فهرست
نورنبرگ، نیم فصل بدون برد، 5 بازی چهار برد!
نورنبرگ، نیم فصل بدون برد، 5 بازی چهار برد!

نورنبرگ، نیم فصل بدون برد، 5 بازی چهار برد!

آی اسپورت- بوندسلیگای آلمان فصل 14-2013 وضعیت متفاوتی را پشت سر می گذارد. بردهای پیاپی بایرن گواردیولا و شکست ناپذیری این تیم، رقابت در صدر بوندسلیگای آلمان را بی معنی کرده و از همین حالا، بدون کمترین شکی می توان اف سی هالیوود را قهرمان پنجاه و یکمین دوره این رقابت ها دانست، اما اوضاع قعر جدول کاملاً خلاف آن چیزی است که در صدر می گذرد.
حضور تیم های با سابقه ای چون هامبورگ، اشتوتگارت و وردربرمن که هر کدام سابقه قهرمانی بوندسلیگا را نیز دارند در انتهای جدول رده بندی اوضاع جدول را به گونه ای درآورده که اگر دنبال جذابیت در بوندسلیگا هستید، باید به نیمه دوم آن بروید. اوضاع بسیار متفاوت و پیچیده انتهای جدول، پیش بینی تیم های سقوط کننده (به استثنا برانشوایگ) را تقریباً غیر ممکن نموده است.
هنوز 12 هفته از رقابت ها باقی است که با قهرمان دانستن بایرن، جدال تنگاتنگ فانوس به دستان بوندسلیگا در فصل جاری، توانسته جذابیت های آن را حفظ نماید! نتایج تیم های پائین جدولی هم این هفته ها جالب توجه است. هامبورگ با تغیر سرمربی این هفته سه گل به بورسیا دورتمندی زد که در چند روز آینده در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان باید میزبان زنیت باشد. اشتوتگارت، دیگر تیم با سابقه ته جدول، با شکست برابر هرتا هفتمین باخت پیاپی اش را تجربه کرد.
جالب ترین تیم بین همه شانس های سقوط اما تیم دیگری است. تیم متحول شده نیم فصل دوم یعنی نورنبرگ در حالی که نیم فصل اول رقابت ها را بدون کسب حتی یک پیروزی به پایان رساند، پس از تعطیلات نیم فصل، از 5 بازی خود موفق به کسب 4 پیروزی شده است. این در حالی است که تنها شکست آنها، در دربی ایالت باواریا و مقابل بایرن بی رقیب رقم خورده است.
تیم 113 ساله آلمانی همچنین با کسب 11 تساوی، در این زمینه با اختلافی نزدیک دو برابر از نزدیکترین رقیبش (هوفن هایم با 8 تساوی) رکوردار است.
گلباران مقابل هامبورگ آن هم در خانه با دریافت 5 گل از تیمی که خودش با 51 گل خورده با اقتدار بدترین خط دفاعی فصل 14-13 بوندسلیگا را از آن خود کرده نیز از دیگر اتفاقات عجیبی است که نورنبرگ در این فصل رقم زده است. پس از آن دیدار همه فکر می کردند این نتیجه هامبورگ را از بحران خارج خواهد کرد، غافل از آنکه کار فان مارویک (سرمربی هلندی هامبورگ) به اخراج رسید ولی تیمی که در تمام نیم فصل اول بر سر جایگاه آخری با برانشوایگ رقابت می کرد با یک هلندی دیگر به نام وربیک حالا از منطقه سقوط خارج شده است.
قهرمان بوندسلیگای پنجم (فصل 68-67) که در دهه 1920 میلادی قدرت بلامنازع فوتبال آلمان بود از این دست نتایج عجیب در تاریخ باشگاه کم ندارد. آنها در فصلی که مدافع عنوان قهرمانی بودند از بوندسلیگای یک سقوط کردند تا به واسطه همین تزلزل دیگر هیچ گاه نتوانند رقیب قدرتمندی برای دشمن دیرینه شان یعنی بایرن باشند تا جایی که آقایی در فوتبال آلمان برای آنها تبدیل به یک افسانه (لقب تیم نورنبرگ) شده است و حتی هواداران این تیم در حال حاضر آرزویی جز بقای تیمشان در بوندسلیگای یک ندارند و می خواهند پس از آخرین سقوطشان به دسته پائین تر در فصل 08-2007 همچنان به بقایشان در سطح اول فوتبال کشور ادامه دهند، تا شاید آینده تیم آنها را دوباره به تیمی باشکوه بدل کند، همان طور که به این لقب (با شکوه) می بالند.
نورنبرگ این هفته در ورزشگاه خانگی خود، فرانکن اشتادیون در حالی توانست تیم ته جدولی برانشوایگ را دو بر یک شکست دهد و به چهارمین پیروزی اش در 5 هفته نیم فصل دوم دست یابد که با اخراج پر نیلسون مدافع سوئدی مجبور بود یک ساعت از زمان بازی را ده نفره مبارزه کند، آن هم با وجودی که با یک گل از رقیب عقب افتاده بود.  

وربیک با گلزنی های درمیچ سوئیسی مهاجم 21 ساله خود که تا بدینجا با 11 گل زده پنجمین گلزن برتر بوندسلیگاست توانسته ابهت فرانکنیایی ها را به آنها بازگرداند و این تیم را به ماندن در لیگ امیدوار کند و حتی نورنبرگ را از جهنم پلی آف دور نگه دارد

     
آی اسپورت
2014-02-24 00:57:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر