فهرست
بچه پولدارها به دنبال فرار از کابوس تکراری!
بچه پولدارها به دنبال فرار از کابوس تکراری!

بچه پولدارها به دنبال فرار از کابوس تکراری!

آی اسپورت - امشب پاری سن ژرمن در دیدار رفت مرحله حذفی لیگ قهرمانان در دورتموند مهمان این تیم خواهد بود. حضور ستاره های درخشانی مانند ارلینگ هالند، جیدون سانچو و مارکو رویس در خط حمله حریف، کار را برای هر تیمی دشوار خواهد ساخت، اما هراس پاری سن ژرمن بیش از همه چیز از تکرار اتفاقات تلخ سال های اخیر لیگ قهرمانان در این مرحله است؛ نتایجی که باعث شده هر سال جایزه عجیب ترین حذف از لیگ قهرمانان با اقتدار به پاری سن ژرمن تعلق گیرد. فراموش نکنیم در حال حاضر و با در اختیار داشتن ستاره هایی چون نیمار، کیلیان امباپه، مائورو ایکاردی و ادینسون کاوانی، پاری سن ژرمن شاید آماده ترین خط حمله فوتبال اروپا را در اختیار دارد. اما این تیم در سال های اخیر نشان داده علیرغم در اختیار داشتن بازیکنان گرانقیمت، در مقاطع حساس از اعتماد به نفس لازم برخوردار است و باید دید آیا برابر دورتموند، این طلسم شکسته خواهد شد یا خیرو

این روند باورنکردنی از سه سال قبل و قرعه دشوار مقابل بارسلونا آغاز شد. پاری سن ژرمن در دیدار رفت نمایشی طوفانی داشته و در پاریس موفق شد با نتیجه خیره کننده 0-4 بارسا را مغلوب کند تا حتی خوش بین ترین هوادار بارسلونا نیز شانسی برای بازگشت قائل نشود. در تاریخ لیگ قهرمانان جبران چنین نتیجه ای سابقه نداشت، اما فوتبال اتفاقات تلخی را برای پاری سن ژرمن در ایالت کاتالونیا در نظر گرفته بود. علیرغم شروع فوق العاده بارسا و به ثمر رساندن سه گل تا دقیقه 50، به نظر می رسید با گل ادینسون کاوانی دیگر کار این تیم تمام باشد، اما اتفاقات فراموش نشدنی دقایق پایانی و البته گل تاریخی سرخی روبرتو در اوقات تلف شده، شاید عجیب ترین بازگشت تاریخ لیگ قهرمانان و البته حذف دراماتیک پاری سن ژرمن را رقم زد. همانجا بود که فرانسوی ها تصمیم گرفتند مهم ترین مهره حریف در مسیر صعود، یعنی نیمار را جذب کنند.

 

سال بعد و با خرید گرانقیمت ترین بازیکن تاریخ فوتبال، دیگر پاری سن ژرمن عزم خود را برای صعود جذب کرده بود، اما این بار نیز حریف آنها دیگر غول اسپانیایی بود. با گلزنی آدرین رابیو در دقایق ابتدایی بازی رفت در برنابئو، دیگر به نظر می رسید این بار فرانسوی ها قصد دارند به مراحل پایانی لیگ قهرمانان راه یابند. اما مطابق انتظار با درخشش کریستیانو رونالدو، به یکباره ورق برگشت و این رئال مادرید بود که سه بار به گل رسید و 1-3 در خانه پیروز شد. در پاریس همه جا صحبت از بازگشت بزرگ بود، اما مصدومیت بدموقع نیمار همه برنامه های این تیم را بهم ریخت. پاری سن ژرمن در خانه نیز حرف چندانی برای گفتن نداشت و در نهایت شکست 1-2 برابر تیم زین الدین زیدان، برای دومین سال متوالی زمینه حذف آنها در این مرحله را رقم زد. نتیجه ای که در نهایت در پایان فصل منجر به اخراج اونای امری و ورود توماس توخل شد.

 

با حضور سرمربی آلمانی، دیگر پاری سن ژرمن حتی تصور نمی کرد برابر منچستریونایتد کابوس تکرار شود. اگر چه شیاطین سرخ بعد از جدایی ژوزه مورینیو و ورود اوله گونار سولسشر متحول شده بودند، اما تیم فرانسوی در بازی رفت و با درخشش کیلیان امباپه دو بار موفق به گلزنی شد و علیرغم از دست دادن موقعیت های فراوان، با برتری 0-2 تیم انگلیس را به مقصد خانه ترک کردند. اگر چه به نظر نمی رسید منچستریونایتد قادر به بازگشت باشد، اما این بار نیز در غیاب نیمار اتفاقات متفاوتی رقم خورد. در یکی از بدترین شب های دوران ورزشی جیجی بوفون، یونایتد در نیمه اول با برتری 1-2 راهی رختکن شد. در نیمه دوم پاری سن ژرمن موقعیت های فراوانی از جمله لیز خوردن عجیب امباپه در موقعیتی تک به تک مقابل داوید دخیا را از دست داد. در نهایت یک پنالتی عجیب در ثانیه های پایانی باعث شد مارکوس راشفورد دروازه بوفون را باز کرده و یک شکست تلخ دیگر در کارنامه تیم متمول فرانسوی به ثبت برسد.

۱    
آی اسپورت
2020-02-18 18:38:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر