فهرست
نتیجه تازه فکری؛ بازی با ۴مدافع کناری!
نتیجه تازه فکری؛ بازی با ۴مدافع کناری!

نتیجه تازه فکری؛ بازی با ۴مدافع کناری!

باختن در هفته دوم لیگ، آن هم مقابل فولاد و در اهواز، نتیجه‌ای نبود که استقلال را وارد بحران کند. به شرطی که آن‌ها بلافاصله، با بردن ماشین سازی به روند عادی‌شان برمی‌گشتند. محمود فکری هم برای جبران نتیجه بازی قبل، چند تغییر در ترکیب تیمش ایجاد کرد که مهمترین‌شان، استفاده از دو مدافع کناری، در خط هافبک بود.

استقلال در بازی با مس و فولاد، با دو هافبک دفاعی و دو هافبک هجومی بازی کرد. ریگی و فرشید باقری هافبک‌های دفاعی استقلال بودند و رضاوند و فرشید اسماعیلی، به عنوان هافبک هجومی به میدان رفتند. امروز فکری، هر دو فرشید تیمش را از ترکیب کنار گذاشت. ریگی و رضاوند در ترکیب اصلی ماندند و به جای فرشید باقری و فرشید اسماعیلی، موسوی و میلیچ در دو سمت خط هافبک به میدان رفتند.

استقلال در بازی با ماشین، عملا با ۴مدافع کناری بازی می‌کرد. وریا غفوری و محمد نادری، دفاع راست و چپ استقلال بودند. موسوی دیگر مدافع راست استقلال جلوتر از وریا در سمت راست خط هافبک بود و میلیچ، سمت چپ جلوتر از نادری بازی می‌کرد. سبک بازی که حداقل در نتیجه‌گیری، جواب داد و اتفاقا گل استقلال هم با ضربه کاشته مستقیم میلیچ به دست آمد. البته تعداد موقعیت‌های استقلال تا قبل از گل میلیج، نسبتا کم تعداد بودند.

فکری با این تغییرات، نشان داد خیلی تمایلی به تغییرات زیاد در سیستم تیمش ندارد اما با جابجایی مهره‌ها، می‌تواند کاملا سبک بازی این تیم را عوض کند. با توجه به فشردگی مسابقات این فصل لیگ برتر، شاید همین تغییرات بتواند برگ برنده استقلال باشد. تیمی که مهره‌های خوبی در زمین و روی نیمکت دارد که دست مربی تیم را، برای اجرای برنامه‌هایش باز گذاشته‌اند.

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-11-27 14:43:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
فرهاد
جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹، ۲۰:۱۴
4 دفاع کناری نه چهار بازیکن کناری
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر