهای تبلیغاتی است.
اتفاقا جایی که باید به منافع باشگاه فکر کنیم درگیر کری های بیهوده شدیم و هم به امثال امیری و انصاری خیانت میکنیم و هم به باشگاه

فیفا پول خوبی به باشگاههایی که بازیکن در تیم ملی دارند میدهد.
رقابت فشرده و زمان اندک است.

۷۳
حال به هم زن شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۱
کلا شر و ور هات حال آدم رو بهم میزنه. نمیخواد شسته رفته حرف بزنی ادا با سوادا رو در بیاری .
مهندس هنوز نه نامه ای رسیده باشگاه و نه چیزی. هر وقت اومد و پرسپولیس خالفت کرد زر و زر کن. باشگاه هم به حرف من و تو نیست و به حرف برانکو و سود و ضررشه.
۱۷۲
پرسپولیس واقعی شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۷
چقدر عصبانی!
نه!
کلا حرفی که توش فحش نباشه نمی چسبه به آدم !ها!
نه تو که بد میگی شخصیتت معلوم میشه اینجا و نه من که سعی میکنم احترام یک سایت عمومی را نگه دارم
ولی حداقل سعی که میشه کرد نمیشه!؟

در ضمن این حرفا راجع به پول و اینا را همه ی سایتها زدند .
آخ که چه دردی داره وقتی امثال شماها خودتونو پرسپولیسی میدونین و مارو شر و ور گو
خودمون شمارو بار اوردیم دست خودمون درد نکنه
ولی
اگه جوونی
یه کم آروم باش
حداقل سعی کن سعی!
اونایی هم که چند سال پرسپولیس را بدبخت کرده بودند از جنس شماها بودند ، پرسپولیس را ملک شخصی و موروثی خودشون میدونستند و حاضر نبودند سر خوشبختی اش !!! با کسی شریک باشند.

پرسپولیس نام بزرگی است که لق لقه ی زبان شما شده و نمی دانید این گوهر گرانبها مالک شخصی ندارد.
۳
حرف حساب شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶، ۲۳:۰۲
راست میگه آقای پرسپولیسی واقعی منطقی!! حرفات بیشتر از اینکه بوی حمایت و منطق بده بوی حماقت میده! امثال تو نیمخوان بفهمند که کیروش برای رسیدن به خواسته های خودش داره به کل فوتبال ما لطمه میزنه! کیروش تو دنیا یه مربی تمام شده است استاد! اگر نبود به جز الجزایر و گابن و استرالیا و ایران یه مشتری درست و حسابی داشت دریغ از حتی از یه باشگاه نسبتا معتبر! این جام برای کیروش قمار برگشتن به سطح اول فوتبال دنیاست! اگر برنگشت پولشو گرفته به گفته خودش بازنشست میشه و میره با میلیونها دلار ما حالشو میکنه و اگر تونست با بریز و بپاش این اقتصاد درمانده و شانس اقبال بالا هنری بکنه تو جام جهانی، شاید دوباره پیشنهاد چشمگیری داشته باشه (منظورم چشمگیر مالی نیست!) به خاطر همینه که داره همه چی رو از لیگ گرفته تا پولهای مملکت رو صرف هدفش میکنه! این مرتیکه تو این هفت سال حتی یه دستار ایرانی رو کنار خودش تربیت نکرد! واقعا تعجب میکنم که شما این چیزها رو نمیبینید!!!

۴ ۴
حخخخخخ
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۱۵
خودزنی کردی کیرشی پور
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۲۵
اونی که باید میفهمید فهمید ؛ شما راحت باش
۵
سعید از خوزستان
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۳
کاری به بحث کیروش و تیم ملی ندارم کیروش خوبه یا بد ولی به نظر من شما از معدود کاربران پرسپولیسی خوش اخلاق و مودب این سایت هستید...

شما خودت رو ناراحت نکن برادر عزیز به هر حال اشتباه تایپی بوده ....
واقعا نمی فهمم این سایت نظرات رو چرا از لحاظ فنی یه بررسی در حد داشتن سواد اول دبستان نمیکنه بعد چاپ کنه....
مثلا در این سایت کلمه کودن احمق نفهم چرا تایید میشه؟؟؟؟
حتی پنج ماه پیش که تازه وارد این سایت شدم فحش به خانواده همدیگر رو تایید میکرد!!!!!

۵۰ روز پیش یک نظری رو در خبرگزاری فارس گذاشتم که به دلیل طولانی بودنش همون نظر رو هم در ای اسپورت بذارم که به اشتباه تمام صفحات و به همراه تمام نظرات کاربران فارس همون خبر و یک سری مطالب سیاسی بی ربط دیگه نمی دونم قیمت ماشین وارز وسکه در همون خبر ورزشی خبرگزاری فارس که هیچ ربطی به خبر نداشت رو در ای اسپورت ارسال کردم ....و کامنت رو هم ای اسپورت تایید کرد.....
نمیدونم اون کامنت رو دیدید یا نه ؟
واقعا سایت عجیب و غریبی هستش حالا یک کاربری اشتباه تایپی داشته باید ای اسپورت حتما اون کامنت رو تایید کنه؟؟؟؟؟؟؟
شاید بعضی از کامنت هام تند باشه ولی فحش یا ناسزا به کاربران پرسپولیسی این سایت نمی کنم.....
خدا وکیلی کامنت های بقیه سایت ها رو نگاه کن حداقل من که توی خبرگزاری فارس کامنت میگذارم ناسزا و توهین به کاربران در خبرگزاری فارس تایید نمی شود....
نمی دونم چرا این سایت این جوری هستش؟؟؟؟؟
آنتی شومن
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۴۸
ولی تو آقای مثلا واقعی هنوز نفهمیدی و نخواهی فهمید!
آنتی شومن واقعی اصل
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۰۲
به این میگن ماله کشی برای خواسته های کیروش! یاد رحیم پور ازغدی افتادم هر چی حکومت میگه این در اولین سخنرانی میاد و توجیهش میکنه! مزدور دقیقا به این افراد میگن!
آنتی شومن واقعی اصل اصل
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۰۰
حالا هی بیا اینجا و تربیت خانوادگیت رو به رخ همه بکش.سر آخر این دعوایی که چهار تا مثل تو هیزم کشش هستند بین کیروش و برانکو منجر.یه خط خوردن بازیکن های پرسپولیسلاز تیم مل
۳
آنتی شومن واقعی اصل اصل
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۰۲
حالا هی بیا اینجا و تربیت خانوادگیت رو به رخ همه بکش.سر آخر این دعوایی که چهار تا مثل تو هیزم کشش هستند بین کیروش و برانکو منجر.یه خط خوردن بازیکن های پرسپولیس از تیم ملی ایران میشه .و بجای بازیکن های پرسپولیس سایر بلزیکن های شایسته تیم ها جایگزین می شوند.شما هم.راحت.برید به امید خدا برای فتح الفتوح جام باشگاههای اسیا
آنتی شومن
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۶
شومن قلابی تو نگران خط خوردن بازیکنهای پرسپولیس نباش! هرچند از خداته از تیم خط بخورند ولی کسی جرات خط زدن بازیکنای قهرمان ایران رو نداره! مگه پرسپولیس تیم ته جدولی دسته سومی شماست اسکل جان؟؟؟
بابک پرسپولیسی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۱۲
این مطالبی که نویسنده نوشته صرفا یک سری مطلب علمی هست و نشان دهنده این نیست که کیروش قابلیت این روداره که درست ریکاوری می کنه. این مدت زمان هفت ساله نشون داده که کیروش نمیتونه این کار رو انجام بده.
۱ در جام جهانی قبلی بازیکن ها در بازی سوم خالی کردن و این نشان از عدم بدنسازی درست بود.
۲ در بازی جام ملت ها هم ایران در برابر عراق برتری بدنی نداشت و بعد از زدن هر گل توانایی نگه داشتن اونرو نداشت.
۳ هیچ شواهدی موجود نیست که در حال حاضر کیروش گروه ریکاوری قوی داشته باشه.یکی از اعضای گروهش سباستین هست که مجهول الهویه است.
۴ تجربه های قبلی کیروش در تیمهای دیگر عکس ادعای نویسنده در مورد توانایی کیروش در بدنسازی را نشان می دهد. مثال بارز آن مربیگری در رئال مادرید است که در پنج بازی اخر لالیگا هیچ بردی نداشت و جام را از دست داد.با این وضع قطعا کادر بدنسازی او در تیم ملی ضعیفتر از رئال است.
۵ بازی های پرسپولیس در باشگاه های اسیا البته بدون احتساب بازی یکی مانده به اخر در مقابل الهلال که اون هم ناشی از مسایل بیرون زمین بود، نشان می دهد پرسپولیس حتی در هوای نا متعارف عمان و امارات و حتی ده نفره بودن مشکل بدنی نداشت.
۶ در تیم استقلال بعد از امدن شفر پیشرفت بدنسازی تیم کاملا مشهود است. در بازی با سپاهان در اواخر نیمه دوم که سپاهان به استقلال فشار می اورد تیم استقلال بدون مشکل بدنی سریع بازی را از حمله به دفاع منتقل می‌کرد و این نشان از بدن های سرحال دارد.
۷عمده بازیکنان ملی پوش داخلی در این دو تیم هستند و بازی های دو تیم نشان می دهد شرایط بدنیشان خوب است. هر چند نویسنده طوری این مطلب را نوشته انگار این گزاره های علمی را کسی بجز کیروش نمی داند و حتی والوارده و زیدان مورینیو پپ از ان بیخبرند
ویلی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۳۵
1-جام قبلی فقر بازیکن داشتیم در حدی که امیرحسین صادقی فیکس بازی میکرد میانگین سنیمونم بالا بود، سندروم بازی سوم تیم ملی بیشتر روانیه که باید ذهنیت توانستنو القا کرد که کیروش زمان میخواد برای همین چیزا.... هونگ میونگ بو کاپیتان کره 2002 کتاب خاطراتش میگه قبل بازی با لهستان باورمون نمیشد میشه در جام جهانی سه امتیاز گرفت!!
2-اون بازیو قطعن میشد برد عیبمون عدم تمرکز بود که ویژگی جووناست اونجا امثال سردار، وریا و وحید امیری بدون هیچ سابقه بین المللی بازی میکردن مثل پورعلیگنجی که اونجوری پنالتی آماتوری داد به عراق
3- این دیگه به ما مربوط نیست که باب میل ما برنامه بریزه و کادر بیاره اگه قبولش داریم باید به کیروش اعتماد کنیم دیگه مسئولیت با خودشه وگرنه نمیشه مشروط نگهش داشت
4-خسته نشدید برای کوبیدن کیروش مدام اون رئال کهکشانیو سرکوفت زدید؟ 13 سال گذشته و کیروش پخته تر شده و خوشبختانه برای این مغلطه نظام مقدس یه بدل زده: ملاک حال افراده!! خیلی مربیا رو دم در رئالم راه نمیدن در هر صورت درسته اونجا ناموفق بود و براش زود بود مربیگری رئال ولی به قدری اعتبار داشت که بلافاصله برگشت وردست فرگوسن دیگه داستان چاقی و مصدومیت رونالدو و دخالتای پرزم که همه میدونیم
5-6 بازی با حریفای آسیایی رو که دغدغه بازیکنا خرید و قلیون بعد بازیه و لیگو که بازیکنا هیچ استرسی ندارنو با فشار عظمت جام جهانی و بازی با پرتغال و اسپانیا به فاصله پنج روز مقایسه میکنی؟!بحثم آمادگی روانیه که رو کارکرد فیزیکی اثر میذاره
7-.......!!!
۸
برای کیروشی پورها دلیل نیاور بی فایده است
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۵۲
حالا یه عده کیروشی پور میریزن اینجا میگن بازی با عراق ده نفره بودیم و داور فلان و داور چنان. ولی این عده خودشونو زدن به نفهمی که همین پرسپولیس هم 10 نفره و در شرایط آب و هوایی بدتر در مقابل الاهلی کم نیاورد. و بازی را برد. بعد اگه اینو بگی میگن برانکو یک درصدی از اهلال چهارتا خورد. آخه یکی نیست به اینا بگه اون بازی کلا شرایطش فرق میکرد و همون طور که متن بالا گفته مسائل بیشار حاشیه ای بود
به ویلی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۱۲
1-امیر حسین صادقی بازیکن خوبی بود اون موقع(البته چون مثال زدی مثال زدم).بعدشم دو ماه برا ایجاد ذهنیت کافیه .
2-اگر یازی 1-1 و یا حتی2-2 بود حرفت قبول. ولی نتیجه 3-3 اونهم در وقت اضافه قسمتیش بدنیه و صد البته عدم تمرکز هم به مسائل فیزیکی و قوای جسمانی بر میگرده.
3-ببین ساناک در استقلال از تیم معرفی نیومده و اصلا شاید تیم محلی باشه ولی ازوقتی اومده تغییر بدن استقلالی ها غیر قابل چشم پوشیه. ولی تو تیم ملی هیچ شاهدی وجود نداره از یک بدنسازی خوب. تیم هایی که تا الان چه در مقدماتی و چه در دوستانه باهاشون بازی کرده فشاری نیاورن به تیممون که بشه استنباط کرد بدنسازی خوب بوده. مثل اینه که تیم سیاه جامگان بره با تیم دسته سه و زیرگره بازی کنه و همه رو ببره و بگه بدنسازی ما خوبه. در مقابل روسیه که تازه دوستانه هم بود کاملا فاحش بود که 25 دقیقه آخر کم میاریم.
4-خیلی مسخره هست که از نظام مقدس انتقاد میکنی ولی حرفاشونو تکرار میکنی(این یعنی من هدف برام همه ). اما بحث اصلی من منظورم کل دوره ای که با رئال نیست منظورم مهمترین دوره در طول یک فصله. یعنی بازی های آخر فصل که روحیه و قدرت بدنی حرف اول رو میزنه. در ضمن فقط رئال نبوده. کیروش در هیچ تورنومنت فرسایشی خوب کار نکرده. مثل لیگ پرتقال که جام حذفی رو برده . در ژاپن هم همینطور. و کلا در هر جا بوده اخراج شده به جز کشور عزیز ما که این نشون دهنده ناشی گری و بی عرضگی فدراسیون هست.
5 و 6-این که میگی بازی های لیگ و آسیا هیچ استرسی نداره ناشی از عدم درک مناسبت از فوتباله. اتفاقا برای بیشتر فوتبالیست ها( من مثل تو ایدوئولژِ وارر حرف نمیزنم و نمیگم همشون میگم خیلی از فوتبالیستا) در ایران بازی مقابل تیم های بزرگ راحتتره چون توقعی ازشون نمیره ولی در بازی لیگ از اون ها توقع نتیجه گیری هست.
بعد از کل این حرفا نفس روش مطرح کردن درخواست مشکل داره. یعنی چی بیای تو یک برنامه تلویزیونی و در خواستت رو بگی . روش درست اقدام از طریق نامه نگاری یا لا اقل ملاقات حضوری با باشگاه بود.
بعدشم تا به صورت رسمی از فدراسیون درخواستی نیاد ،باشگاه ها هیچ کاری نمیکننن. تو تلوزیون حرف زدن و مردم را تهییج کردن روش شما جهادی هاست. روش عاقلانه صحبت رو در رو هست
ویلی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۲۹
1- وقتی شما برای پست حساس فول بک یه بازیکن 33 ساله که فقط 17 بازی ملی داشته و هرگز لژیونر نبوده 270 دقیقه بازی میدی یعنی فقر بازیکن....
2- اونجا تیم مشکل بدنی نداشت که اگه داشت ده نفره به 120 دقیقه نمیرسیدن مشکل اصلی عدم تمرکز جوونای صفرکیلومترمون بود و صدالبته بدبیاری فوتبالی
3- ندیدم بازیا رو نظری ندارم
4- مغلطه سطحی رو باید با مغلطه سطحی پاسخ داد این دیگه چه حرفیه که چون کیروش قبلن اخراج شده به درد نمیخوره خوب همه مربیا از جایی اخراج شدن که اومدن جای جدید! اینکه شما وقایع 13 سال پیش رئالو داری معیار قرار میدی واسه ماجرای امروز کیروش در ایران معادل همون مغلطه عوامه که اتفاقات روزو شبیه سازی تاریخی میکنن با صدر اسلام و صفین و جمل و کربلا که جوابش همونه که عرض کردم!! کیروش تو رختکن اون تیم رئال زبونش کوتاه بوده حتی مک منامان دستش میندازه چه برسه به زیدان و رائول......واصلن بحث تورنمنت فرسایشی مثل لیگ بیهودست ما میخوایم برای یه مقطع شش هفته ای بازیکنا به پیک فیزیکی و روانی برسن برای مقایسه بهتر عملکردش در 2010 مناسب بوده در گروه مرگ با ساحل عاج و برزیل پایاپای بازی کرد و جلوی اسپانیا دیگه محکوم بود به شکست، حتی اگه بازی بسته و دفاعی پرتغالو زیر سوال باشه ولی قطعن به ایران ایرادی وارد نیست بازیو ببنده جلوی اسپانیا....
5-6- قبول دارم زیاد تو جو فوتبال روز نیستم ولی خبرایی که میرسه نشونه عدم ظرفیت روانی بازیکناست که از قضا ستاره های لیگ قلمداد میشن به خصوص تاکید میکنم رو آمادگی روانی که اثر مستقیم داره روی عملکرد فیزیکی قطعن بازیکنای معدودی هستن که ذاتن مستحکم و خونسرد باشن (مثل باقری) اصلن یکی از محسنات کار کیروش همینه که بازیکنی مثل ترابیو کشف میکنه یا وحید امیری زمانی که کسی حواسش بهش نبود، در اینکه استرس بازی در جام جهانی به خصوص برای تیمی در سطح ایران غیر قابل مقایسست با بازیای باشگاهی بعید میدونم کسی شک داشته باشه خیلی از بزرگان بهش اذعان داشتن....
** قضیه شیوه مطرح کردنو این حرفا رو در جریانش نیستم ولی اینکه یه روز در هفته بازیکنا برن اردو خیلی عجیبه لابد یه جنگ روانی تازه راه انداخته امتیاز بگیره، قطعن خیلی از کاراش مقبول نیست ولی از طرفی همه میدونیم ممکلت با هوچی بازی جلو میره مجبوره به قول تو تهییج کنه مشت گره کنه جلوی مربی کره یا کنفرانس خبریش بگه من کوروشم ملت خرکیف بشن..... حتی سبک بازی دفاعیشم شخصن خوشم نمیاد ولی با همه کم و کاستیا الان دقیقن برای یه هدف بزرگ که شگفتی سازی در جام جهانی و رسیدن به فینال جام ملتهاست گزینه بهتری از اعتماد به کیروش به نظرم نمیرسه...اغلب نظرات مخالف سلبیه و فقط رد میکنن بدون اینکه نقشه راه مقبولشونو پیشنهاد بدن

و از همه جالب تر اینکه فرمودید "دو ماه برا ایجاد ذهنیت کافیه " میشه بیشتر توضیح بدی؟۵
آنتی شومن واقعی اصل
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۱۵
تنها راه حل این مشکل اینه که کیروش بازیکن های پرسپولیس رو از تیم ملی خط بزنه و فضا را برای بازیکنان شایسته تیم های دیگه مثل پارس و پیکان و.... باز کنه.دیگه برانکو.راحت میتونه بره فینال جام باشگاههای اسیا البته تو خواب
۵ ۱
حرف حساب
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۰
شتر در خواب بیند پنبه دانه ....!!!
پرسپولیس واقعی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۱۵
درحالی از لفظ کی روشی پور استفاده میکنند بعض دوستلن که خودشان روز روشن را انکارمیکنند.
با همان دلائلی که دیگران را کی روشی پور میخوانند خود را برحق می دانند.
در هیاهوی جام جهانی و در جاییکه هرکس باعشق ، پرچم کشورش را بر قلبش و بر صورتش حک میکند من نه پرسپولیسی می شناسم و یادم هست و نه استقلالی
نه برانکویی و نه شفر و نه علی کریمی و نه علی دایی
من حاضرم برای یک امتیاز از این جام جهانی و یا حتی یک خطر روی دزوازه ی پرتغال و اسپانیا همه ی عشق و انرژی ام را تقدیم تیم ملی کنم.
اگر کی روش و یا هر کس دیگری بتواند در روزهای برگزاری بزرگترین همایش غرور ملی ، باعث خوشحالی و سربلندی ام شود ، من به او تعظیم میکنم و دستش را هم می بوسم.
حالا هر اسمی بخواهید روی من بگذارید چه ارزشی دارد؟!
هملن طوری که به برانکوی دوهزارشش و ویرای نود و هشت و جلال طالبی بازی با امریکا افتخار میکنم و البته که حشمت مهاجرانی و ایویچ بزرگ

۸
قبله عالم
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۰۶
به نظر نویسنده متن به جز قبله عالم هیچکس در فوتبال ایران از ریکاوری و مسایل آمادگی جسمانی سر در نمیاره و هر کس هم مخالفت کنه نفهمه ، این مضمون تمامی مطالب این چند روز چاکران قبله عالم بوده، خواسته های غیر منطقی او به نابودی لیگ می انجامه ، پرسپولیس در 18 روز 5 بازی انجام میده آیا ببشتر از این باید تاوان بده، سال قبل مقدماتی جام جهانی بود ، امسال جام جهانی ، سال آینده جام ملتها ، آیا بهتر نیست برای کمک به پیشبرد اهداف قبله عالم کاملا لیگ را تعطیل کنیم اختیار فدارسیون که دست خودشه رئیس عوض میکنه دبیر کل جابه جا میکنه
حضرت کیروش
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۳۴
این طوری بگی درست تره:
به نظر نویسنده متن به جز قبله عالم هیچکس در فوتبال دنیا از ریکاوری و مسایل آمادگی جسمانی سر در نمیاره
***
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۲۰
تو علامه دهر هستی بنظرت برانکو باسواد تره یا رامون دیاز؟
۳
قبله عالم
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۲۲
به ***بی هویت
درد شما تیم ملی نیس عیار وطن پرستیتون قبلا معلوم شده؛اینوبی قراری شما ازون جایی شروع میشه که برانکو سه فصله اومده و با نتایجش جگر شمارو سورنده ، از کسب دومین قهرمانی پیاپی تا سه تا دربی ،حاضرید یک دست پا نداشته باشین و ده برابر پرسپولیس بهش پول بودین که سر مربی تیمتون بشه ، الان هم فکر میکنید زیاده خواهی های قبله عالم میتونه در کار برانکو خلل وارد که اونو از ایران فراری بده و ازش حمایت میکنید ولی کور خوندین ، ما مثل شما بی عرضه نیسیم که پشت سرمربیمون نباشیم یادتونه که کیروش چه بلایی سر قلعه نویی اورد بهترین مربی تون که هیچ کس جای اونو براتون پر نکرد از دست دادید از 4 تا مدعی پنجم شدین آسیا رو ازدست دادین تمامی ستاره هاتون نیم فصل ولتون کردن و ی سریام خودشونو به مصدومیت زدن ، ولی ما اشتباه شما رو تکرار نمیکنیم حالا هی کامنت بزار و تمسخر کن
امیر
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۹
بسیار عالی بود، کاش نگاه همه به این شکل به این شکل بود
۷
مهدی
يكشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۲
آقا درود بر شما... نکات بسیار جالب و علمی ای بود
واقعا لذت بردم
سطح لیگ ایران و نوع آماده سازی تیم ها بسیار بسیار ضعیفتر از حتی کشور های دیگه آسیایی هست چه برسه به سطح اسپانیا و پرتغال
اینکه ما راحت به جام جهانی صعود کردیم اصلا دلیل نمیشه که ما در جام جهانی هم خوب عمل کنیم. با برنامه کیروش میشه تا حد زیادی سطح بازیکنای داخلی رو افزایش داد که برای تیم ملی بسیار مهم خواهد بود
این برنامه کیروش فوق العاده هست و بدون ایجاد تعطیلی در لیگ خودش میتونه بازیکنان ملی رو ریکاوری کنه. این هوشمندانه ترین تصمیم هست و قطعا تاثیرش بیشتر از این هست که مثلا لیگ رو ده روز زودتر بخوایم تموم کنیم و بازیکنا رو آش و لاش تحویل کیروش بدیم
علیرضا
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۷
ممنون بابت مطلب خوب نویسنده مقاله. تحلیل فنی و کارشناسی جالب و آموزنده ای بود. همچنین درود به آی اسپورت که با وجود مخاطبان متعصب باشگاهی ( خود اینجانب هوادار پرسپولیسم، اما نه به معنای تحقیر تیم ملی کشورمان) این گونه مطالب روشنگرانه و عاقلانه را برای اذهان تابع اصل منطق و نه کری خوانی و هیجان های احساسی باشگاهی تشریح کرده است. امیدوارم همه عقلا به اندازه ای درک داشته باشند که خود برانکوی عزیز هم با این نوع طرفداری یک جانبه موافق نیست. امروز تیم ملی ایران باید در ویترین جام جهاین دستاوردهای فوتبالی ایران را با ستارگان مستعد جوانش به نمایش بگذارد و قطعا محتاج وجود هوادارانی مشوق هستند نه اعتماد به نفس ضایع کن! به نظر می رسد بیشتر کامنت گذاران این مطالب، ماموریت تخریب روحیه ملی پوشان و حتا جوانان جویای جلب نظر کادر فنی برای حضور در تیم ملی را بر عهده دارند!!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر