فهرست
برای مهندس ایمان مبعلی؛ تو هنوز دیوید بکامی!
برای مهندس ایمان مبعلی؛ تو هنوز دیوید بکامی!

برای مهندس ایمان مبعلی؛ تو هنوز دیوید بکامی!

آی اسپورت- شماره 23 بکز در مادرید را پشت پیراهن فولادی اش چاپ کرده بود و با همان زاویه 45 درجه، با همان یک دست روی کمر و با اجرای مو به مو حرکات ستاره انگلیسی، ضربات ایستگاهی را به سمت دروازه می فرستاد. ایمان درست شبیه الگوی فوتبالی اش، هیچوقت پنالتی زن خوبی نشد. هر دوی آن ها عادت داشتند پنالتی ها را بالا بگیرند و این چندین بار برای هر دوی شان گران تمام شد. بکام با آن پنالتی بد، پرتغالی ها را به دور بعد فرستاد و ایمان در مسابقه فراموش نشدنی تیم برانکو با چین، تیر را تور دید.

در پایان چند فصل خوب در مادرید، بکام رئال را ترک کرد تا به فانتزی آمریکایی اضافه شود و ایمان، از فوتبال ایران رفت تا در آغوش آرامش و زندگی لاکچری برای یک مشت تیم «ال» دار بازی کند. بسیاری از ستاره های هم نسل مبعلی، تصمیمی مشابه او گرفتند و فوتبال شان خیلی زود در مسیر نابودی قرار گرفت اما ایمان به جای آنکه در تله اضافه وزن و تنبلی و پول گیر کند، با استقلال به ایران برگشت و بعد از بازی در چند تیم دیگر، باشگاه رویایی اش را پیدا کرد، نفت تهران.

پسرِ تمام نشدنی ایذه، در 33 سالگی هنوز در میانه میدان آقایی می کند. آقای مهندس با پرنسیب پاس ها و پرستیژ سانترها، بازیکنان الشباب را به خانه می فرستد و با آن کرنر تماشایی دقایق پایانی، مهره جوان تیمش را به اولین گل آسیایی می رساند. او هنوز همان ایمانی است که می شناختیم. همان هافبکی که در نبرد سال 2003 با اردن، برای قفل مسابقه کلید شد و 9 سال بعد، دروازه عراق در جام ملت های آسیا را با یک ایستگاهی از راه دور باز کرد.

در اولین ثانیه های بعد از گل سوم نفت به الشباب، احتمالا خیلی ها دوست داشتند مثل منصوریان خوش شانس باشند و فرصت در آغوش کشیدن ایمان را پیدا کنند و این گل را با او جشن بگیرند. با او که هنوز هم دیوید بکام فوتبال ماست. در سال هایی که از نسخه اورجینال بکز، تنها یک چهره تبلیغاتی باقی مانده است.

محمدحسین عباسی/ آی اسپورت

     
آی اسپورت
2015-04-08 10:49:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر