فهرست
دیسلایک روز؛ می‌خواستید کی‌روش را مومیایی کنید؟
دیسلایک روز؛ می‌خواستید کی‌روش را مومیایی کنید؟

دیسلایک روز؛ می‌خواستید کی‌روش را مومیایی کنید؟

آی اسپورت - تیم بی‌حال و بی‌خیال مارک ویلموتس آنقدر بد، شلخته و بی‌هویت بازی می‌کند که مطلقا جای دفاع نگذاشته است. سرمربی محترم بلژیکی هم که اصلا آفتابی نمی‌شوند تا از محضرشان استفاده کنیم و لااقل جواب بعضی سوالات‌مان را بگیریم. قبلا از مربی پروازی گله‌مند بودیم، حالا گیر مربی فراری افتاده‌ایم؛ چشم فدراسیون پنج ستاره روشن! این وسط اما چیزی که نمی‌شود درکش کرد، ضجه زدن‌های جهت‌دار برخی رفقا با کلیدواژه «کارلوس کی‌روش» است؛ اینکه مثلا قدر آن الماس درخشان، آن گوهر نایاب را ندانستیم و گرفتار وضع فلاکت‌بار امروز شدیم. دوستان فاز عجیبی گرفته‌اند که مطابق آن انگار هر یک خط انتقاد از کارلوس، جنایت علیه بشریت بوده و همان انتقادها موجب سقوط تیم ملی شده است. یعنی حتی اگر از پورسانت‌های نامشروع، تندخویی‌های بی‌جهت و «بامدادگیت» هم نوشته باشیم، به کیان مملکت خیانت کرده‌ایم و در رقم خوردن وضع فعلی سهیم هستیم؛ یک طوری که انگار منتقدان کی‌روش، ویلموتس را با شل‌ترین قرارداد تاریخ سر کار آورده‌اند و باید پاسخگو باشند. از این خنده‌دارتر هم ممکن است؟

کاری به این نداریم که نقد کی‌روش نباید و نمی‌تواند به معنای تایید ویلموتس باشد، به این هم کاری نداریم که لااقل تا امروز وضع کارلوس در کلمبیا اصلا بهتر از همتای بلژیکی‌اش در ایران نبوده است؛ فقط از حامیان فلسفه مضحک «کی‌روش را مفت از دست دادیم» یک سوال ساده داریم؛ اینکه تا کی و چه زمانی قرار بود او سرمربی تیم ملی ایران باقی بماند؟ نکند بنا بود دور از جانش، استاد تا لحظه مرگ در کشورمان باشد و همین‌جا هم دفن شود؟ کارلوس هشت سال در ایران کار کرد که برای تیم ملی ما یک رکورد بی‌نظیر و در معادلات مدرن دنیای فوتبال هم اتفاقی کم‌نظیر بوده است. این ماه‌های آخر هم برایش از کلمبیا آفر آمد و او مطابق انتظار، پیشنهاد یکی از ده تیم برتر رنکینگ را پذیرفت و رفت. رفت به جایی که پولش را هم راحت‌تر و بدون بامبول می‌توانست بگیرد. کی‌روش برای پذیرفتن این پیشنهاد آنقدر عجله داشت که حتی قبل از جام ملتهای آسیا با کلمبیایی‌ها به توافق نهایی و قطعی رسید. این وسط منتقدان چه باید می‌کردند؟ جلوی در آپارتمانش تحصن می‌کردند که تو را به خدا بعد از هشت سال کار، هشتاد سال دیگر هم در تیم ملی بمان؟ بعد اگر ما می‌خواستیم، او قبول می‌کرد و دست رد به سینه کلمبیا می‌زد؟ البته که همه می‌دانند ریشه خیلی از این نقدها، متلک‌ها و تسویه‌حساب‌های مغرضانه جای دیگری است...

بانک ورزش

۱۲ ۸  
آی اسپورت
2019-11-16 01:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
کیروش بهترین مربی تاریخ ایران
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۶:۵۸
بانک ورزش و موضع همیشگیش در مقابل کیروش؛
کینه ای،بی انصاف،پرمدعا!
ما که سردبیر بی ادب شما را میشناسیم که از هیچ تلاشی برای زدن کیروش جلوگیری نکرد،چرا فکر میکنید حافظه نداریم؟
۴
بابک66
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۰۳
همین شما و امثال جواد خایه بانی اینقد گ وه خوری کردی زمان کیروش و جنگ برانکو کیروش رو راه انداختین تا دست نشانده های قدرت هردو رو فراری بدن بره و حالا با تز روشن فکری گ وه خوری میکنید باز...دیگه فعلا خفه شید تا 8 سال دیگه که برای حضور تو جام جهانی بین اعراب باز دست و پا میزنیم
۴
غلام
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۲۲
خفه شو کسکش.
۳
غلام
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۲۵
کیروش و مومایی نکردیم ولی ویلموتسو میکنیم تو کون تو
۵
سیروس
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۰۹:۴۴
بی خایه اسمت رو بگو! جرات نداری بگی غلط کردم، حداقل یک معذرت خواهی بکن بابت روزهائی که رو اعصاب مردم با بیسوادی و بی اطلاعی ات از فوتبال رژه رفتی! مسئله کی روش نیست، موضوع بیسوادی و پر ادعا بودن امثال توئی ست که این مطلب را نوشته ای و هنوز هم نمیخواهی به گوه خوری ات اعتراف کنی!
۳
حرف حساب
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۰۱
هرچقدر هم بگی دوست من تو کله پوک این احمقها نمیره! البته برخی هم میفهمند ولی به خاطر عقده های شخصی خودشون رو به نفهمی زدند!
۳
عاشق لنگ
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۱:۳۳
چطور شما لنگی ها می خواستید تا ابد برانکو مربی تون باشه. اون وقت کی روش تا کی میخواست مربی ما باشه؟!
خفه شید بهتره
۴
مهدی ک
شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۱۱
در پاسخ استاد معظم و بزرگواری که این متن را به رشته تحریر درآورده اند ولی جسارت این را نداشته اند که نام خودشان را پای مطلب بنویسند . حضرت استاد ، کاملا مسلم است که کی روش نمی توانست تا پایان عمر به عنوان سرمربی تیم ملی ایران فعالیت کند ولی موضوع اصلا این نیست که چرا او را از دست دادیم ، مسئله اصلی رفتاری است که در ماههای آخر کار با او و تیم ملی ایران انجام شد و بی برنامه گی که در فوتبال و کل ورزش ایران حاکم است. چه بسا اگر کی روش با رفتاری محترمانه و معقولانه و براساس یک برنامه ریزی دوراندیشانه از تیم جدا می شد و یک مربی کارکشته دیگر هدایت تیم را به دست می گرفت بسیاری از این ناراحتی های یک سال گذشته هواداران ایجاد نمی شد . ایراد از جایی است که برخی به اصطلاح پیشکسوتان و در کنار آن جمعی از خبرنگاران و ورزشی نویسان (یقین دارم جنابعالی نیز از جمله ی همین نویسندگان بودید ) و در کنار همه ی آنها برانکو با ذهن و روح هوادار بازی کردند و چنان اوضاع را وارونه و متشنج کردند و به گونه ای جلوه دادند که انگار اگر کس دیگری غیر از کی روش سرمربی تیم شود ، ایران نه تنها می تواند به سادگی قهرمان آسیا شود بلکه افق های جهانی نیز کاملا در دسترسش خواهد بود . مسئله این است که زمین و زمان بسیج شدند تا کی روش را از ایران خارج کنند بدون آنکه به آینده فکر کنند و بدون آنکه جایگزینی مناسب داشته باشند . واقعیت را مهدی تاج در یکی از مصاحبه های سال گذشته خود گفت ، او اذعان کرد که کی روش فقط سرمربی نبود بلکه یک پکیج بود چرا که کی روش خود بازی تدارکاتی جور می کرد ، کی روش خود برنامه ریزی می کرد ، کی روش ماهیانه سه روز بازیکنان را در آکادمی تیم ملی جمع می کرد ، کی روش بر اسپانسر و زمین تمرین وتدارکات تیم نظارت می کرد و دهها کار دیگر . دلیل اینکه همچنان از کی روش صحبت می شود به این جهت است که او جور تمام مشکلات فوتبال ایران را می کشید و یک تنه یک وزارت ورزش بود ، پس اگر کسی مشابه او سراغ دارید بگویید و بیاورید تا دیگر از کی روش چیزی نگوییم .
درنهایت اما امروز ، این هوادار دل شکسته و مغبون چیزی جز یک تصمیم شجاعانه را نمی پسندد . اخراج سریع ویلموتس و جایگزینی یک مربی کارکشته و دلسوز بجای وی تا دیر نشده و البته برنامه ریزی و آینده نگری که البته بعید است .عزت زیاد .
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر