فهرست
عکس تاریخی: بهترین خاطره فوتبال ایران از برانکو
عکس تاریخی: بهترین خاطره فوتبال ایران از برانکو

عکس تاریخی: بهترین خاطره فوتبال ایران از برانکو

آی اسپورت- چهل و شش دقیقه بعد از سوت آغاز مسابقه، حسین کعبی با سرعت بالا و دریبل های دوطرفه اش، دوایت ناصر را کلافه کرده است. ناصر برای چندمین بار در جریان مسابقه، روی کعبی خطا می کند و یک کارت زرد را به جان می خرد. توپ، از نزدیکی های نقطه کرنر با ضربه فریدون زندی روی دروازه ارسال می شود. دایی و هاشمیان گارد گرفته اند اما این محمد نصرتی است که با پرشی بلند روی سر مدافع حریف، ضربه سر را می زند و ... 

بهترین خاطره فوتبال ایران از برانکو، بدون تردید به روز بازی با بحرین برمی گردد. روزی که ایران موفق شد به جام جهانی 2006 آلمان صعود کند. صعود به جام جهانی با برانکو، بی دردسرترین صعود تاریخ ایران به این تورنمنت بوده است. این تیم ابتدا در گروه تیم های قطر، اردن و لائوس، 15 امتیاز گرفت و به عنوان صدرنشین راهی دور بعد شد. در این دور و بعد از تساوی بی گل در منامه، ایران موفق شد ژاپن را شکست بدهد و بعد 6 امتیاز در دو مسابقه از کره شمالی بگیرد و در نهایت با پیروزی برابر بحرین در آزادی پیش چشم های رئیس جمهورِ وقت، راهی جام جهانی شود.

این مسابقه، یکی از آخرین دیدارهای برانکو در ورزشگه آزادی نیز بود. ورزشگاهی که به زودی بار دیگر میزبان آقای جنتلمن خواهد شد.

     
آی اسپورت
2015-04-07 12:59:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر