فهرست
7 بازیکن برای 6 پست: سودوکوی سخت کارلتو در مادرید
7 بازیکن برای 6 پست: سودوکوی سخت کارلتو در مادرید

7 بازیکن برای 6 پست: سودوکوی سخت کارلتو در مادرید

آی‌اسپورت: کارلو میکلانجلو آنچلوتی یک مشکل دارد. یک مشکل مطبوع برای برخی و مشکلی آزاردهنده برای دیگران. او در خط میانی و حمله شش پست دارد و هفت ستاره در دسترس اوست: خامس رودریگس، لوکا مودریچ، تونی کروس، ایسکو، گرت بیل، کریم بنزما و کریستیانو رونالدو. چهار ماه بود که چنین وضعیتی پیش نیامده بود. آخرین بار در بازی با رایووایکانو بود که آنچلوتی تصمیم گرفت ایسکو را روی نیمکت بنشاند. محکومیت بازیکن سابق مالاگا طولی نکشید و او خیلی زود به ترکیب اصلی برگشت چون مودریچ در همراهی با تیم ملی کرواسی آسیب دید.

فصل گذشته هم در قسمت مهمی از فصل این اتفاق رخ داد. به یاد بیاورید، هنگامی که آنخل دی‌ماریا خواست باشگاه را ترک کند مصدومیت سامی خدیرا جایگاهی در ترکیب اصلی به او بخشید. هرچه که باشد مصدومیت ها آنچلوتی را از کار سخت انتخاب معاف کرده. او دوباره چنین مشکلی پیدا کرده درست در زمانی که قهرمانی و آینده او روی نیمکت رئال تعیین می شود.

بعد از آنکه در 10 اکتبر بیل خودش را مصدوم کرد، مادرید فقط یک بازی،‌ برد یک-5 برابر رایووایکانو، داشته که کلکسیون هافبک‌ها و مهاجمانش را در ترکیب می دیده. قبل از آن، تیم 11 مسابقه داشت که با 8 برد، یک تساوی و دو باخت مقابل اتلتیکو همراه بود و یک چیز واضح بود: ایسکو در هشت بازی تعویض شده بود.

در نبود بیل، آنچلوتی توانست ایسکو را به کار بگیرد و بدون مودریچ، او بازیساز تیم ملی اسپانیا در خط میانی قرار داد تا او مشهور‌ترین بازیکن در میان هواداران شود. بازی‌های او باعث شد جایگاهش در تیم از سوی کارلتو «غیرقابل مذاکره» توصیف شود بعد از آنکه لقب «غیرقابل تغییر» را به BBC داده بود و از کروس هم بیش از حد کار کشیده شد. این سودوکو خودش را پیچیده کرد، خوشبختانه هنر دیپلماسی بیشتر از تهدید و خشونت به نرمی و انعطاف احتیاج دارد.

رئال 22 برد متوالی به دست آورد اگرچه در برخی آنها در ماه دسامبر که مودریچ مصدوم و غایب بود، کمبودهایی مشاهده شد. البته آن کمبودها مانع از پیروزی بر تیم‌های نه چندان بزرگ و به دست آوردن قهرمانی جام جهانی باشگاه‌ها نشد. بعد از آن در سال 2015، روند نزولی آغاز شد، در مستایا شکست خوردند، از کوپادل ری حذف شدند، در کالدرون باخت بدی را تجربه کردند و در نوکمپ بازی نه چندان مقتدرانه‌ای را به نمایش گذاشت.

آخرین بازی به هر حال خاطره خوبی داشت: مودریچ نظم را به تیم برگرداند و با خامس تیم به برتری رسید.

دوراهی. این یک پانوراما برای آنچلوتی است که 9 بازی در لالیگا در پیش دارد و چهار تا تا فینال لیگ قهرمانان. اگر ایسکو را نیمکت نشین کند جادوی خودش را از کار انداخته و خودزنی کرده(تنها کروس بیش از او توانسته توپ بگیرد)؛ از طرف دیگر عاقلانه به نظر نمی رسد که از کنار شادابی و همه کاره بودن خامس به آسانی بگذرد. برای عبور از این بحران شاید سیستم مورد علاقه آنچلوتی یعنی 2-4-4 راه حل خوبی باشد. در وضعیت کنونی 31.9 درصد خوانندگان آاس در نظرسنجی خود به نیمکت نشینی بیل رای  داده‌اند بازیکنی که فلورنتینو پرس از او در مقابل روزنامه نگاران حمایت کرد.

     
آی اسپورت
2015-04-07 16:11:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر