فهرست
آنـدو: استقلال با من هم از ملوان چهار گل خورده بود
آنـدو: استقلال با من هم از ملوان چهار گل خورده بود

آنـدو: استقلال با من هم از ملوان چهار گل خورده بود

آی اسپورت- استقلال در انزلی شکست سنگینی را متحما شد که خیلی ها علت شکست را غیبت اندو تیموریان، هافبک جنگنده‌ی آبی پوشان می دانستند. البته خود آندو به هیچ وجه این قضیه را قبول ندارد. با خود آندو در این باره صحبت کردیم که در زیر می توانید بخوانید:


شکست سنگین استقلال در انزلی با غیبت تو چقدر ارتباط دارد؟

 من ارتباطی نمی‌بینم.

خط میانی استقلال در این بازی بسیار ضعیف کار کرد به طوری که نه توانست در ایجاد موقعیت‌های گل موفق باشد و نه مقابل حملات ملوان بایستد.

 در فوتبال این اتفاقات رخ می‌دهد. وقتی روزت نباشد می‌بازی. من هم بودم همین نتیجه رقم می‌خورد.

در این فصل اما یکی از خوب‌های استقلال بودی. شاید حتی بهترین بازیکن لیگ برتر. حضورت در ترکیب استقلال می‌توانست از شدت این شکست بکاهد؛ این‌طور نیست؟

 مگر یادتان نیست فصل یازدهم استقلال چهار گل از ملوان خورد؟ آن روز من در ترکیب استقلال بودم. به خاطر همین است که می‌گویم اگر من بودم هم ممکن بود ببازیم. شاید حتی این باخت سنگین‌تر هم می‌شد.

به طور کلی با بازی در انزلی مشکل دارید و این مربوط به نسل امروز نیست. در گذشته هم استقلال نتایج بدی را در انزلی رقم می‌زد. هواداران استقلال هنوز یادشان نرفته در فصل اول لیگ برتر چه اتفاقاتی در انزلی رخ داد و استقلال از قهرمانی بازماند. حالا هم شاید همان اتفاقات برای شما رقم بخورد.

 بازی در انزلی سخت است. آنجا هوای خاصی دارد که با شش‌های ما سازگار نیست. از طرفی وقتی زمین‌شان لغزنده می‌شود دیگر نمی‌شود درست توپ را کنترل کرد. اگر بازی را یک بار دیگر ببینید متوجه می‌شوید که بازیکنان ما اصلا نمی‌توانستند توپ را کنترل کنند یا چند متر جلو ببرند اما با اینکه می‌گویید ممکن است همان اتفاقی که در اولین دوره لیگ برتر برای استقلال رخ داد، این بار هم تکرار شود اصلا موافق نیستم.

به آینده تیمت در لیگ خوشبینی؟

 بله، دلیلی برای بدبینی نمی‌بینم. 3 بازی باقی مانده و اگر بتوانیم در این بازی‌ها 3 امتیاز را بگیریم قهرمان می‌شویم. استقلال نیاز به یک شوک داشت که ما آن شوک را در بازی با ملوان خوردیم. مطمئنا نتیجه‌ای که در انزلی رقم خورد در بازی‌های آینده تکرار نمی‌شود.

حتی در اهواز که قرار است در هفته ماقبل آخر مقابل فولاد قرار بگیرید؟

 به شما قول می‌دهم استقلال در اهواز جشن قهرمانی می‌گیرد. درست مثل فصل قبل که در اهواز قهرمان شدیم این بار هم در اهواز قهرمان می‌شویم. من برای همه رقبا احترام قایلم اما هفتم فروردین در تهران با نفت بازی داریم که قطعا آن بازی را می‌بریم و بازی بعد هم که با فولاد است مطمئن باشید درآن بازی هم به برتری می‌رسیم. استقلال یک تیم با تجربه است و نباید به خاطر یک باخت این طوری از آن ناامید شد. ما بازیکنان بزرگی داریم که می‌توانند در روزهای سخت به تیم کمک کنند.

اما در انزلی نتیجه‌ای رقم خورد که هیچ کس انتظارش را نداشت. حداقل اگر مساوی می‌کردید امید بیشتری بود.

 همین الان هم این امیدواری هست. ما تیم دوم جدول هستیم و به این کاری نداریم که مثلا پرسپولیس مقابل صبای قم چه نتیجه‌ای می‌گیرد. به خودمان نگاه می‌کنیم و حریفان‌مان. ما 3 فینال پیش رو داریم که باید همه این فینال‌ها را ببریم. کار سختی نیست. در تیم ملی که بودیم 3بازی بسیار سخت را پشت‌سر گذاشتیم و حالا هم مثل همان بازی‌ها سعی می‌کنیم 3 بازی آخر را با پیروزی پشت‌سر بگذاریم. استقلال توانایی‌اش را دارد و شک نکنید که این فصل هم قهرمان می‌شود. باخت به ملوان یک حادثه بود که تکرار نمی‌شود.

لیگ نزدیک به 30 روز تعطیل است و در این میان شما به جز حضور در بازی‌های ملی باید در لیگ قهرمانان آسیا هم بازی کنید. استقلال تا پایان اسفند ماه 3 بازی در لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت.

 بازی‌های سختی است اما استقلال شروع محکمی در لیگ قهرمانان آسیا دارد. خسرو برگشته و تیم ما از لحاظ تاکتیکی بهتر خواهد شد. ما به دلیل درگیری با بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا آماده‌تر از دیگر تیم‌ها به لیگ بر می‌گردیم. تیم‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا نیستند به اعتقاد من در این مدت به خاطر نداشتن بازی رسمی با مشکل مواجه می‌شوند.

حضور تماشاگران در بازی‌های آتی تا چه اندازه می‌تواند به افزایش روحیه شما یاری رساند؟

 تماشاگران همیشه برای ما یک وزنه محسوب می‌شوند. مدتی است که من ورزشگاه‌ها را پر از تماشاگر نمی‌بینم که دلایل بسیاری دارد اما استقلال با تماشاگرانش زنده است و من می‌دانم اگر آنها به ورزشگاه نمی‌آیند از خانه‌های خود بازی‌های ما را پیگیری می‌کنند. البته حضور آنها در ورزشگاه بیشتر به ما کمک می‌کند. امیدوارم در لیگ قهرمانان آسیا تماشاگران بیشتری را در ورزشگاه ببینیم.

 

 

     
آی اسپورت
2014-02-24 01:34:37
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر