فهرست
نکته روز : بنزما، گلزنی و گل سازی در سایه
نکته روز : بنزما، گلزنی و گل سازی در سایه

نکته روز : بنزما، گلزنی و گل سازی در سایه

آی اسپورت- کریم بنزما نمی‌تواند گل نزدن در لباس یک مهاجم را بپذیرد. اگر روند فعلی ادامه یابد، دنیای فوتبال و باشگاه رئال مادرید در روزهای بازنشستگی او از بازیکنی یاد خواهد کرد که استیل و شیوه بازی خیلی خوبی داشت  وبا وجود قرار داشتن درسایه نام ها به اندازه توانایی هایش، گل زد.

به هرحال اولین زوج رونالدو در خط حمله رئال مادرید هر چند به طورکامل زیر سایه نام سنگین اعجوبه پرتغالی روزگار می‌گذراند اما آمار از قبراق بودنش حکایت می‌کند. زدن 2 گل به گرانادا، باعث شد او با 22 گل، رکورد زدن حداقل 20 گل درهریک از 5 فصل اخیر را با قدرت بیشتری یادآوری کند.

 کریم اگر به روند فعلی ادامه دهد، قطعا در پایان فصل گل هایی بیشتر از بهترین فصل دوران بازی اش در رئال مادرید(32 گل در دومین فصل مربیگری مورینیو در  برنابئو) رقم خواهد زد. کریم در 7 فصل از 8 فصل اخیر،حداقل 20 گل در یک فصل زده؛ درحالی که به شکل میانگین هر فصل 22 گل برای تیم فعلی اش زده است.زدن 134 گل در 6 فصل حضور در رئال از عهده هر مهاجمی برنمی‌آید.

 فارغ از آمار گلزنی، بنزما در گلسازی هم نقش موثری دارد. مهاجمی با خصوصیات او،الزامی به بازیسازی ندارد و اصولا سبک بازی اش برای این کار تعریف نشده اما کریم علاوه بر 134 گل زده، 85 بار هم هم‌تیمی‌هایش را به گل رسانده است.

 

     
آی اسپورت
2015-04-07 20:39:14
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر