فهرست
یادداشت ویژه: اشتباه تاتا و یک هدیه برای رئال مادرید
یادداشت ویژه: اشتباه تاتا و یک هدیه برای رئال مادرید

یادداشت ویژه: اشتباه تاتا و یک هدیه برای رئال مادرید

آی اسپورت- بارسلونا در بازی شنبه شبش در ورزشگاه آنوئتا ودرخانه رئال سوسیداد قربانی اشتباهات شخصی خودش شد. انتخاب یک ترکیب اصلی نامناسب برای تیم ، برنامه ریزیهای اشتباه و غیر دقیق و عملکرد نه چندان مناسب بازیکنان باعث شد تا آبی اناری ها دراین بازی مغلوب شده و یک فاجعه رقم بخورد: یک باخت که به قیمت از دست رفتن صدرنشینی تمام شد

از همان دقیقه اول بازی مشخص بود که این بازی مثل سایر بازیها نیست؛ تاتا مارتینو در انتخاب ترکیب اصلی تیمش اشتباه کرده بود و در بین دونیمه و وقتی هنوزتیمش 45 دقیقه دیگر زمان داشت هم نتوانست اشتباهش را اصلاح کند.


https://static-secure.guim.co.uk/sys-images/Sport/Pix/columnists/2013/7/22/1374520352502/Gerardo-Martino-has-in-re-008.jpg

مشخص نبود که چرا تاتا درمقایسه با بازی هفته قبل تیمش مقابل منچسترسیتی 6 تغییر درتیمش اعمال کرده؟ نیمکت نشین کردن بازیکنانی مثل آلوس، سسک، چابی و ماسچرانو، آن هم به صورت همزمان شاید اشتباه بزرگ تاتا بود.همین نیمکت نشینی ها باعث افت سطح عملکرد بازیکنان بارسا شد و توجیه خیلی ساده ای برای باخت آنها در این بازی بود.

حالا شاید جای مورینیو خالی باشد تا آن «چرا؟چرا؟چرا؟»های متوالی را از تاتا بپرسد.

چرا تاتا؟ چرا وقتی تنها ده روز پیش در مصاف با رئال سوسیداد تیمت توانسته بود تا با غلبه برحریف به فینال جام حذفی راه یابد با آتش بازی کردی و مقدمات باخت تلخی را برای تیمت در حساس ترین برهه رقابت های لالیگا فراهم آوردی؟

چرا تاتا؟ چرا بعد از یک بازی تماشایی مقابل منچسترسیتی و یادآوری تسلط بارسا برتوپ و میدان به جهانیان و نشان دادن کلید موفقیت تیمت در کسب پیروزیهای متوالی بااتکا به ایده های روشن و سبک بازی بارز، باید شاهد چنین بازی ای باشیم؟

چرا تاتا؟ چرا در مقابل تیمی که سرتاپا حمله است چنین خط دفاعی را به میدان فرستادی؟


http://english.ahram.org.eg/Media/News/2012/11/6/2012-634878347576221000-622.jpg

چرا سانگ و بوسکتس و فقط یک بازیکن خلاق؟ چرا در یکی از اندک بازیهای حساس و سرنوشت ساز و وقتی از شرایط واوضاع جدول لالیگا مطلع بودی و صدای نفس های رئال و اتلتیکو را پشت سر تیمت می شنیدی،  سه امتیاز به این ارزشمندی را از دست دادی؟

تصمیماتی که تاتا در ورزشگاه آنوئتا گرفت، به منزله یک خودکشی بود و حالا باید دید که او قادر خواهد بود که در بازیهای باقیمانده، به ویژه مصاف های مستقیم با مدعیان قهرمانی این لغزش را جبران کند یا خیر؟تصمیماتی که رئال مادرید را به صدر جدول لالیگا رساند و مشخص نیست که بارسا چه زمانی بتواند دوباره به صدر جدول بازگردد.

غزال زیاری

     
آی اسپورت
2014-02-24 12:40:47
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر