فهرست
بارسای با مسی را هرگز دست‌کم نگیرید
بارسای با مسی را هرگز دست‌کم نگیرید

بارسای با مسی را هرگز دست‌کم نگیرید

آی اسپورت- نتیجه سمبلیک بود، بارسلونا توانست 3 بر صفر یوونتوس را شکست دهد، آن هم در اولین بازی لیگ قهرمانان بعد از این که در دوره قبل توسط تورینی‌ها حذف شده بودند. آبی و اناری‌ها بازگشته‌اند و تا زمانی که لیونل مسی در ترکیب باشد، این تیم همیشه شانس دارد.

بعد از شکست مقابل یووه این صحبت بیشتر شنیده می‌‎‎شد که مسی هرگز نتوانسته به بوفون گل بزند، اما ستاره آرژانتینی در دو دیدار رفت و برگشت مقابل رئال در سوپرکاپ اسپانیا که بارسا با نتیجه مجموع 5 بر یک شکست خورد هم گلی نزد.

آن شکست لعنتی تلخی تابستان را برای بارسلونا بیشتر کرد، مخصوصا که نیمار هم با آن شرایط از باشگاه جدا شده بود و بارسا هم در جذب کوتینیو و دی ماریا ناکام مانده بود. به همه این‌ها تمدید نکردن قرارداد مسی و اینیستا را هم اضافه کنید. این طور بود که وضعیت تیم واقعا هواداران را نگران کرده بود و همین موضوع باعث شد که علیه بارتومئو، رئیس باشگاه، رای هم جمع کنند.

درون زمین اما از بعد از سوپرکاپ اوضاع به طرز عجیبی برای بارسا خوب پیش رفت. زیر نظر  سرمربی جدید، ارنستو والورده، بارسا 3 بازی اول در لیگ را برد، مقابل بتیس، آلاوس و اسپانیول. در این بازی‌ها این تیم 9 گل زد و هیچ گلی نخورد.

و عثمانه دمبله که کار را با برد 5 بر صفر مقابل اسپانیول آغاز کرده بود، برای اولین بار در دیدار مقابل یوونتوس که کیلینی، لیختشتینر، کوادرادو، خدیرا، مارکیزیو و ماندژوکیچ را نداشت، در ترکیب اصلی قرار گرفته بود.

او در نیمه اول درخشید و نفوذهایی هم داشت که البته خیلی از آن‌ها توسط مدافعان یووه خنثی شد و راه به جایی نبرد. بازیکن 20 ساله گاهی اوقات هم کار را خراب می‌کرد و به نظر نیاز به کمی زمان دارد تا در تیم هماهنگ شود.

البته که او در گل اول مسی نقشی داشت. او با مسی بازی ترکیبی انجام داد و بعد از یک و دوی مسی و سوارس دروازه حریف باز شد. گلی که مسی زد غیر قابل مهار بود و در واقع از هیچ یک گل ساخته بود.

در حالی که تنها 20 دقیقه تا پایان بازی مانده بود مسی این بار از مرکز حمله کرد و مدافعان را مغلوب کرد و توانست گلی زیبا به بوفون بزند. او در این بازی واقعا تفاوت‌ها را رقم زد و این کار را به سبک همیشگی خودش هم کرد.

البته نباید این را فراموش کنیم که یوونتوس چندین بازیکن کلیدی‌‎اش را نداشت و بعد از مدتی مشخص می‎شود که چندی پیش در فینال این مسابقات بازی می‌کرد چقدر می‌تواند در این دوره موفق باشد. این که آن‌ها لئوناردو بونوچی را دیگر ندارند و او را به میلان فروخته‌اند هم مطمئنا می‌تواند روی عملکردشان تاثیر داشته باشد.

اما بارسا هنوز لئو مسی را دارد و به نظر او به خوبی با تاکتیک‌ها و سیستم والورده هماهنگ شده است. او آماده به نظر می‌رسد تا تیمش را در سخت‌ترین بازی‌ها هم هدایت و رهبری کند. با وجود تابستان شوکه کننده برای بارسایی‌ها، هرگز نباید آبی و اناری‌ها را نادیده و دست کم گرفت، مخصوصا زمانی که مسی در این سطح باشد.

 

۱۳ ۱  
آی اسپورت
2017-09-13 15:19:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
بهنام
چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۰۴
داداش اشتباه داری میزنی مسی تک گل بارسا رو تو سوپر کاپ ب ریال زد از روی نقطه پنالتی درستش کن ابرو ببردی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر