فهرست
شکایت پرسپولیسی‌ها «پیروانی» را دادگاهی می‌کند؟
شکایت پرسپولیسی‌ها «پیروانی» را دادگاهی می‌کند؟

شکایت پرسپولیسی‌ها «پیروانی» را دادگاهی می‌کند؟

آی اسپورت - روزی که افشین پیروانی به عنوان جانشین محسن خلیلی سرپرست پرسپولیس شد، بسیاری از هواداران پرسپولیس از بازگشت با سابقه‌ترین کاپیتان تاریخ باشگاه ابراز خوشحالی کردند. هنوز بر سر چرایی این جابه جایی درحالی که خلیلی درحال انجام وظابف خود بود، صحبت های زیادی مطرح می شود اما شاید پرحاشیه ترین قسمت این صحبت‌ها حول وجود خود شخص پیروانی باشد. زمانی که محمدحسن انصاری‌فرد تصمیم به این جابه‌جایی گرفت، شنیده می‌شود شخص وزیر ورزش و برخی از اعضای هیات‌مدیره باشگاه به او پیشنهاد کردند که با توجه به سوابق اخیر پیروانی، این تصمیم را حداقل برای برهه فعلی به تاخیر بیاندازد. توصیه‌ای که در ظاهر مورد موافقت انصاری‌فرد قرار گرفت اما او خیلی ناگهانی دست به چنین تغییری در درون تیم زد تا با حیرت اعضای هیات‌مدیره مواجه شود. اما موضوعی که دوباره باعث داغ شدن سوابق اخیر پیروانی شده، برمی گردد به پرونده شکایتی که اخیرا باشگاه پرسپولیس در دادگاه و به عنوان شاکی دارد و همین سرنخ توصیه‌هایی است که برای عدم انتخاب افشین به مدیرعامل باشگاه می‌شد.

داستان پرفشار بازگرداندن پیچ

یکی از اقدامات فرسایشی‌ که ایرج عرب در زمان تصدی پست مدیرعاملی پرسپولیس با آن دست به گریبان بود، به موضوع پیج اینستاگرام باشگاه برمی‌گردد. یک پیج با بیش از 2 میلیون و هفتصد هزار نفر دنبال کننده که تیک آبی احراز هویت را هم در بیوگرافی خود می‌دید. تیکی که خود اینستاگرام به منظور رسمیت بخشیدن به کمپانی ها و افراد مختلف، آن را به پیج اصلی آنان ارائه می‌دهد. در کمال تعجب اما این پیج تیک‌دار در اختیار باشگاه پرسپولیس نبود و گفته می‌شد یکی از پیشکسوتان باشگاه این پیج را اداره و از پس دادن آن به مدیریت فعلی خودداری می‌کند. نامی که آن زمان برای این پیشکسوت در جامعه رسانه‌ای مطرح شد، افشین پیروانی بود. تا اینکه مدیریت وقت باشگاه پروژه بازیابی این پیج را کلید زد و بدون اشاره به نام خاصی، شکایت خود را به دادسرای فرهنگ و رسانه برد. عرب برای بازگرداندن پیج به این هم اکتفا نکرد و با رایزنی ها بین المللی، توانست طی تماسی با AFC، تاییدیه این نهاد  برای بازپس گیری اکانت پرسپولیس را به اینستاگرام ارائه کند و درنهایت پس از کش وقوس های فراوان، پیج نزدیک به ۳ میلیون نفری پرسپولیسی ها به باشگاه بازگردانده شد.

ایمیل و شماره تلفن مشخص

پرسپولیسی ها هنوز درگیر این پرونده هستند و به نظر ماجرا وارد بعد تازه‌ای شده است. صبح امروز خبرگزاری ایسنا خبری کار کرد مبنی بر اینکه تمام هزینه های تبلیغاتی ای که این پیج در طول این یک سال دریافت می کرده، به حساب خانمی می رفته که هیچ سابقه فوتبالی و یا مدیرتی نداشته است. گویا متقاضیان تبلیغ در این پیج، مبلغ اعلام شده را به شماره حسابی با نام این خانم واریز می کردند که با توجه به برد بالای رسانه ای این شبکه اجتماعی، قطعا مبالغ قابل توجهی جا به جا شده است. شواهد خبرنگار بانک ورزش اما نشان می‌دهد این تمام ماجرا نیست. پرونده شکایت پرسپولیس از این خانم، به موازات شکایت از کسی که پیج را به باشگاه باز نمی‌گردانده، ضمیمه نامه رسمی خود کمپانی اینستاگرام شده و در اختیار دادگاه قرار گرفته است. گویا پرسپولیسی ها در این شکایت اسمی از افشین پیروانی نبرده بودند اما از آنجایی که اکنون آدرس ایمیل و شماره تلفن سرپرست فعلی پرسپولیس که ازطریق آن وارد پیج می‌شده، روی پیج اینستاگرام باشگاه اصطلاحا ست شده بوده، حالا در اختیار دادگاه است و بدون تردید پای پیروانی را به این پرونده باز خواهد کرد.

شاید یکی از دلایلی که سلطانی فر و برخی از اعضای هیات مدیره مخالف آمدن پیروانی بوده‌اند و سابقه‌اش را خدشه دار می‌دانستند، همین پرونده است که اصلا مگر می‌شود باشگاه پرسپولیس یک نفر را به عنوان سرپرست انتخاب کند و همزمان پرونده شکایت از او در دادگاه را پیگیری کند؟! قطعا نکات مبهم و گمانه زنی های این پرونده با پیگیری ایمل و شماره تلفنی که در اختیار دادگاه قرار گرفته، وارد فاز جدیدی خواهد شد و در صورت اثبات موضوع، محمدحسن انصاری‌فرد با یکی از چالش‌های جدی دوران مدیریتی‌اش بابت این انتصاب مواجه خواهد شد.

بانک ورزش

۲    
آی اسپورت
2019-10-24 01:28:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر