فهرست
پایان طلسم 7 ساله: برد پرسپولیس با صدهزار تماشاگر
پایان طلسم 7 ساله: برد پرسپولیس با صدهزار تماشاگر

پایان طلسم 7 ساله: برد پرسپولیس با صدهزار تماشاگر

آی اسپورت – سال‌ها بود بازی‌های پرتماشاگر لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا، برای پرسپولیسی‌ها طلسم شده بود. نزدیک به 7 سال سرخپوشان در هیچ بازی با حضور بیش از 90 هزار تماشاگر پیروز نشدند.

در این سال‌ها، پرسپولیس 9 بازی با حضور بیش از 90 هزار تماشاگر مقابل استقلال برگزار کرد. بازی‌هایی که همگی با برد استقلال یا مساوی به پایان رسید. جالب اینجاست هر 3 برد پرسپولیس در دربی‌هایی که بود که تماشاگران کمتری به ورزشگاه آزادی رفته بودند. در بازی برگشت لیگ نهم و یازدهم، تماشاگران پرسپولیس که از نتایج ضعیف تیم‌شان ناامید بودند بیشتر سکوها را به تماشاگران استقلال واگذار کردند و بازی با حضور حدود 80 هزار تماشاگر برگزار شد. هر دو بازی، با برد پرسپولیس با گل دقایق آخر به پایان رسید. امسال هم ناامیدی همزمان سرخابی‌ها، باعث شد فقط 65 هزار نفر دربی تهران و برد پرسپولیس را از نزدیک ببینند.

در بازی‌های آسیایی هم بر اساس اعلام AFC، فقط یک بازی با حضور بیش از 90 هزار تماشاگر بود. بازی حساس پرسپولیس و الغرافه، که سرخپوشان تا دقیقه نود حریف‌شان را برده بودند اما در نهایت با نتیجه مساوی متوقف شدند و نتوانستند سرگروه شوند.

آخرین بازی که پرسپولیس با 90 هزار تماشاگر برد، روز استقبال از علی کریمی بود. اوایل لیگ هشتم ستاره سابق سرخپوشان بعد از هفت سال به این تیم برگشت و در بازی با پگاه نود هزار نفر برای دیدن اولین بازی او به ورزشگاه رفتند. پرسپولیس هم با برد 2-0، آن‌ها را خوشحال به خانه فرستاد. علی کریمی دیشب به عنوان یکی از پیشکسوتان پرسپولیس از روی سکوها برد تیمش مقابل النصر را تماشا کرد.

بازی‌های پرتماشاگر پرسپولیس در لیگ برتر و آسیا


آخرین برد 100 هزار نفری پرسپولیس هم به چند ماه قبل از آن مسابقه و بازی پایانی لیگ هفتم با سپاهان مربوط می‌شد. تنها برد پرتماشاگر پرسپولیس در سال‌های اخیر، بازی این تیم با گسترش فولاد در فینال جام حذفی سال 1389 بود. در سال 1392، فینال جام حذفی و بازی خداحافظی مهدی مهدوی‌کیا هم در حضور بیش از نود و پنج هزار تماشاگر آزادی برگزار شد که سرخپوشان این بازی را در ضربات پنالتی واگذار کردند.

  ۱  
آی اسپورت
2015-04-09 12:54:44
نظر دهید

۱ نظر
گتاب سیتی وچون
پنجشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۴، ۱۳:۳۹
تداوم رکورد برانکو:بدون مساوی در ازادی/اعتراف تلخ افشارزاده:کاش ما هم یک هدایتی داشتیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر