فهرست
استقلال نیاز به «مربی» دارد!
استقلال نیاز به «مربی» دارد!

استقلال نیاز به «مربی» دارد!

آی اسپورت - امان ازاین بازی! امان از این حال! بدون مرض وغرض، دیدار استقلال و فولاد، یک نمایش "بی" ریخت برای استقلال بود! استقلال مجیدی، هر چه بودخلاء و بی‌وزنی بود. هیچ چیز با هیچ چیز، تطابق نداشت. انگار در بی‌وزنی غریبانه ای‌ول شده بود. استقلال در دیدار با فولاد، منظره ای سهمناک و در عین حال مضحک بود! قایقش به "گل" نشسته بود، قامتش کوتاه شده بود و ناخوشی را به "خوشی" ترجیح داده بود.

شاگردان مجیدی، بافهمی نادرست، به تیمی شکست‌پذیر تبدیل شدند. آنها استعداد خوبی برای دست به گریبان شدن، برای خود درگیری داشتند! متوسل شدن به این روش غلط ازبازی، آنها رابه فرود و نشیب‌های زیادی در این دیدار کشاند. در دیدار استقلال و فولاد، چشمهای‌مان همه چیز را برایمان تعریف کرد! عاصی شدن، علاف بودن در زمین، قدم‌های سنگین ساق‌های خسته، نمونه‌هایی بود از سردرگم بودن پسران آبی در میدان مسابقه! استقلال حتی از "غلط" پیش رفتن خود پشیمان نبود! آنها راضی به شروع خوب و پایان "بد" بودند!

 

گاسپرینی، سرمربی آتالانتا، بعد از پیروزی تیمش برابر لاتزیو گفت: احساس کردم این تیم دیگر مربی ندارد! آنها دقیقا می‌دانند چکار کنند و فقط لازم است به آنها یک اشاره شود. آتالانتا اعتمادبه‌نفس و پختگی بالایی پیدا کرده که حتی در بدترین شرایط مثل بازی با لاتزیو، متزلزل نمی‌شود. آقای مجیدی، این را می‌دانیم که وظیفه خطیر و مهمی برعهده شماست. اما نمی‌دانیم که شما چطور می‌خواهید این بار سنگین را به دوش بکشید؟ آیا شانه‌های شما، توان این حجم از سنگینی را دارد؟

آقای مجیدی آیا می‌دانید؛ ساکت و آرام، بدون هیاهو، بدون جنجال، بدون نک و نال، بدون آسمان و ریسمان بافتن، می توان قدم از قدم برداشت؟ آقای مجیدی آیا می‌دانید؛ طریقه خدمت به "استقلال" این نیست؟ آقای مجیدی آیا می‌دانید؛ فوتبال یعنی، بهره حداکثری از فضاهای حداقلی است؟ آیا می‌دانید فوتبال یعنی؛ به اشتباه انداختن حریف -نه خود- یعنی سلب فضا و توپ‌گیری؟ آیا می‌دانید فوتبال یعنی؛ سریع‌ترین فضاها. سریع‌تر چرخاندن توپ. سریع‌تر و صد البته دقیق‌تر زدن ضربه آخر؟ آیا می‌دانید فوتبال یعنی؛ قبل از سوت پایان بازی، بازی را برده یا باخته تصور نکردن؟ آیا می‌دانید فوتبال یعنی؛ جدال بازیکنانی که سر هیچ قضایایی کوتاه نمی‌آیند و تا آخرین نفس می‌جنگند؟

آقای مجیدی، گاهی یک اشتباه کوچولو، یک لحظه جاماندن، یک سر خوردن به ظاهر ساده می‌تواند کاشته‌های یک عمر را به بدهد. آقای مجیدی، برای موفقیت جاه‌طلبی و اخلاق حرفه‌ای لازم است. آقای مجیدی، سرمایه‌گذاری درست یعنی همین. میدان دادن به مجموعه‌ای از تجربه، شجاعت و نبوغ و نوآوری. آقای مجیدی، این سقوط معنادار است. باید برای درک این ماجرا، درست اندازه‌گیری کنید. باید همه پارامترها را ملاک قرار دهید. استقلال می‌تواند با شما روزهای خوشی را سپری کند، فقط کافی است؛ خودت بخواهی!

خبر ورزشی

۱۰ ۱  
آی اسپورت
2020-06-26 01:23:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
Ali
جمعه ۶ تیر ۱۳۹۹، ۰۴:۵۰
رسالت کیسه ورزشی حمایت ازکیسه هست اینو سردبیرش گفته
فقط خبر روبخونین تا بفهمین‌با چه‌تعصب وعشقی نسبت به کیسه نوشته.قلم پاک آرزوس
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر