فهرست
مالکیت بی فایده بارسا، ضد حملات برق آسای سوسیه داد!
مالکیت بی فایده بارسا، ضد حملات برق آسای سوسیه داد!

مالکیت بی فایده بارسا، ضد حملات برق آسای سوسیه داد!

آی اسپورت- بارسلونا با شکست در هفته بیست و پنجم لالیگای اسپانیا، صدر جدول را به رئال مادرید سپرد.
تنها چند روز پس از نمایش خیره کننده آبی اناری ها در اتحاد و پیروزی مقتدرانه بر من سیتی، بارسلونا در نمایشی پر انتقاد مغلوب تیم رده پنجمی سوسیه داد شد. آنها در حالی در این بازی متحمل شکست 1-3 شدند که در نیمه دوم و به خصوص نیم ساعت پایانی تیمی خسته به نظر می رسیدند. البته جراردو مارتینو با استراحت دادن تعداد زیادی از نفرات اصلی تیمش برابر سیتی قصد داشت جلوی این خستگی را بگیرد غافل از آنکه خستگی بازیکنانش درون زمین اتفاق افتاد.
مالکیت بی فایده
میراث تیکی تاکای گواردیولا در بارسلونا بی شک به خطر افتاده است. کاتالان ها با مارتینو هرچند می توانند تا حدودی آمار مالکیت توپشان را حفظ کنند و همچنان در این زمینه برتری نسبی نسبت به رقبا داشته باشند اما نکته قابل اهمیت در نوع بازی بارسای مارتینو میزان حفظ توپ بالای این تیم در میانه میدان و پاس های عرضی بی فایده در طول مدت زمان بازی است. همین مساله باعث شده تا شادابی بازیکنان این تیم گرفته شود و درون زمین خسته به نظر برسند. البته در دیدار برابر سوسیه داد، لو دادن های بسیار زیاد توپ در مرکز میدان به واسطه غیبت همزمان (چابی و فابرگاس) نیز عامل دیگری بود تا دفاع کند بارسا روی سرعت ضد حملات ویرانگر میزبان به شدت آسیب پذیر باشد. بارسا در نمایشی ضعیف بازهم مالکیت 67 درصد در مقابل 33 درصدی را رقم زد اما هیچ وقت نتوانست از آن برای سلطه بر حریف استفاده کند.
اشتباهات محاسباتی تاتا
علاوه بر این اشتباه محاسباتی سرمربی آرژانتینی بارسا سبب شده بود تا حضور توام بوسکتس و سونگ عملاً یکی از آنها را (سونگ) به طور کامل از جریان بازی محو کند. سونگ که به هیچ عنوان نتوانسته در بارسا جا بیافتد وقتی به تنهایی در زمین قرار می گیرد چندان در جریان بازی نیست چرا که نتوانسته آن بازیکنی باشد که در آرسنال بود، چه برسد به آنکه در کنار بوسکتس با ظرح وظایفی تازه به میدان برود. بازیکن کامرونی را می توان روی هر سه گل خورده بارسا برابر سوسیه داد مقصر قلمداد کرد، هرچند سهم مارتینو بسیار بیشتر از این بازیکن باشد.
قرار ندادن هافبک بازیساز در ترکیب اصلی بارسلونا که اساس فلسفه بارسا را زیر سوال می برد، جایگزین کردن نفرات با ویژگی حفظ توپ پائین تر در مقایسه با بازیکنان اصلی در چند مورد (بارترا به جای ماسکرانو و ...) و همچنین تعویض های بی اثر از جمله اشتباهاتی بود که حتی مارتینو را مجبور کرد تا در پایان بازی به آنها اعتراف کند.
 ضد حملات برق آسا
آمار مالکیت توپ گول زننده است. تیم برتر میدان در ورزشگاه آنوئتا سفید و آبی های ایالت باسک بودند. آنها با وجود در اختیار داشتن نصف مدت زمانی که بارسایی ها توپ را در اختیار داشتند فرصت های گلزنی به مراتب بیشتری روی دروازه والدز به وجود آوردند.
سرعت ضد حملات تیم تحت هدایت آراساته برق آسا بود. آنها روی گل دوم با تنها سه ضربه از پشت محوطه جریمه خودی به دروازه بارسا رسیدند و آن را با گریزمان فرو ریختند. ضمن آنکه سوسیه داد در این دیدار 16 ضربه به سمت دروازه رقیب قدرتمند خود داشت که 4 تا بیشتر از بارسا بود! آنها حتی توسط ولا یک ضربه را به تیر دروازه میهمان کوبیدند تا پیروزیشان پر رنگ تر از این نشود، در حالی که استحقاقشان بیشتر از اینها بود!
نقش مهاجم مکزیکی 24 ساله و گریزمان فرانسوی 22 ساله در رقم زدن این برد درخشان بسیار زیاد بود. ضد حملات دو نفره آنها بی نظیر بود. شاید بتوان اینگونه گفت که این دو نفر مالکیت توپ بارسا را به سخره گرفته بودند و اشکالات فلسفه بازی آنها را به راحتی نمایان کردند!
     
آی اسپورت
2014-02-23 23:47:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر