فهرست
قطع همکاری آل اشپورت با فدراسیون؛ دیگر تعهدی به ایران نداریم!
قطع همکاری آل اشپورت با فدراسیون؛ دیگر تعهدی به ایران نداریم!

قطع همکاری آل اشپورت با فدراسیون؛ دیگر تعهدی به ایران نداریم!

آی اسپورت - صحبت‌های اخیر جواد نکونام حسابی اسپانسر لباس تیم ملی را عصبانی کرده است.

در روزهای گذشته و با بالا گرفتن بحث جدایی کارلوس کی‌روش، بازیکنان زیادی در حمایت از او درباره کمبود امکانات در فوتبال ایران حرف زدند. بحثی که باعث شد باز هم پای لباس‌ها و توپ‌های بی کیفیت آل اشپورت وسط کشیده شود. صحبت‌های جواد نکونام و سکوت کفاشیان در برنامه 90، نقطه اوج این ماجرا بود. حالا آل اشپورت در اعتراض به صحبت‌های نکونام، نامه‌ای رسمی به کفاشیان زده و از قطع همکاری با فدراسیون و سازمان لیگ خبر داده است.متن نامه شرکت آل اشپورت به فدراسیون فوتبال ایران

نامه خطاب به

آقای کفاشیان، رئیس محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تهران – ایران

رونوشت به : آقای علیرضا اسدی، دبیر محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

تهران – ایران

رونوشت 2: آقای مهدی تاج، رئیس سازمان لیگ برتر ایران، فدراسیون جمهوری اسلامی ایران

 

حضور محترم آقای کفاشیان/آقای مهدی تاج/آقای رضا اسدی

موضوع: زمان قرارداد بین آل‌اشپورت و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و سازمان لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران

ضمن عرض سلام حضور شما عزیزان باعث تاسف است که نامه مذکور را خدمت شما ارسال می‌کنیم.

در سال‌های اخیر و در همکاری مشترک‌مان با فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و سازمان لیگ برتر، همواره تلاش کردیم، تمام خواسته‌های فدراسیون فوتبال ایران و لیگ برتر را پذیرفته و در شکلی گسترده و بدون در نظر گرفتن هیچ منفعت و ملاحظه  مالی، آن خواسته‌ها را برآورده کنیم.

در هر حال با توجه به انجام و تحقق این خواسته‌‌ها، با مجموعه‌ای از موارد منفی،در شکل و قالب تاثیرات منفی اجتماعی، تبلیغات سو بازیکنان و مربیان زیر نظر فدراسیون و لیگ که همچنان علیه کمپانی ما وجود دارد، ما همچنان در کنار فدراسیون و لیگ برپایه علاقه و تعصب به تیم ملی ایران و لیگ ایران ماندیم. حتی همین حالا آماج اختلافاتی که توسط برخی ارکان درونی فدراسیون و لیگ در مسیر انتقاد و برحذر داشتن از کمپانی ما و محصولات واقع شدیم. کسانی که تلاش‌هایی از قبل برنامه‌ریزی شده‌ای داشته‌اند.

در ارتباط با‌ آخرین سری از حرکت‌ها، مخالفت و هجمه‌ها ، علیه آل‌‌اشپورت، خواستیم اقدامی فوری انجام شود. زیرا شخص آقای کفاشیان کاملا در جریان هستند. فدراسیون مسئول و موظف بوده از عرضه محصولات غیرمجاز در جمهوری اسلامی ایران با نام و آرم آل‌اشپورت جلوگیری کند و محصولات مجاز و اصلی را براساس آنچه به طور شفاف در متن قرارداد آل‌ اشپورت و فدراسیون آمده را به تیم ملی عرضه کند.

اما  امروز به جای این که از توافقات فی‌مابین قدردانی شود، با آثار ناشی از اظهارات کاپیتان تیم ملی مواجه می شویم. آقای نکونام علیه کیفیت محصولات ما صحبت کرده است. در حالی‌که این فدراسیون است که مجاز به ایراد از محصولات تولیدی با آرم و لوگو آل‌اشپورت در داخل یا خارج از ایران است که عنوان کند این محصولات کیفیت نازلی دارند.براساس همین فدراسیون نیز در قبال محصولاتی تقلبی از آل‌‌اشپورت بابت کیفیت نازل آن پاسخگو است.

در حالی‌که آقای نکونام در برنامه تلویزیونی مورخ 17 فروردین 1394 علیه آل‌اشپورت و محصولاتش صحبت کرد، در حضور آقای کفاشیان ذکر کرد 30 درصد علت شکست فوتبال در ایران به خاطر توپ‌های آل‌اشپورت بوده است، این اظهارات ما را به اوج تحمل همکاری با فدراسیون و فوتبال ایران رساند.

در حالی‌که آقای کفاشیان در آن برنامه حضور داشتند، ایشان هیچ حمایت و دفاع از آل‌اشپورت نکردند آن هم در شرایطی که در یک محفل عمومی این اظهارات بیان شد.

در حالی‌که اقای تاج به تازگی از محصولات آل‌اشپورت در دفتر آلمان بازدید کرد. ایشان بر کیفیت محصولات آل‌اشپورت و این که آل‌اشپورت توپ‌های لیگ فرانسه را عرضه کرده و بازیکنانی نظیر زلاتان ایبراهیموویچ هیچ‌گاه علیه این توپ ها موضع نگرفتند، شهادت دادند.

در آن بازدید پذیرای آقای تاج شدیم تا از نزدیک در جریان کیفیت استاندارد خاص توپ‌های آل‌اشپورت قرارگرفته و با مشاهده و امتحان توپ‌ها هیچ ذهنیتی غیر از این وجود نداشته باشد.

در حالی‌که آنگونه اظهارات که در برنامه 90 و برخی رسانه‌های خبری انجام گرفت، منطبق با واقعیت نبود. زیرا این توپ‌ها در واقع همان توپ‌های بوده که در لیگ‌های حرفه‌ای نظیر لیگ فوتبال فرانسه مورد استفاده قرارگرفته است.

به نظر می‌آید یکسری افراد در حرکت‌های سازمان یافته در پشت صحنه تلاش کردند تا با ایرادگیری و انتقاد به کیفیت محصولات آل‌اشپورت آسیب رسانند. حرکت‌های که از ماه‌ها قبل وجود داشته و در حالی‌که عمده بازیکنان و اعضا چیزی علیه کیفیت محصولات آل‌اشپورت سخن نگفته ، اما برخی اعضا تیم، در صحبت‌ با رسانه‌ها علیه این کمپانی سخن گفته و به دلایل نامعتبری و یکسری ذهنیات، علیه آل‌اشپورت حرف زده اند.

تحت تاثیر این اقدامات و رفتارها و همچنین این موضوع که آقای کفاشیان برخلاف آنچه در متن قرارداد ذکر شده، هیچ تلاشی در جهت مقابله با این گونه تفاسیر و تحلیل‌ها در رسانه‌ها و محافل عمومی نکردند، همچنین با توجه به این که آل‌اشپورت تاکنون در این زمینه چندین مرتبه هشدار داده، بدین وسیله اعلام می‌کنیم توافقات میان آل‌اشپورت با فدراسیون و این شرکت با لیگ حرفه‌ای ایران با توجه به پیامد‌های ناشی از این اظهارات، همینطور این که هیچ‌یک از اعضای فدراسیون و لیگ موظف به ضد تبلیغ علیه آل‌اشپورت نبوده اند، لغو می‌شود.

باتوجه به این اتفاقات، آل‌اشپورت عرضه هرگونه محصولات خود را به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ متوقف خواهد کرد و از قطع مجدد قرارداد و اتمام آن قرارداد خبر می‌دهد.

به این ترتیب آل‌اشپورت اعلام می‌دارد هیچ مسئولیتی و وظیفه‌ای در قبال عرضه محصولات با توجه به قراردادهای ذیل ندارد:

قرارداد با فدراسیون جمهوری اسلامی ایران
شماره قرارداد 261/6733/9
تاریخ : 14/5/1391
امضا شده توسط :‌آقای کفاشیان به عنوان مقام دارای امضای معتبر
2- قرارداد با سازمان لیگ برتر ایران
شماره قرارداد: 19881/92
تاریخ: 23/2/1392
امضا شده : توسط آقای مهدی تاج به عنوان شخص دارای امضای معتبر

  ۲  
آی اسپورت
2015-04-08 14:04:20
نظر دهید

۲ نظر
محمد فتح الهی
چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴، ۱۴:۱۴
چه بهتر...خلاص شدیم.یعنی این همه برند معتبر و درجه یک تو دنیا وجود داره، اونوقت آل اشپورت باید گیر ما بیاد؟؟!!
خسایار مهندسی
شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۴، ۰۲:۰۸
این متن به اصطلاح نامه رو از کجا بدست اوردین؟ بهتون انداختن. نه مطابق با اصول نامه نگاری اداری هستش و نه با پارامترهای فرهنگی غربی سازگاری دارد. از موضوع قرارداد گرفته که غیر حقوقی است تا تعارفات داخل نامه که ایرونیست و شرح بیش از حد جزئیات که مخالف اصول نامه نگاری اداری در همه جای دنیاست.

توجه کنیم که زمان قرارداد پس از امضا, قابل تغییر آن هم بصورت یک طرفه نیست و تنها هر نامه از طرفین میتوانند اقدام به فسخ قرارداد کنند که ان هم منوط به شروط مندرج در قرارداد است و بعید است که در قراردادی (به جز ترکمانچای) حقی آن هم از نوع فسخ یک طرفه آن هم به آل اشپورت داده شده باشد. کما اینکه ایجا موضوع نامع نه فسخ بلکه زمان قرار داد ذکر شده است. حال سایر موارد بماند.
این نامه وطنی آن هم از نوع ناشیانه است که بیشتر میخورد به دست منشی جناب رئیس تهیه شده باشد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر