فهرست
عابدزاده علیه کی‌روش: فردوسی‌پور نترس، فلانی سرمربی نمی‌شود!
عابدزاده علیه کی‌روش: فردوسی‌پور نترس، فلانی سرمربی نمی‌شود!

عابدزاده علیه کی‌روش: فردوسی‌پور نترس، فلانی سرمربی نمی‌شود!

احمدرضا عابدزاده به یکی از مخالفان بزرگ کارلوس کی‌روش تبدیل شده است و تأکید می‌کند این مربی یک سخنور حرفه‌ای است و می‌تواند با قراردادن کلمات تأثیرگذار کنار هم بسیاری از مردم را با خود همسو کند! گفت‌وگوی او با روزنامه خبرورزشی را می خوانید.

صبح دیروز رفته بودی فدراسیون، دلیلش چه بود؟

رفتم پاسپورت پسرم امیر را بگیرم.

مگر خودشان پاسپورت را به بازیکنان پس نمی‌دهند؟

مارگزیده از ریسمان سیاه و سفید می‌ترسد (خنده) نگران بودم پاسپورت گم شود.

شنیدیم سراغ علیرضا اسدی دبیر جدید فدراسیون را گرفته‌ای؟

دم در شنیدم دکتر اسدی شده دبیر فدراسیون و همان جا گفتم این آدم می‌تواند فدراسیون را درست کند.

این قدر قبولش داری؟

از 30 سال قبل او را می‌شناسم. زمان شادروان دهداری به تیم ملی دعوت شد و حدود 3 ماه هم‌اتاقی‌ام بود. پزشک است، پزشک درست و حسابی نه از این دکتر قلابی‌ها و جعلی‌های تابلو! از همان موقع که بازیکن تیم ملی بود، بچه‌ها می‌گفتند علیرضا آدم حسابی است اهل شوخی، دروغ و زیر و رو کشیدن هم نبود.

اما در حال حاضر مخالفان زیادی دارد.

به چه علت؟

جدال با کارلوس کِِی‌روش...

با کی‌روش شراکت نداشته که بخواهد به هم بخورد. من هم مخالف کروش هستم آیا با او مشکلی دارم یا حقم را پایمال کرده است؟ معتقدم کروش پول بیت‌المال را گرفته و کاری انجام نداده. از همه طلبکار است و بدتر اینکه خودش را بالاتر از دیگران می‌داند.

چطور به این نتیجه رسیده‌ای؟

آدمی که فقط امر و نهی می‌کند، نظرات خودش را درست می‌داند و مدام حرف از خواستن و نخواستن می‌زند، آدمی که با اطلاع از موقعیت سست خود به مقامات تراز اول کشور تسلیت می‌گوید، دنبال زرنگ بازی است. قبلاً میروسلاو بلاژویچ پرچم ما را تکان می‌داد و می‌گفت ایران را کشورش می‌داند، خب الان هم کروش بلد است چگونه دل مردم را به دست بیاورد در حالی که اولویتش پول است. بابت پولی که می‌گیرد، وقت و انرژی نمی‌گذارد. سالی 3 ماه هم در ایران نیست. 9 ماه را به بهانه‌های مختلف از فدراسیون پول می‌گیرد و جهانگردی می‌کند. تعیین می‌کند لیگ 16 تیمی و جام حذفی لغو شود. تکلیف می‌کند اردوی تیم ملی در پرتغال و آفریقای جنوبی برگزار شود بعد هم می‌بینیم اقوامش به استقبالش می‌روند. چرا باید اردوی آماده‌سازی تیم ملی در این 2 کشور برگزار شود که کارلوس دوست و فامیل دارد؟

مردم بابت این انتقادات از تو دلخور می‌شوند.

بعید می‌دانم مردم از دست من ناراحت شوند. من عابدزاده‌ام و سال‌ها برای این مردم زحمت کشیدم و اگر من درباره تیم ملی صحبت نکنم چه کسی صحبت کند؟ البته شاید هم برخی خیلی ناراحت شوند چون از کروش برای خودشان یک آدم فرازمینی ساخته‌اند ولی می‌دانند من احمدرضا عابدزاده همیشه جانم را هم برای موفقیت تیم ملی ایران و خوشحال شدن مردم گذاشته‌ام. آیا یک خارجی حاضر است یک ماه حقوقش را ببخشد ولی من افتخار می‌کنم 2 زانویم را برای تیم ملی گذاشته‌ام و هنوز هم با درد رویش حرکت می‌کنم. مردم می‌دانند من الان شرایط سرمربیگری تیم ملی ندارم که چشمم دنبال جای کروش باشد، با خودش هم کوچکترین خصومتی ندارم از اینکه می‌بینم با سیاه‌بازی هم بیشترین پول را گرفته هم فوتبال ما را رنج می‌دهد، صدایم درآمده است من برای کار به آمریکا می‌روم که درآمد بیشتری دارد و همه قربان صدقه‌ام می‌روند، درست مثل کروش که بیشترین پول را از ایران درمی‌آورد و خیلی‌ها قربان صدقه‌اش می‌رود اما یک تفاوت با هم داریم من در آمریکا از صبح تا شب با عشق به کار فوتبال می‌پردازم و جناب کروش چند روز قبل از بازی می‌آید، چند حرف قلمبه می‌زند و بعد از بازی می‌رود اگر ناکام بماند می‌گوید بدون تخم‌مرغ چگونه املت درست کنم و اگر برنده شود می‌گوید بهترین برنامه‌ها را داشتیم.

زمانی که مسابقه نیست هم چند ضرب‌المثل دیگر از شیر و آهو تحویل رسانه‌‌ها می‌دهد! امروزه به خاطر سخنوری این آدم خیلی‌ها در فوتبال ایران مقابل هم قرار گرفته‌اند. کروش بین مردم فوتبالدوست ایران تخم دشمنی و تفرقه کاشته و خیلی‌ها را به جان هم انداخته است. خیلی‌ها با کلمات رکیک در حمایت از این سخنور به دیگران حمله‌ور شده‌اند. دستاورد این آدم برای فوتبال ایران دشمنی بود و عناد... تا کی به خاطر یک چشم‌آبی می‌خواهیم به یکدیگر حمله کنیم این مسائل قلب مرا به رنج آورده است. شاید خیلی از مردم متوجه این حرف نشوند اما می‌خواهم از قول من به کروش بگویید در خلوت خودت پیش وجدانت چه احساسی داری وقتی می‌بینی هزاران هموطن و آدم معصوم به خاطر زبان‌بازی و سیاه‌بازی تو این چنین به جان یکدیگر افتاده‌اند و به همدیگر بی‌احترامی می‌کنند. تو ورزش صلح و دوستی را به ورزش جنگ و دشمنی تبدیل کرده‌ای. آیا این حرف من اشتباه است که سر کروش دعوا راه افتاده؟

البته این دعوا بیشتر بر سر پیشرفت فوتبال است تا یک فرد!

مسبب این اتفاقات کیست؟ کروش خواسته یا ناخواسته جو ورزش ایران را ملتهب کرده است به ده‌ها نفر انواع حرف‌ها را زده و تا یک نفر شهامت پیدا کرده و به او گفته از نتایج کسب شده راضی نیستیم، طوری شلوغ‌بازی راه انداخته که انگار قتل صورت گرفته است. اسدی بازیکن تیم ملی بوده و دکتر است و بنده با او فامیل نیستم. نیازی هم به ایشان نداشته و ندارم و به لطف پروردگار در این فوتبال عابدزاده هستم و با تکیه بر جایگاه خودم صادقانه به مردم ایران می‌گویم به خاطر کروش به یکدیگر بی‌احترامی نکنید. او روزی 20 میلیون تومان دارد پول می‌گیرد. این پول‌ها از هزینه میلیونی حضورش در تهران یا مسافرت‌هایش به خارج است که به دوش بیت‌المال مانده است. اگر بابت پولی که حتی در زمان مرخصی‌هایش می‌گرفت کار می‌کرد دلم نمی‌سوخت. با این پول مربیان بسیار بهتر و شاخص‌تری را می‌توان استخدام کرد. فدراسیون فوتبال باید به مردم قول بدهد یک مربی خارجی تراز اول می‌آورد و بعد کارلوس را مرخص کنند برود دنبال تیم جدید... او اگر نصف همین را در کشور دیگری می‌گرفت پایش را تهران نمی‌گذاشت. گول خبرسازی رسانه‌ها را درباره پیشنهاداتش نخورید. باور بفرمایید این فرد لیاقت این مردم خونگرم و این فوتبال را ندارد. کروش طوری این فوتبال را به هم ریخته و مردم را به جان هم انداخته است که چند سال طول می‌کشد بتوان صلح برقرار کرد و مردم را آشتی داد.

دلت خیلی پر است...

چرا ناراحت نباشم وقتی می‌بینم همه به جان هم افتاده‌اند. وقتی می‌بینم یک چشم‌آبی چگونه آدم‌ها را با هم به جنگ واداشته است. او برای ماندن هر کاری می‌کند، با نصف همین دستمزد هم می‌ماند و جواب پس می‌دهد ولی این قدر مسئولان ورزش و فدراسیون به او امتیاز دادند که فکر می‌کند باید برای نفس کشیدن هم از او اجازه گرفت. حالا هم یکی مثل دکتر اسدی پیدا شده و از او توضیح خواسته، ابرو کج می‌کند، ناز می‌کند و تهدید می‌کند. خودش می‌داند اسدی راست گفته و از شنیدن حقیقت برافروخته شده است. خواهش می‌کنم به خاطر این موضوع مردم ایران، هموطنان عزیزم که از صمیم قلب دوست‌شان دارم به جان هم نیفتند. آقای فردوسی‌‌پور هم خیالش راحت باشد. فلانی و بهمانی سرمربی تیم ملی نخواهند شد. مربی بعدی خارجی و بهتر از کی‌روش است.

  ۹  
آی اسپورت
2015-04-07 11:34:16
نظر دهید

۹ نظر
majid
سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴، ۱۲:۱۴
اگر ایشان اهل تحلیل مسائل بود لااقل در مسئولیتهای خودش موفق میشد.ببینید سر پرسپولیس چه بلائی آوردند .
رضا کرمی
سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴، ۱۴:۲۷
کیروش بیشتر دلاله تا سرمربی.ما با اکبر میثاقیان همون نتایج و همون سطح فنی رو داریم که با کیروش داشتیم
علی
سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴، ۱۵:۴۱
رضا کرمی شما هیچ تحلیلی از فوتبال نداری و بهتر سکوت کنی
اشکان
سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴، ۱۵:۴۷
عابدزاده نادان. بعد از اون اوردوزی که چند سال پیش کرد، رسما دیونه شده
امیر
سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴، ۱۵:۴۸
اقای رضا کرمی. کاش برای حرفات سند رو کنی و اینقدر حرف مفت نزنی
شایان
سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴، ۱۸:۴۷
:|
:)
سه شنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۴، ۲۱:۲۵
یه راهن دادن بهت شوت شدی بیرون

جایی هم برا مربی گری نداری و ادم میزنی

کیروش بد!! تو راس میگی تو خوب ، کو کار نامه ت و

تیمت؟؟

دیگه دوران بازیگریت خوب بود قرار نیس چرت و پرت

بگی
روزگار نلخ
چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴، ۱۴:۰۵
جناب عابدزاده
محبوب منی، ولی در مخالفت با کیروش حرف نزن چون خیلییییییییی . . . پیش ما محبوبه.حرفاتو نخوندم که ازت متنفر نشم.
مرتضی زینلی
جمعه ۲۱ فروردین ۱۳۹۴، ۲۳:۱۸
خاک بر سرکسیکه سرمایه ملیش را به یک خارجی بفروشد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر