فهرست
گزارش آماری : تاکتیک جدید بارسا؛ کاشته و سر!
گزارش آماری : تاکتیک جدید بارسا؛ کاشته و سر!

گزارش آماری : تاکتیک جدید بارسا؛ کاشته و سر!

آی اسپورت- بازی با سلتاویگو ثابت کرد نیمار برخلاف چند هفته قبل روندی نزولی را پی گرفته است.

او 18 توپ لو داد؛ یعنی میانگین هر 5 دقیقه یک توپ و درست در شب کم فروغ مثلث خط حمله، بازهم یک ضربه آزاد، آبی و اناری ها را نجات داد تا پیکان انتقادات به سمت صدرنشین تیزشود.

 نیمار از زمانی که با اجازه باشگاه برای جشن تولد خواهرش به برزیل رفت، نشانی از گذشته ندارد؛ نشان به آن نشان که از بازی 15 فوریه مقابل لوانته تاکنون گلی نزده است. یک نمایش قابل انتقاد دیگر از بازیکن سانتوس، خیلی ها را عصبانی کرده.

 در واقع گل متیو در«بالادیوس» یازدهمین گل این فصل بارسا از طریق ضربات آزاد بود.پیکه با زدن  4 گل از این طریق همراه مسی که 2 بار با ضربه آزاد مستقیم به گل رسیده در صدر فرصت طلب ترین بازیکنان بارسا در استفاده  از این نوع ضربات قرار دارد.اگر بخواهیم این آمار را مقابل دستاوردهای تیم تحت هدایت مارتینو قرار دهیم به نتایج جالبی می‌رسیم. تیم فصل قبل قبل بارسا 3گل از مجموع تتها 5 گلش از طریق ضربات آزاد را به شکل مستقیم به ثمر رساند و و تنها 2 بار به  کمک  کرنر دروازه رقبا را گشود.

 به هرحال استراتژی جدید، این فصل 9 امتیاز در بازی های عمدتا دشوار را برای بارسا به ارمغان آورده است. به طور مثال 2 گل اخیر متیو و ضربه ثانیه های پایانی بوسکتس مقابل والنسیا در مستایا، 9 امتیاز حیاتی را به صدرنشین فصل جاری هدیه کرد.

 از طرفی با اضافه شدن متیو و سوارس به راکیتیچ، قدرت بارسلونا در سرزنی افزایش یافته و آن ها با 10 بار گلزنی از طریق ضربات سر، پس از اتلتیکو مادرید(23)، رئال مادرید(17) و سویا(12) در رده چهارم سرزن‌ترین تیم های فصل جاری لالیگا قرار دارند.

     
آی اسپورت
2015-04-07 19:29:13
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر