فهرست
گزارش: مربیان پرسپولیس گران‌تر از کی‌روش/ نیمکت 5 میلیاردی
گزارش: مربیان پرسپولیس گران‌تر از کی‌روش/ نیمکت 5 میلیاردی

گزارش: مربیان پرسپولیس گران‌تر از کی‌روش/ نیمکت 5 میلیاردی

آی اسپورت - سرخپوشان تهران این فصل 4 مدیرعامل و 3 سرمربی مختلف را تجربه کرده‌اند. رحیمی، منتقمی، سیاسی و نژادفلاح مدیران و دایی، درخشان و اخیرا هم برانکو مربیان پرسپولیس در لیگ چهاردهم بوده‌اند.

استفاده از سه سرمربی مختلف در یک فصل، باعث شده پرسپولیسی‌ها برای نیمکت‌شان در این فصل بیشتر از حقوق سالیانه کی‌روش هزینه کنند! هزینه‌ای که فعلا نتیجه‌ای جز قراردادن پرسپولیس در رتبه نهم و نتایج ضعیف مقابل تیم‌های صدر و قعر جدول نداشته است.

پیش از حضور برانکو، نیمکت پرسپولیس تا اینجای فصل بیش از 4 میلیارد برای مدیران این تیم هزینه داشته است. البته نیمی از این رقم متعلق به قرارداد عجیب و 2 میلیاردی علی دایی بود. سرمربی که به همراه کادرش، پس از اخراج تمام قرارداد این فصل خود را دریافت کردند. سناریویی که احتمالا برای درخشان و دستیارانش هم تکرار خواهد شد.


رقم قرارداد کادرفنی دایی و درخشان در لیگ چهاردهم


بعد از کنار رفتن و درخشان و همکارانش، حالا نوبت برانکوست که همراه دستیاران کرواتش به ایران سفر کند. رقم قرارداد برانکو با پرسپولیس، بین 750 هزار تا یک میلیون دلار تخمین زده شده که از این رقم نزدیک به 250 هزار دلار به این فصل مربوط می‌شود. سرخپوشان 450 میلیون هم بابت مالیات عقب افتاده او به اداره مالیات پرداخت می‌کنند. یعنی برانکو تا آخر همین فصل، حدود یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون هزینه روی دست پرسپولیس می‌گذارد. بدون احتساب رقم قرارداد دستیاران برانکو، همین حالا هم هزینه‌های این فصل نیمکت پرسپولیس از 5 میلیارد و دویست میلیون عبور می‌کند. رقمی به مراتب بیشتر از دستمزد یک میلیون و چهارصد هزار یورویی که کی‌روش از فدراسیون فوتبال می‌گیرد.

نیمکت بدترین پرسپولیس سال‌های اخیر، رکورددار گرانقیمت‌ترین نیمکت تاریخ لیگ برتر است. نیمکتی که بین سه سرمربی مختلف دست به دست شد و از همین حالا هیچ شانسی برای قهرمانی یا سهمیه آسیایی ندارد.

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-07 11:37:14
نظر دهید

۱ نظر
-
سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴، ۱۹:۵۴
افشین پیروانی رو جا انداختین دستیار دایی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر